Gönderen / 2 Kasım 2015 Pazartesi / 17 Comments / , , , , , , ,

Kime Daha Çok Yakışmış: Taraji P. Henson & Jaimie Alexander

Twitter'a anket özelliği gelmişken ben de anketli yazımı hortlatayım dedim, en gıybetli, en çekiştirmeli, en çoktan seçmeli bölüm "Kime Daha Çok Yakışmış" başlıyoooor.

Vallahi bıktım Victoria Beckham'ın kendi üstüne uygun şeyler tasarlayıp tasarlayıp giymesinden ve başka insanlar da giyince pişti olmasından. Kadın kendine koleksiyon çıkarıyor resmen. O yüzden bugün benim kendisini yeni tanıdığım Taraji P. Henson ile Jaimie Alexander'ın klasik bir elbiseyi nasıl farklı yorumlayışını göreceğiz..

Söylerken biraz utanıyorum ama ben Empire denen sikko dizinin bağımlısı oldum :(( Bi gece uykum kaçınca bu ne ola ki diye başladım ve 12 bölümlük ilk sezonu bitirmiştim ertesi gün. O kadar ucuz, o kadar saçma sapan bir dizi ki, kimseye söyleyemedim bile o gece onu izlediğim için uykusuz kaldığımı. 

Hip&hop ve rap müzik krallığını anlatıyor bir ailenin. Ama ne aile. Roller, kostümler, konu o kadar basit ki.. Görgüsüzlük, kıroluk gırla gidiyor.. Altın kolyeler, şampanyalar, elmaslar, entrika, tek bölümde yazılan hit şarkılar.. Niggalık bu değil dostum.. Ama izledim de işte, şimdi 2. sezon başlamış yayınlandığı kadar onu da izleyeceğim.. 

Taraji P. Henson da bu dizinin başrolü Cookie'yi canlandırıyor. Rolü şöyle özetleyeyim: Seda Sayan'ın Erol Köse'ye fırça kaydığı video var ya, kadın bütün dizide o videodaki gibi geziyor. Atar üstüne atar, gider üstüne gider... Sürekli kürkler içinde ve iş üstünde.. Taraji P. Henson hep bu tarz filmlerde oynamış sanırım, neyse benim ayıbım olsun onu yeni tanımak. Bir etkinliğe katılırken de model olarak bayıldığım bu siyah Cushine et Ochs marka elbiseyi giymiş. Dizideki rolünden dolayı gerçekte de öyle geldiği için ben elbiseyi yakıştırdım. "Ehh dekolteyse dekolte açıcam tabi aslanım" diyip giymek istemiş ve giymiş gibi. Normalde bu kadar iddialı memintolara bu kadar iddialı dekolteden hoşlanmam ama o yapınca olmuş gibi.. Kıyafetin üzerinde durmasının bile karakterle ilgisi var, görüyorsunuz değil mi?


Gelelim Jaimie Alexander'a... Aynı elbisenin beyaz olanını tercih etmiş. Fizik güzel, kız güzel, elbise güzel.. Ama bi şeyler eksik gibi.. Sanki Jaimie bütün mahalleye vermiş de, onu istemeye gelecekleri gece edepli görünmeye çalışırken bu elbiseyi giymiş gibi, bi terslik var ama anlamadım. Kafasına bi hemşire şapkası koysan Halloween için giyilmiş seksi hemşire kostümü gibi bile görünebilir.. Kötü değil ama bayılmadım da.. Saç modeli ise çok güzel, çok "fresh" görünüyor, saçım öyle dalgalı dursa anında kestirirdim Jaimie gibi.. 


Şimdi geldi sıra sapla samanı karıştırmaya... Birbirinden iki farklı vücut tipi, farklı yaş ve stildeki kadınlar... (Taraji, Jaimie'den 15 yaş daha büyük bunu da not edin oy verirken..) Ben gerçekten de seçemedim kimi beğensem.. Renk olarak siyah favorim tabii ki de ama öyle memelerin ağza girmesini de hiç sevmiyorum. Jaimie de seçilemeyecek kadar sönük görünüyor.. 

Farklılıklar yine iş açtı başımıza görüyor musunuz canikomlar?? 


Eveet oylarımızı verdikten sonra sebepli olarak yorumlarınızı bekliyorum. Dümdüz, klasik denilebilecek bir elbiseyi iki ayrı şekilde taşıyan iki kadın var karşımızda. Yazar burada "ne yaparsan yap sen farklıysan her şey farklıdır" mesajı vermiştir, aldınız di mi asşlkfldşk? Ok. 

Not: Kasım ayında bloga daha çok yazmaya karar verdim. Bunu kaçıncıya söylüyorum bilmiyorum ama Ekim'de sadece 5 yazı yazdığımı görünce kızdım kendime. Gerçi şu ara yeni kitabımı bitirmek üzere olduğum için ona daha yoğunlaşabilirim ama kafamı dağıtmak için de blog her zaman kurtarıcı oluyor. Gazlarsanız ikisini (Zaytung ve HT Hayat var bir de), hatta hepsini bir arada götürebilecek gücü bulacağıma inanıyorum :))
Share This Post :
Tags : , , , , , , ,

17 yorum:

vghjk dedi ki...

Ayy gördüm gekdim hemen!

Adsız dedi ki...

Pink sen 4 kitap yazmış kızsın 3 bloğu mu yazamıyacaksın yaparsın tabi ki Yaz cidden bize de iyi geliyo

Adsız dedi ki...

Okuyucuların 4 göz yeni yazılarını bekliyor! :)

Adsız dedi ki...

şu buse terim i yaz bi lütfennnnnnn

Adsız dedi ki...

Siyahlı elbiseyi giyen resmen katana olmuş füze gibi göğüslere hakaret etmiş resmen. Beyaz elbiseyi giyen hanım kızımız ise iyiki dekolte açmış yoksa elbise sıkıcılıktan ölecekti.

Unknown dedi ki...

Böyle kiyafetler bence büyük göğüslü kadınlara yakışmıyor
Benim blogum https://fidanstylingyou.blogspot.com

Adsız dedi ki...

Taraji'nin memintoları güzel değil sarkmış ve ikisi de ayrı dünyanın insanları gibi farklı yerlere kaymışlar ve mide bulandırıcı duruyo. bu kadın bence bi daha göğüs dekoltesi falan giymesin

Adsız dedi ki...

Biri elbise için fazla memeli 90 beden.diğeri memesiz memesiz 70 beden.Orta memeli biri giyeymiş iyimiş.Fakat bu elbise sıska birine hiç gitmez.Hakkının verilmesi için buyuk göt lazım

Efe dedi ki...

Ne boş beleş bi karısın

Adsız dedi ki...

Canimsin, harikasin

Adsız dedi ki...

Canimsin, harikasin

Adsız dedi ki...

pelo bence artık yeni stilin bizi isteklerden öldürmek sonra da yapmamak.. bağlımlın olduk kızım yaz şu music awardsı nolur...

Adsız dedi ki...

Arkadaşa katılıyorum. Memelerini estetikle normale çevirip öyle giysin.

Adsız dedi ki...

pelo empire için müzikal dallas diyorlar sevmen normal. yayınlandığı kanal foxun rating rekolarını falan kırdı hatta. rita ora pittbull da çıktı ben severek izliyorum bütün dünyada bayılıyor sevdin diye kendine yüklenme =))

Adsız dedi ki...

Taraji P. Henson ın memelerinden midem kalktı.ıyk o ne lam öyle

xyz dedi ki...

pelin yalnız orda n**ga demişsin onu sil lütfen. öptüm

modaperestt@blogspot.com dedi ki...

Taraji'nin memeler kocaman ve sarkmış. Mide bulandırıcı duruyo bence. Jaimie ise cok güzel ve zarif görünüyor. Baya yakışmış ona

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar