Gönderen / 18 Ocak 2018 Perşembe / 19 Comments / , , , ,

Stil İkonu: Brigitte Macron

Bu yazıyı yazmayı teee ne zamandır planlıyordum, fotoğraflarını falan da hazırlamıştım, sonra unut! Modern Sabahlar'da bi haber duyunca aklıma geldi, olaylı Fransız first lady'si Brigitte Macron'un stlini, hayatını sizlere de anlatmak için huzurlarınızdayım.Bugünkü konuğumuz Fransa cumhurbaşkanı Emmanuell Macron'un eşi Brigitte Macron. İddialı stili, politik duruşu, kariyeri, zekası, eşine olan aşkı ile gündemde olsa da en çok bahsedildiği konu kocasından 24 yaş büyük olması. "Aşın bunları karşiiiiim" desek de hikayeyi ilginç hale getiren detaylardan biri bu devasa yaş farkı. 2007 yılında evlenen çiftin tanışma hikayesi ise şu şekilde oluyor. Brigitte Macron (o zamanlar Brigitte Auziere) 80'li yıllarda bir lisede Fransızca ve Latince dersleri veren bir öğretmen. 90'lara gelindiğinde ise Emmanuel Macron'un öğretmeni oluyor. Onun edebiyat derslerine girdiği dönemde okulun tiyatro klübünün de başkanı, Emmanuel Macron da tiyatroya hayli meraklı. Yani tanışmaları cumhurbaşkanı lisedeyken, Brigitte ise onun evli ve kendisiyle yaşıt bir kızı olan öğretmeniyken oluyor!

Aşkları ne zaman başladı, o dönemde bi şeyler yaşandı mı bilinmiyor ama 32 yıllık eşinden 2006'da boşanan Brigitte, 2007 yılında Emmanuel ile evleniyor. 


Kızından 2 yaş küçük bir kocası olunca ve kocasının "Hayatta güvendiğim tek insan" diye yanından ayırmamasıyla iyice magazinselleşse de ben tarzını pek beğeniyorum. Cesur, iddialı, kendine güvenli ve son derece zeki bir kadın gibi görünüyor. Onun tarzına yakın bi kaç bi şey kendime de beğendim, sizinle de paylaşıyorum buyrunuz...Emmanuel Macron'un tanıştıkları dönemde, tiyatro ekibi zamanlarında yazdığı bi EROTİK roman varmış, önümüzdeki günlerde o roman yayınlanacakmış. Artık kimden neyden yola çıkarak ne yazdı bilemiyorum. Ay milletin first lady'sine, çıkardıkları kitaplara, tartıştıkları hatta tartışmadıkları saldıkları konulara bak. Fransız rahatlığına her zaman şaşmışımdır, politik gündemin en üstündeki isimlerin bile iş ve kişisel hayatı bu kadar ayrı tutabilmelerine ayrı hasta oldum. 

Kazayağı mini kurdaleli elbise  (sevgilinin annesiyle tanışmaya giderken giymelik)
Çizgili etnik mini elbise (bu fiyata kaçmaz)


64 yaşında ve 3 çocuk, 8 torun sahibi birine göre bence gayet iyi görünüyor. Rihanna bile Paris'e gittiğinde kendisiyle görüşmüştü hahaha. Çocuklarından biri avukat, biri kalp cerrahı diğeri de mühendis. Kadında boş yok vallahi.

Koyu yeşil şişme yelek (bu sene yeniden trend)


Resmi davetlere minicik eteklerle katılan kaç first lady gördünüz? Olay "yaşına göre" bi şeyler yapmaksa sürekli kendi şarkısını bile unutan Ajda'yı öveceğimize eğitime, politikaya, sanata katkı sağlamaya doymayan Brigitte Macron'un da hakkını yemeyelim derim.Ben aşklarını, birbirlerine destek oluşlarını, tutkularını seviyorum ve bu "rakamlara tutulma" olayını artık aşalım diyorum. Siz Brigitte Macron'u ve stilini ve seçimlerini nasıl buldunuz?
Share This Post :
Tags : , , , ,

19 yorum:

Adsız dedi ki...

American Crime Story başladı pelo, yorumunu merakla bekliyorum.

Yaş farkından dolayı epeyce eleştirilmiş bazı kesimler tarafından çift ama mutlularsa bizlere laf etmek düşmez gibime geliyor. Kıyafetleri iyi , hoş.

hülya dedi ki...

Bayılıyorum böyle 50-60 yaşında olup da çıtıpıtı gözüken kadınlara. Feyz almaya çalışıyorum. Biz genç yaşımızda böyle dinç ve zarif gözükemiyorsak bizim ayıbımız kesinlikle.

Adsız dedi ki...

68 yasinda ama cogu gencden fit oldugu belli. Ögretmeni olmasi ve sonra ask falan bence igrenc ama biz ne bilirizzz

Unknown dedi ki...

Bacaklar süpermiş ablada😏

Adsız dedi ki...

Bu kadin bu adamin ilki degilse bende bisey bilmiyorum ;D

Adsız dedi ki...

o erotik romanı çok merak ettim, acaba buralara gelir mi? :)

eliza bennet dedi ki...

İnsanların ruh eşi diye bir durum var, onun kim olacağı nereden çıkacağı belli olmuyor. Eğer ruh eşi ise fark etmiyor, birbirlerini çok seviyorlar. Herhalde bu ikili öyle olmalı, Allah bozmasın çok tatlılar bence.

Ama eğer ruh eşi değilse o zaman arada epey yaş farkı var, ya Macron çok aşmış hayatı ya da hatun çok aşık zira iki jenerasyon fark ile ne muhabbet ediyor bunlar acaba? Yaş farkı durumlarında kadın erkek fark etmeden bunu merak ediyorum hep ben. Zira gençlerle kültür sanat dışında oturup muhabbet edecek bir şey bulamıyorum ben.

Stile gelince bence çok hoş görünüyor hatun. Giydikleri yakışıyor ve abuk durmuyor.

Adsız dedi ki...

Yalnız ismini yanlış yazmışsın: Brigitte Macron olması lazım.

Adsız dedi ki...

lisede öğretmeni olması daha çekici.kadının tarzı da çok iyi

ebruli dedi ki...

Mme Macron kesinlikle stili muhteşem.. on t'aime Brigitte ;)

Adsız dedi ki...

Nolurr ufotefocino'yu yaz pelo

Adsız dedi ki...

Her şeyden önce arkalarında “dev korumalar” yok. Kendilerini gerçekten halk seçtiği için halkın arasına -korkmadan- karışabiliyorlar. Sevgili first lady’e gelirsek yaşına göre gayet fit ve modern bir insan normal avrupa medeniyetinde normal biri.

Adsız dedi ki...

Bi cool çiftler yaz artık be pelo❣❣❣❣

Unknown dedi ki...

Erkek yaşlı kadın genç oluyorsa buda olabilir gayet normal :)) okdar miniyi 33 yaşında ben bile giymiyorum helal olsun kadına

Adsız dedi ki...

Fransızların cok baska bi kafası var ve keske hayatı öyle renkli ve estetik görebilsek

Adsız dedi ki...

Adamdan hiç çocuğu var mı?

Boşbırakıcam dedi ki...

Ben Macron'a bayılıyorum. Karısını da onun için seviyorum. Bir de barınaktan alınma köpekleri var yaramaz. Çok tatlılar.

Adsız dedi ki...

Helal olsun almis çıtır kocayı.hep onlar mı yapacak.tarzina,kendine olan guvenine bayıldım

Adsız dedi ki...

Yalnız Rihanna kendisiyle eğitime katkı konusunda konuşmak için Fransa'ya gitmişti.

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar