Gönderen / 23 Mart 2018 Cuma / 16 Comments / , , , , , , ,

Ufak Tefek Cinayetler Stili: Arzu & Burcu

Ufo Tefo Cino fena baymışken, geriye de en bayık karakter Arzu kalmışken "Bu yazıyı nası yazıcam" diye kara kara düşünüyordum ve eureka! Tabii ki yanına yılan Burcu'yu koyup modumu ve yazının gidişatını bi anda 100 point yükselttim. Arzu'ya yapılacak en büyük kötülük Burcu'yla anılmak ama napalım....Dizide Tülin Özen ve Duygu Sarışın tarafından hayat verilen Arzu ve Burcu karakterlerinin stilini inceliyce bugün. Bayık Arzu'nun bi stili yok gerçi. Burcu stili övmeli, Arzu gömmeli bi yazı olacak. Oranj Mehmet (Yıldıray Şahinler) nası karıştırdın ortalığı ahh ahh. Yıktın güzelim yuvanı uçkuruna yenik düşüp!


Ah Arzu ah! Ne kankitoları Merve ve Pelin'le karakter olarak ne de stil olarak alakası var. Çocukların vefakar anası, işe girdiği an hızla yükselen zehir küpü, pasta böreklerin şahı, gıkını çıkarmadan boşanan, çocukları kocasının yeni sevgilisiyle iyi anlaşsın diye didinen, etik ve ahlak küpü Arzu! Hep kaybeden sen oluyorsun işte. Merve'nin ekmek tahtasına bıçak batırmakla olmuyo işte, 20 yıldır nereye git derlerse gitmişsin, ne yap derlerse yapmışsın. Bu saatten sonra da zor görünüyo Arzu'nun atağa geçmesi'nin. Oya'nın 2 çocuklu ve boynuzlu versiyonu o kadar!


Ama Burcu öyle mi? Adamı boşattı, çocukarın kalbini fethetmeye çalışıyor, sürekli smoothie içiyor, Sarmaşık'dan bi ev alana kadar rahat etmeyecek. Burcu'nun spor stilini çok beğeniyorum. Hatta sen Arzu'nun, ben Merve'yim oyununda bana hep Burcu kalıyo. Allah affetsin de yuva yıkmam yani, yıksam da adamın karısına bu kadar takıntılı olunmaz!

Toz pembe spor elbise (Bayıldım hemen aldım)
Love tayt

Kadınlarımızın tek ortak noktası oranj Mehmet ve lacivert sevgileri sanırım. Arzu her ne kadar sıkıcı giyinior desem de arada hepimizi şaşırttığı olmuyor değil. Yeni başladığı işe giderken über mini ve dekolteli bi elbise tercih etse de hala taş gibi olduğunu inkar edemeyiz. Burcu'nun mavi pijamamsı takımını da çok beğenmiştim. 


Etkinliği bol Sarmaşık sitesinde giyinip kuşanıp partiye katılmak yemek yemek, su içmek gibi bir ihtiyaç. Burcu bu ortamlara girmek için bayılırken, Arzu "öf niye evden çıkıyoruz" modunda. İkisinin de parti stillerini beğeniyorum. Şu Burcu bi Sarmaşık'a yerleşse de hepimiz rahat bi nefes alsak. Gerçi son olaylardan sonra nası elinde tutacak Mehmet'i bilemiyorum. Merve & Burcu ittifakı bekliyroum, diğer mallar ekranı kırdıracak yoksa bize.

İp askılı kalem elbise
6'lı choker seti (hepsi şahane)
Flamingolu hasır çanta


Aa bu kırmızı elbiseyi nasıl unuturuz. 21 bölümde tek unutulmaz bi elbise giydi Arzu, o da eski kocasının düğününe giderken! Nası bi iddiadır kırmızılar içinde en seksi halinle eski kocanın düğününe gitmek. Bırak Arzu'dan en egosu yüksek kadından bile beklenmeyecek bi hamle. Ama aşırı seksi olmuş o ayrı!

İp askılı kırmızı spor elbise


Shopping ve ihtiras bağımlısı Burcu, televizyonların son zamanda gördüğü en iyi kötü karakter. Uzun süredir bu kadar sevilmeyen ama sevilen bi karakter görmemiştim. Tebrikler Duygu Sarışın için gelsin!

Renkli file ceket
Kahverengi püsküllü festival yeleği


Bundan bi kaç bölüm önce Arzu, Mehmet'i affedecek ve Mehmet tekrar sıçıp batırıp Burcu'yla aldatacak diye bekliyordum ama olaylar farklı gelişiyor. Gerçi bunlardan her şey beklenir, birbirlerine yapmadıkları kalmayıp 3 saniyede tekrar unutup barışabiliyorlar.

Hem severim, hem gömerim bölümünde bu hafta UTC kadınlarından son 2 tanesinin stili vardı.  Ufak Tefek Cinayerler Stili dosyasını da böylece kapıyoruz. Daha önce yazdığım tüm dizi karakterleri stillerine "Dizi Stili" bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Arzu ve Burcu yorumlarınızı bekliyorummm! 
Share This Post :
Tags : , , , , , , ,

16 yorum:

Adsız dedi ki...

burcu karakteri o kadar nefret edilesi bir karakter ki Duygu Sarışın'ın gerçek hayatta da öyle kötü, ihtiraslı, şımarık ve egoist olduğunu düşünüyor insan.

Boşbırakıcam dedi ki...

Arzu'nun kırmızı elbisesi efsane. Ama Burcu'nun tarzını ben de çok beğeniyorum.

Adsız dedi ki...

Daha sık yazı yazsan keşke instagram dan buraya gelmiyosun

Adsız dedi ki...

Son 4 bölümü izlemiyorum . Güzelim diziyi harika bi şekilde batırdılar. Sırf sen yazdın diye okudum pelo.

Adsız dedi ki...

Ya en azından burcu da bi hareket var kaç bölümdür o olay yaratıyo

Adsız dedi ki...

Arzu saf değil emektar bir kadın. fazlasıyla emektar. yaptığı her işte kendini o kadar çok hırpalıyor ki.. tam bir fedakar anne, çocuklarının doğru yetişmesi için elinden geleni yapıyor. şerro mehmet onu aldattığı halde çocuklarına babalarına kötülemiyor. en azından gözlerinde bir baba figürü olması için. hayatta birçok yanlışı ve hatası olmuş. diğerlerinden en büyük farkıda bu aslında; olanlardan büyük pişmanlık duyması. buda onu vicdanlı bir insan yapar onu-ki şu sıralarda çok görmediğimiz insan tipidir.
çok büyük haksızlıklara ve ihanate uğradığı zamanlar oldu,bunun yanında eline bir çok kez koz da geçti bunu yapanlara karşı canını yakmak için. ama nedense hep içine atıyor zavallım.nurellanında dediği gibi bişey yap meselaağğ bir numaraaağğ olsunn. hep bir öfke var içinde ama onu bile dışarı yansıtamıyor.
bütün bunlara rağmen dizide en beğendiğim karakterlerden,bir kere çok masum bir güzelliği var.

Adsız dedi ki...

Burcu davetlerde aşırı iyi ve nefes kesici gözüküyor

Adsız dedi ki...

yaşasıııınn arzuuu

Adsız dedi ki...

Pelooo bu sezon ne giyecez ne moda bi yaz kız

Adsız dedi ki...

Yazı gelsin artık ya kontrol etmekten ciğerim sokuldu

Adsız dedi ki...

Pink instagrama başladığından beri unuttun resmen burayı ya :/

Adsız dedi ki...

artık bi muallaya sor okusak ^^

Adsız dedi ki...

Ya Pelooo HtHayat'a yazıyorsun ve instada aktifsin diye burayı nasıl unutursun:( Vallahi hergün kontrol ediyorum yok yok yok. Üzülüyorum valla bu blogun kaç yıllık takipçisiyim boşlama burayı.

Eliz dedi ki...

Pelin bu sıra moda olan 2-piece kıyafetlerle ilgili yazı yazar mısın

Adsız dedi ki...

Pelocuum artık yeni yazı yazmalısın özledik yazılarını ve bence blogu bu kadar bosladıgın ve cok uzun sürede bir yazı yazdıgın icin yorum sayın cok düstü senin yerine ben üzülüyorum artık yeni yazılar gelmedii

Adsız dedi ki...

Pelocuum artık yeni yazı yazmalısın özledik yazılarını ve bence blogu bu kadar bosladıgın ve cok uzun sürede bir yazı yazdıgın icin yorum sayın cok düstü senin yerine ben üzülüyorum artık yeni yazılar gelmedii

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar