Gönderen / 26 Eylül 2016 Pazartesi / 53 Comments / , , , , , , ,

Royal Family Visits Canada // 5. Gün

Başlığı ingilizce atınca çok havalı oldu, sanki çok matah şeylerden bahsediyomuşum gibi oldu lfşsllşs

Ama aslında önemli de bi olay, yıllar sonra İngiliz Kraliyet ailesi Kanada'ya ailecek resmi bir ziyarette bulunuyor. Prens William, Düşes Kate Middleton, sarı prens George ve minnoş pilemses Charlotte topladılar bavulları, ailecek Kanada'da bir takım temaslarda bulunuyorlar.

White trash Kardahisan/Jenner sülalesine olan ilgime biraz ara verip, gerçek kraliyet ailesinden, bu gezide düşesimiz neler giymiş onlardan bahsetmek istiyorum... Bloga biraz medeniyet, biraz elitlik, biraz şıklık gelsin ayol.

Gezi 8 gün sürecek, şu an 3. günündeler, ben de 8 gün boyunca güncelleyeceğim, takipte kalın o yüzden beybiler!Ay bunlar kraliyet olmasın da biz mi olalım! Şu kareye bakar mısınız, özel jetten inmek için doğmuşlar sanki. Prenses Charlotte'un ilk resmi ziyareti olduğu özellikle belirtiliyordu sürekli haberlerde. Ay çocuk daha altına sıçmamayı başaramıyo, ama çarşaf çarşaf resmi ziyaret haberi vay anasını...


Aileyi hastası olduğumuz Kanada cumhurbaşkanı Justin Trudeau ve eşi Sophie Trudeau karşıladı. Koskoca düşes de olsan, kucağındaki prenses de olsa, çocuk zırlayınca böyle kucaktan indiremiyosun işte. 


Halkın büyük ilgi gösterdiği karşılama töreninde tüm resmi heyet hemen hemen hazır bulunmuş. Bitim Kategil geçerken çiçek atmalar mı, selfie çekmeler mi, uğurlarına hazırlanılan pankartlar mı... Sanki pop star gelmiş gibi bi coşku, bi eğlence vardı izlediğim videolarda...


Geleceğin kralı, şimdinin prensi William iyice kelleşiyor, gözümden kaçmadı. Prens de olsan iki çocuk, kaynana dırdırı, başında huysuz bi babanne, şerefsiz bir kardeş saç mı dayanır bu kadar baskıya..


Resmi törenleri yüzlerinde kocaman bir gülümsemeyle izliyorlar. Kareye bak arkadaş medeniyet, mutluluk, refah seviyesi akıyor. Çıktısını alıp duvara asıcam bunu galiba, geleceğe dair umudum kalmadığında bu modern ve aydınlık insanların nası keyifle yaşadığını hatırlayıp intihar edicem ya da :(


Ya peki bunların tatlılığı ne olacak?? Yanaklarını mıncırmak istediğim tek çocuk bunlar galiba. Yoo ne 3 yaşındaki çocuğa yalakalık yapması be, kendinize gelin fsşfşldl Royal olmasalar da gerçekten aşırı sevimliler. Ama prens George'un altın sarısı saçlarının, tarzının her bi şeyinin hastasıyız. 


Aman bari spora ve sporcuya önem vermeyin yaa :( Düzenlenen resepsiyonda bol madalyalı Kanada olimpik takımı da Prens ile tanışıp sohbet etmişler. Bizde olsa dalkavuklar, yalaklar, kelli felli adamlarla dolu bi program olurdu, adamlar daha ilk gün sporcularını tebrik ettiriyor :((


İkinci gün Alexander McQueen bir elbise ile gördüğümüz Kate Middleton, deniz uçağı ile Vancouver'a geçiyorlar. Çocuklar dadılarda sanırım. Nooldu uçaktan kucağında indirip artislik yapıyordun, "Ay başım şişti alın şunları iki dakika nefes alayım." mı dedi acaba..


İkinci günün ilk ziyareti mülteci karşılama hizmetlerinin ofisi gibi şeyde gerçekleşiyor. Sığınmacılarla ilgili politikaları konuşup tartışırken merkezdeki çocuklarla ilgilenmeyi de ihmal etmemişler.

Valla fazla medeniyetten zehirlenmezsem ya da hasetten sinir krizi geçirmezsem 8 günü de yazmak istiyorum.. Minnak kalbimiz dayanır mı bilmiyorum.. İlk 2 gün ile ilgili yorumlarınızı bekliyorummm, sizde 8 günü sağ çıkarabilecek miyiz??


Eveet gezimiz devam ediyor. Prensimiz ve düşesimiz bu sefer Kanada'nın yağmur ormanlarını, doğal harikalarını geziyorlar. Kate'in böyle ortama aşırı uyan hafif de orta sınıf anne tarzı spor kombinlerini seviyorum aslında. En son bu orman bölgesini kraliyet ailesinden Diana ziyaret etmiş 1982 yılında. Ay kıyamam yaa anasının gezdiği yerlerde geziyor William :((


Ama asıl dikkatinizi çekmek istediğim konu Kate Middelton'ın botları! Tam 12 yıl önce, 2004 yılında Oxford'da okurkene de aynı botları giyiyormuş! Yenisini mi aldı, 12 yıl boyunca gözü gibi mi baktı, ilk çıktığı zaman çok bayılıp çifter çifter mi aldı bilinmez ama koskoca Kraliyet gelini bile aynı botları giyiyor. Tabii ki bunlar hep pr çalışması, hep "Bakın o da sizler gibi.." algısı yaratmak için ama insan yine de şaşırmadan edemiyor. Botların fiyatı 475 GBP yani 1900 TL falan ediyor. Gerçek deri bir çizme için aslında fena da değil. Almak ya da incelemek isterseniz buraya tıklayarak elin kızı neler giyiyor bi bakarsınız işte.

Bizim gibi faniler kim ki gerçek deri bot giyelim... Onun yerine bu ara bayıldığım şu botları paylaşmak istiyorum. Giyenler de çekip foto yollamışlar sitede, baya iyi duruyor. Bu botları almazsam ölecek hastalığına yakalandım helpppp. Buraya tıklayarak botları inceleyebilirsiniz, çok güzel değil mi ya uff ben niye böyleyim aç köpek gibi beğendiğim bi şeye tutulunca nefes bile almadan onu düşünüyorum :( Üstüne de şu crop sweatshirt'ü alıp Kim Kardashian gibi gezmek istiyoruuuuummm. Bunu benden önce alırsanız bi daha yazı yazmam bak! Önce ben giyicem ben ben ben!


Çiftimiz aynı gün bir takım yerli toplulukları ziyaret etmişler. Tam bizdeki protokole folklor izletip, konuğa yemeni bağlamak gibi bazı çiğlikler de gerçekleşmiş ama yapacak bi şey yok, dünyanın düzeni böyle.


Dördüncü günde ise şarap bağları, yemek festivali ziyaret ediliyor. Ohhh ne güzel ya, kah kah kah, kih kih kih yemeler içmeler! Kate Middleton'ın Dolce&Gabbana elbisesini tabii ki de detaylıca inceleyeceğiz, hiiiç merak etmeyin!


Yiyip içme etkinlikleri öncesi University of British Columbia kampüsünü ziyaret edip, kadınlar voleybol maçını izledi çiftimiz. Dolce&Gabbana'nın 2600 dolareslik yeşil elbisesi mütasıp boyda, dekolte sıfır, ama kadın onun içinde bile iyi duruyor. Tam bir pilemses gezi elbisesi seçmiş, o nasıl oluyor demeyin ama olmuş işte, bu elbise başka yerde giyilmez.


Voleybolcu kızlar maşallah prensin içine düşmüşler! Anladık mutlu mesut ülkesiniz de, adamın karısının yanında gebeş gebeş gülmeler! Kelleşen William'ın hoşuna gitmiştir bu ilgi kesin...


Biraz da şıklık diyoruz.. Yine katıldıkları resmi bir yemekte Kate Middleton Preen imzalı kırmızı bir tuvalet seçmiş ama bence babanne gibi görünüyor. Zaten yakasındaki broş da maşallah hepimizi gömecek olan Elizabeth'inmiş. Geline ödünç verdim diye aklı çıkmıştır şimdi onun. Neyse Kate'in saçı, elbisesinin boyu, demode ayakkabıları bence hiç iyi durmuyor, gencecik kız haminne gibi olmuş. William tabi voleybolcularla kikirder...

4. günü de böyle bitirdik, hadi bakalım kaldı 4....

Bu arada çocuklar nerde allasen, uçakla geri mi yolladılar, bi ana baba sevgisi göremeyecek mi bu royal bebeler?? Niye getirdiniz arkadaşım madem dadılarla otelde bırakcaksanız çocukları... Sefil oldular yollarda.


Şimdi diyeceksiniz ki bu da ne.. Hani dedim ya Kate ve William yemek festivaline katıldılar, işte bu onlara orda ikram edilen "geoduck" diye bir deniz mahsülüymüş. Kanada hükümetinin resmi twitter hesabından "hehe bunu ikram ettik" diye şakayla karışık tivit atmışlar. Arkadaş prens ve düşese çük görünümlü şey yedir, bi de hükümet hesabından espriler falan yap. Nasıl genişlik, nasıl bi tontişlik bu delireceğim. Kate bu şeyin tadına baktıktan sonra "Alışılmışın dışında.." diyip gülmüş bi de oaahahahah. Bizim şırdana benziyor şekil olarak. Hiç yemedim ama çok merak ediyorum şırdanı, tipi korkunç olsa da tadı tam bayılacağım bi şey gibi geliyo. Hem şırdan hem geoduck tatacağımız hayatlar nasip etsin rabbim..


Gelelim beşinci güneeee. Çiftimiz Kanada'nın iyice kuzey kısımlarında geziye devam ediyorlar, çocuklardan hala haber yok.. Carolina Herrera tasarımı kırmızı paltosuyla soğuğa göğüs geriyor. Dün de kırmızı tuvalet, bugün de kırmızı palto pöfff..


Yukon yerlilerini ziyaret ettikten sonra, bi de telgraf merkezi gibi bi şey varmış eski bi tane, gidip telgraf çekmişler. Ayyyy sıkıcılıktan içim şişti. Kanada muasır medeniyetlerde, ülke refahında aşmış anladık da, hiç mi ekşın yok yaa? Moruk Elizabeth'in yapacağı şeyler bunlar tam.. Son 3 günde artık biraz daha az sıkıcı şeyler yapmalarını bekliyorum...
Share This Post :
Tags : , , , , , , ,

53 yorum:

Adsız dedi ki...

Hakkaten iki bebek de günlük bebek bile olsalardı tatlılar Charlotte çok şeker

Adsız dedi ki...

Pelin kardashianlar white olmadığından white trash de olmuyorlar onu düzelt istersen, biraz saygısız olmuş.

eliza bennet dedi ki...

Hay Allah razı olsun, yazılara devam lütfen, çok güzel gidiyor ellerine sağlık.

George'u ben de çok seviyorum, pek bir tatlı, görünce içim açılıyor. Kanada medeniyet seviyesi konusunda tavan yapmış galiba. Geçen senelerde bir Kanadalı genç çiftle tanışmıştım, ülkelerinin ne kadar medeni olduğunu falan överek anlatınca bana "ama bizim iç bölgelerimizde işsizlik var, gençlik içip içip kavga çıkarıyor" demişlerdi. Dumurun dibine vurduğum için kendilerini yorumsuz bırakmıştım. Adamların derdine bak, umarım ileride macera olsun diye buralara İngilizce kurs öğretmeni falan olarak gelmezler, yoksa geçirecekleri şoklardan iflah olmayabilirler bir daha.

Kate ne güzel giyiniyor yahu. Stilisti kimse çok başarılı iş çıkarıyor. Muhafazakar ama eğlenceli.

Adsız dedi ki...

biraz özet gibi olmuş yani daha uzun bir yazı beklerdim..

Adsız dedi ki...

Super bir yazi olmus💋

Billie dedi ki...

El kadar bebe bile bir asil bir havası var ofof

İnci dedi ki...

Harika yorumlar:)... yazının bütününe katılıyorum ! biz o sevıyeyı goremıycez zaten dırekt ıntıhar edelım bence :)

Adsız dedi ki...

Derek Theler yazisi istiyoruzz

Adsız dedi ki...

kız daha gezinin ikinci günü devam ettikçe yazacağım diyo gelmiş yazı kısa olmuş deniyor bari okuduğunuzu anlayın!

Adsız dedi ki...

Kardashian,Jenner sülalesini bırak Pelin ya. Keşke yok olup gitseler.....

Adsız dedi ki...

Kardashianlar zenci mi mq

Adsız dedi ki...

Lan sana mı sorucak saygılı mı saygısız mı yazayım diye amına kodumun yavşağı
Pelo bu, ne isterse yazar biz de bayıla bayıla okuruz siktirgit şimdi

Adsız dedi ki...

Pelin de biliyo iğrenc olduklarını da malzeme çıkıyo okuyoruz görüyoruz sonuçta geyik olsun diye yazıyo. ne aptalsınız amk. william godoşu da bi saç ektirsin artık lütfen yaa o güzelim surata kabak gibi kafa hiç yakışmıyo. karısı karı olsa önce onu söyler de işine gelmiyo.yaşlı karı kendine yaşına çekmeye çalışıyo çocuğu

Adsız dedi ki...

of william ne yakışıklıydın sen yaaa

Adsız dedi ki...

Ay devam et her günü yaz uzun uzun 😍

Adsız dedi ki...

Müthiiş tespitler yapmışsın bravoo..tüm fotolardan nerdeyse onlarda bizde capsi cıkar:)) 8 gunu de yaz nolurr

T3world dedi ki...

George um yaa yerim ben onuu tam anlamıyla gerçek bir prens olacak. Ailenin yakışıklılığı insAllah George ile birlikte duzelecek bu arada pelin arada varsa Harry'mden de bisiler yazsana :D

Adsız dedi ki...

peloo soğuk sütlü nescafemin sakız reçelisinnn💕 sana ve yazdıklarina bayiliyorummmm

Adsız dedi ki...

pelin abla cok absurd olucak ama kaç kilosun? ve boyun kaç? manken gibi görünüyorsun da çok merak ettimmm😍

Adsız dedi ki...

Travis fimmel yazisi istiyoruz peloo

Adsız dedi ki...

Mülteci çocukları ziyarete tabi götürmez kendi çocuklarını aradaki uçurumu gören hangi insan bunlara saygı duymaya devam edebilir ki o saatten sonra birileri özel jetlerle daha 2 yaşına bile gelmeden ilk ziyareti diye haber olur, ipek elbiselerle Kaşmir kazaklarla gezer, diğerlerinin anneleri babalari yoktur belki de. Resmen insanlarin mis gibi vatanini cehenneme çevirip terkettiren onlar bi de üstüne siginmacilar gelsin mi gelmesin mi diye tartisabilen onlar evet cidden medeniyet bu

Nina dedi ki...

Resmen ağlayasım geldi bu yazıyı okurken... Keşke her yer kanada gibi olsa imkansız mi amk??? İnanıyorum bir gün olacak :( mülteci de insan gibi politikacı da insan gibi, umut veriyor bunlara bakmak, gerçekten.
Pelincik geçmiş doğum günün kutlu olsun! İlginç ve dolu insanlarla karşılaşmalı, yararlı projeler yapılmalı, sağlıklı, huzurlu ama çok eğlenceli ve dolu dolu aşklı, çok mutlu bir hayat diliyorum senin için! Seni çok seviyoruz, görüyorsun. Şahsen benim için günün en tatlı eğlencesi, küçük kaçamağı, tanımadığım ama çok yakın gissettigim, ve çok gurur duyduğum arkadaşım oldun.. iyi ki varsın Pelinciğim!!! Güzel enerjimi yolluyorum, keşke adres bilsem de hediye yollasam:D öptüm çok, teşekkürler yazıların için, hep yaz ^_^

Adsız dedi ki...

Kate'in bel-dizkapağı mesafesi ile dizkapağı-ayak bileği mesafesi ultra orantısız, kalça kıvrımı sıfır da olsa bu iki elbise de müthiş yakışmış. Asalete bir şey demek istemiyorum ama kalite hakkikaten tavan!

Adsız dedi ki...

karsahianlar zenci mi aq yorumuna katılıyorum sdfdsasfsd çok güzel yazı Pelin eline sağlık

Adsız dedi ki...

hani devamı?

Adsız dedi ki...

Ray Nicholson yazisi istiyoruz!

Unknown dedi ki...

Aynen ya bazen geceleri uyku tutmuyo birden aklima düsüveriyo bu Willy niye sac ektirmiyo diye. Parayla para, en prestijli doktorlar desen elinin altinda hatta para bile almazlar. Yada aladabilirler sonucta ingiliz onlar simdi yurdum doktoru gibi Gülsene gel bizde dogur para verelim dicek halleri yok. Gururuna mi yediremiyo nedir I dont know

Adsız dedi ki...

Pelin medyum mu amk yasanmamis günler icin yorum yazabilsin ne salaksin arkadasim ya bi bitmediniz

Adsız dedi ki...

Dayanılmaz mı tabi ki de devam et ...����

ipekk_ dedi ki...

..Ay çocuk daha altına sıçmamayı başaramıyo, ama çarşaf çarşaf resmi ziyaret haberi vay anasını...
süpersin :)
devamını bekliyoruz

ipekk_ dedi ki...

no! o kısa botları beğenmedim. ama sana yakışır kesin. :)

eliza bennet dedi ki...

O en son resimde hem William hem Kate birine kötü kötü bakıyorlar ama kime acaba?O bet bakışların royal enerjisinden korkulmalı mı?

Adsız dedi ki...

O yasli cadi Elizabeth demis uzun giyceksin diye gelmis 20.yy uzun giy sacini kisalt yav he he var ya sirf tahta en uzun oturan kisi olabilmek icin yasadi bu kadar kadin bi ölmedi gitti ya benimde benim ödü kopuyo tahtina baskasi geccek diye. O Charles'i da sevmem de adamin gözlerinin icinden okunuyo yani umudu kalmamis artik. Sen gel ilk royal bebe ol günün birinde kral olcan diye büyü anan ölmesin. Hayattaki sansim amk

Adsız dedi ki...

Cok skci bi yazi olmus, bize ne kraliyet ailesinden..

Adsız dedi ki...

Pelo kate'in açık renk dolgu topuklu ayakkabıları var sürekli onları giyiyor ucuz bir şeye de benziyor. Birkaç fotoğrafına bak anlarsın. Eskileri giymek bence içinde var. Gerçi herkes rahat parçaları kopana kadar giymeye çalışır kadın da haklı😂

Adsız dedi ki...

Sam Claflin yazısı?

Adsız dedi ki...

Peloo harikasın :) yalnız o katein deri yelekli, çizmeli, güneş gözlüklü dağ bayır fotosu çin ya da hindistan gibi bi uzak doğu gezisinden, eski foto onlar. Bi de bu hatun oxfordda okumadı, St. Andrews sanırım. Ay kendini stalker gibi hissettim her boklarını biliyorum. Ama ben bunlara çok hasetleniyom napayım :(

Adsız dedi ki...

Bhutan adlı sikimsonik memleketmiş, peeh.
http://mobile.abc.net.au/news/2016-04-16/prince-william-and-catherine-hike-to-bhutan-mountain-monastery/7331870?pfmredir=sm

Adsız dedi ki...

Botlar enfes. Al. Al al

Adsız dedi ki...

Pelin polyvore kullanıyo musun? O site hakkında da bir yazı yazar mısın?

Adsız dedi ki...

kylie jenner in son halini gördün mü pelo😱travesti gibi olmuss🙈😂😝

Adsız dedi ki...

Peloo Kate ile Justin Trudeau ile bakışmalarını gördün mü? Fena fenaaa :D

Unknown dedi ki...

Ay ben gördüm o bakışmayı. Onu da buraya koysanız süper olur.

Adsız dedi ki...

Kylie jenner burayı okuyunca çok alınacak bencede kaldırılmalı hassas olalım .s

Adsız dedi ki...

Ya kız düzgünce düşüncesini ifade etmiş siz niye hakaret ediyosunuz ne bu seviyesizlik

Adsız dedi ki...

Botların bilek kısmını göstermesi süper altına bi bordo çorap giy oda gözüksün öff mükemmel olur ama o bot için 300 lira fazla keşke onun gibi uygun bir bot bulsam eymen

Adsız dedi ki...

kanada yağmur ormanlarını gerçekten ziyaret ettiler mi emin değilim ama görseller kesinlikle çiftin geçen aylarda gerçekleştirdikleri Hindistan gezisine ait. Bebişlerim 6 saat süren bir hiking yapmışlardı hatta.

Adsız dedi ki...

Devamini bekliyorummm

Adsız dedi ki...

Pelin güncellesene amk

eemmrree dedi ki...

ve yine herzamanki gibi yarida kalmisti...

Adsız dedi ki...

Nerde devamı pelo?

Adsız dedi ki...

Devamıııı???

Adsız dedi ki...

nerde kız devamı

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar