Gönderen / 27 Ocak 2013 Pazar / 22 Comments / , , , , , , , , , , ,

Obama İkinciye Baskan Oldu Da Bana Mı Oldu?

Uzun bir süredir yazı yazmadığımın farkındayım, haber vermeden çektim gittim yaban memleketlere. Yaklaşık bir haftadır kardeşimle Paris'de tatildeydik söylemesi ayıp. Sorumlu blogger olarak yazı stoklayıp gitmem lazımdı galiba ama bavula donlarımı bile son anda koyduğum için her şey yalan oldu. Bugün itibariyle eski yazı rutinime geri dönüyorum. Umarım beni özlemişsinizdir.

Tam benim gideceğim gün Obama beyimiz ikinci kez başkan oluşu resmileşti. Yeni dönem açıldı, yeminler edildi, ulusa seslenildi, her şey güllük gülistanlıktı. Gördüğümden beri yazmak istedim ikinci dönem açılışını. Yazmaya karar verdiğim andan itibaren, görselleri hazırlarken, bu satırları yazarken aklımda tek bi soru var "Ulan banane Obama'lardan, ulusal marşlarından? Bana ne faydanız var amk?" diye sorup duruyorum kendime. Sadece izlemsi keyifli bir etkinlik gibi geliyor bana. İşin politik yanını, dünyanın gidişatını falan sorgulamadan "Royal Wedding"i izler gibi izledim. Her karede "Bizde niye yok bubaaa" diye göz yaşlarına boğuldum.

Hazırsanız zerre alakamız olmayan bir etkinliğe burnumuzu sokup, kıskançlıktan çatlıyoruz.


Günün yıldızı Obamaları gölgede bırakan muhteşem çiftle başlamak istiyorum izninizle. Beyoncé ve kocişi Jay-Z kadar coolu gelmedi bu dünyaya herhalde. Queen B. milyonlarca insanın önünde Amerika'nın ulusal marşını seslendirdi. Sonradan playback olduğu ortaya çıktı gerçi ama olsun o bizim gönlümüzde hep kraliçe. Eniştemiz Jay-Z baştan aşağı Tom Ford takımları çekip jilet gibi olmuş. İşinde gücünde, aile babası rapci de oluyormuş demek ki. Adam coolluğuna coolluk katıyor bu düzenli hayatıyla. Beyoncé ise Dior kürküyle, Emilio Pucci tuvaletiyle bakmalara doyulamayacak olmuştu o gün. Yüzük ve küpelerinin değerini saymaya benim matematiğim yetmez. Kapı gibi kocası var tabi ki de o takacak, ben mi takıyım amk? "Cool Çiftler" bölümünde muhteşemliklerini uzun uzun incelesek mi?


İşte Beyoncé'nin neden her zaman zirvede ve kraliçe olacağının kanıtı. Şu duruşa, şu bakışa bak kadındaki. Nefes bile almadan izliyor insanlar kadını. Hem hangi şarkıcı Obama'larla sarılıp öpüşecek kadar kanka? "Seçim Kampanyası Stili" yazımda da söylemiştim, sanırım bir politikacıya yakın olmak bir tek bizimkilerde yalakalık olarak duruyor. Beyoncé ve Obama'yı böyle görünce güzel bir iş birliği, dostluk sezdim aralarında o kadar. Hiçbi çıkar ilişkisi yok gibi duruyo. Canlarım benim ya, bi anda Obama'cı oldum. Hayatımda Amerika'ya gitmişliğim yok, seçim kampanyasından yemin törenine her bokunu takip ediyorum binlerce kilometre öteden. Global olmak böyle bir şey sanırım. Helal size kuzucuklarım. İkinci törene buz gibi havada kimsenin gitmeyeceği düşünülürken adam ulusal marş için Beyoncé'yi çıkartıyor sahneye. Politik zekasına kurban olduğum Obiş.


Eveeet Beyoncé'nin muhteşemliğini bir kenara bırakıp Obama ailesine geçiyoruz. İlk durak yemin töreni. Beyaz Saray'ın meşhuur "Mavi Oda"sında ikinci kez yemin etti Obama. Hükümet gibi kadın Michelle Obama her zamanki gibi kocasının yanında, gururla bakıyor. Gözlerim doldu bu fotoğrafları görünce :( Mavi Oda'daki yemin töreninde Barack, Michelle ve büyük kızları Malia mavi giyinmeyi tercih etmişler. Malia Obama'nın elbisesinin H&M olduğunu duyunca yıkıldım resmen. Ulan bütün dünya sizi izliyor, dönemin en popüler ergenisin gidip H&M'den muhtemelen 39.90'a elbise alıyorsun. Bi kıyafet seçip, bunu istiyorum desen gösterdiğin elbisenin tasarımcısı gelip giydirecek üstüne, öyle bir gücün var, hala H&M, hala halktan biri gibi davranmak. Aloo bebişim kraliyet sayılırsın artık, büyük düşün! Son dört senen bak, saç savur paracıkları. Sen yemeyeceksin de biz mi yiyeceğiz? Michelle Obama allahtan Reed Krakoff elbise ve hırka tercih etmiş de odanın tasarım oranını yukarılara çekmiş.


Sarayda yeminden sonra sıra halkın karşısında bir takım konuşmalar yapıp "Bokumu yiyin laaaa, yeniden kazandım ohhh" bakışları eşliğinde selamlaşmalarla devam ediyor gün. Kahkülleriyle gündeme oturan Michelle'in saçlarını beğenmediğimi söylemem lazım. Zaten hükümet gibi kadınsın, elinin tersiyle bi vursan Çin'e yuvarlanır insanlar, bir de o iddialı saç ne oluyor Mişo? Seneler sonra çok pişman olacaksın gibi geliyor. Düğün günü perma yaptırıp bütün düğün fotoğraflarını yakan kadınlardan olucaksın, benden söylemesi. Thom Browne tarafından özel hazırlanan paltosunun üzerine J. Crew imzalı taşlı bir kemer ve yine J. Crew imzalı mor eldivenler giymiş. Kıyafetlerine diyecek sözüm yok, senelerdir oturttuğu muhteşem bir stili var ama o saçlar uzayana kadar karşıma gelme Michelleciğim.


Onları yazmadan olmaz! Obama'nın kendisi kadar popüler ve ünlü kızları Malia ve Sasha renkli paltolarıyla törene damgasını vurdular bence. Üstlerindeki kendilerinin seçmediği belli, hiçbir 15 yaşındaki ergen kendisinden ufak kardeşiyle aynı şeyi giymek istemez. Ama baban dünyayı yönetince sike sike giyiyorsun kim ne derse. Bir örnek olmaları dışında sevdim aslında, şirin görünüyorlar. Ama kazık kadar kızlara niye ikiz gibi aynı şeyi giydiriyonuz ya? 1998 doğumlu Malia ve 2001 doğumlu Sasha için çok üzülüyorum aslında. Hayatlarının en sevimsiz, en çirkin, en atarlı oldukları döneminde dünyanın gözünün önündeler. Beş sonra sonra stilleri, saç makyaj şekilleri, giyim tarzları, yüz hatları tamamen oturacak ama bu dönemde sivilceli, tarz yoksunu iki minik ergenler sadece :( Makyaj yapsalar "Ufacık çocuk boynamış da gelmiş," yapsalar, koca başkanın kızları uykudan kalkmış da gelmiş gibi derler. Topuklu giyemezler, dekolte giyemezler ne yapsalar olmaz bu yavrularım ya. Çikoooo bu kızlara çok üzülüyorum. Yine de kimseye aldırmadan tören boyunca tweet atıp, dudaklarını büze büze birbirlerinin fotoğraflarını çekmeleri çok tatlıydı. Bu ailenin kasım kasım kasılmamasını seviyorum işte! Önümüzdeki 4 yıl boyunca kardeşler büyüdükçe moda ikonu olma yolundaki serüvenlerini çok duyacağız gibime geliyor.


Bitmiyor, bitmiyor bu gün bitmiyor! Son olarak gece balo gerçekleşti. Ahhh en sevdiğim kokona etkinler. Kendim gitmek zorunda olmadığım sürece çok seviyorum böyle lüks ve ihtişam kokan şeyleri. Michelle Obama ilk açılış balosunda olduğu gibi bu sefer de Jason Wu tasarımı bir elbise tercih etmiş. Sanırım Jason Wu abimiz bile haberi yoktu Michelle'in kendi kıyafetini giyeceğinden. İkinci kez baloda kendi tasarımını görünce şoklardan şoklara koşmuş 30 yaşındaki tasarımcı. Dedikoduyu bir kenara bırakıp şu manzaranın keyfini çıkarmak istiyorum. Uzun bir çalışma sonucu yeniden gelen zafer gözlerinden ne kadar da güzel okunuyor. Sürekli el ele tutuşmaları, romantik romantik dans etmeleri, birbirlerine gülümsemeleri sıkıcı siyasi görüntülerden çok liseli aşıkları hatırlatıyor.

Bizdeki küfür ve ahlaksızlık dolu, bürokrasi ve çirkinliğin arasında dünya siyasetinin moda yönüne bakmak istedim bugün. Kim ne derse desin Michelle ve Barack Obama çiftini çok seviyorum. Michelle'in kıyafetleri, Beyoncé'nin kafam kadar elmaslarını, Malia ve Sasha'nın ikonalığını nasıl buldunuz? Bizim sıkıcı türban tartışmalarının dışında siyaset ve etkinlik nasıl olurmuş gördük herhalde?

Share This Post :
Tags : , , , , , , , , , , ,

22 yorum:

Melislicious dedi ki...

michelle obama'yı çok seviyorum. Güçlü kadın ama bizdeki benzerleri gibi bir güç değil ondaki kendine güven, eğitim ve asil duruş doğalında var. Kocam başkan bana saygı duyacaksınız ben first lady'yim diye değil! Stiline bayılıyorum örnek kadın kırmızı elbisesi de süpermiş mor eldivenleri de. Mor seçmesi de kraliyet rengini vurguluyo gibi

Adsız dedi ki...

yeni yazı görünce heyecan bastı beni. akşam kahvemi alıp rahat rahat okuyacağım plan yaptım.

Adsız dedi ki...

Bu Malia'dan 5 yaş büyük olmama rağmen bu kızın benden 5 yaş büyük durması nedir yani ne yani? Sanki ben 1998 doğumluyum da o benimle yaşıt. Hale bak, işe bak arkadaş ya.

Adsız dedi ki...

Kaç gündür yazı bekliyoruz pink :) michelle obama nın kıyafetlerine ayrı,duruşuna ayrı,stiline ayrı bayıldım çok tatlı ve sempatik bi kadın.kızlar da cidden küçük ikiz çocuklar gibi giyinmişler o ne öyle ya:)

MeleK Kuzeyi dedi ki...

Kıçımın kapitalist ülkesi. Ayrıca obama karısı ve kızlarından daha bi şık ve cool.

Adsız dedi ki...

Kesinlikle daha sık yazmalısın çünkü senin yazılarını özlüyorum ve gerçekten keyifli yazıyorsun. Ben Obama'nın kızı olsaydım bütün tasarımcıları ağlatırdım. Çok basit olmuş kıyafetleri. Beyoncé ve Jay-Z çiftine söylenecek söz yok mükemmeller ve beyoncé hayranı olarak en cool çiftler sayfasında kesinlikle görmek isterim. Paris gezini bizimle paylaşman dileğiyle :)

Adsız dedi ki...

Ben Obama'nın kızı olsaydım tasarımcıları ağlatırdım. O kıyafetler ne öyle dümdüz? Beyoncé ve Jay-Z çiftine söz yok, her zaman destekçisi oldular Obama'nın ve kesinlikle en cool çiftler sayfasında görmek isterim kendilerini. Seni gerçekten özledik, yazılarını kesinlikle daha sık yazmalısın. Paris gezini bizimle paylaşacak mısın? :)

Adsız dedi ki...

Obama nin kızı olucam ve hm giyicem ;) komik olmuş da anasida dememiş mi " kızım gel sana da Reed Krakoff tasarımı alayım " pes yani

Unknown dedi ki...

nolur nolur cool çiftlerde beyonce ve jay z yi incele uzuuunnnn uzuuunnn. sonrada onları gelmiş geçmiş en cool çift seçelim :D

Adsız dedi ki...

beyonce nin küpelere bayıldım da herşey bi kenaraa kitap ne zaaman :)

Adsız dedi ki...

Zaten instagramdan goruyodum ben senin gezdigini Pelin...... (sdghjfddkl atarlı ve tripliyim su anda bizi unuttugun icin) bu Obama olsun karısı kızı falan olsun mutevazi insanlar amk o yuzden sevimliler zaten zencileri de cok severim orasi ayri tabi ama Obama ailesi sonradan gorme degiller kesinlikle kizlar hakkindaki tuuuuum yorumlarina da katiliyorum optum

Adsız dedi ki...

Beyonce ve jay z mükemmellllll.Onlar için ayrı bir yazı yazmalısın

Adsız dedi ki...

Bizim eski mahallemizde tam karşımızdaki evde oturan bitli bi kız vardı, Obama'nın büyük kızının mavi odadaki hali bizim o kıza benzemiş işte. o saç ne arkadaşım ya ben bile bu paçozluğumla o saçla evde bile dolaşmam. tamam küçük, ergenlik çağında falan ama ne biliyim, hiç mi dememiş ''anneeaa bu saç ne ya, adam gibi yaptıralım'' diye? ben o yaşta saçımda toka izi kaldı diye evde kıyameti kopardığımı hatırlıyorum.

Adsız dedi ki...

Kızım ben 97liyim la döverim ben bu zilli Malia'yla Sasha'yı.Bu ne hal arkadaş,ben bile h&m giymem büyük bir etkinlikte.Karılar kendilerine özel konserler,beyaz saray derken dış dünyayı unutmuşlar.Bunlardan cacık olmaz annem cacık olmaz bak 4 seneye pert olur giderler .O dudak büzmeleri görünce agızlarına ağızlarına vurmak istedim YIL 2012 ARTIK AĞIR APAÇİLER BİLE ÖYLE YAPMIYOR.O bir örnek paltoları görünce elim ayağım titredi hala da durduramıyorum ve son olarak da çok özlendin pink bizi bırakıp getme

Adsız dedi ki...

ayy ne özledim seni nerdeyse her gün bakıyodum yeni yazı varmı diye :D

Adsız dedi ki...

cool çiftler kısmında kesinlikle görmek istiyoruz Beyonce yi ayrıca yazık lann bu kızları o ne öle paris gezini de lütfen yazzzzzzz çok merak ediyorummm

LaModaAndrogina dedi ki...

Çok güzel bir post olmuş...Son cumle beni resmen bitirdi hahaha ellerine sağlık!

Adsız dedi ki...

Özledim senin yazmanı :D

Tuba Küçük dedi ki...

desene en kıskandırıcısından bir Paris postu geliyor asdfghj

Adsız dedi ki...

Vizyonsuz bücür ya ben bile orta halli aileme diorları cartierleri dayatiyorum HM ne haiahaha Pinkyy yazi sahane!

Adsız dedi ki...

Beyonce ve jay-z yi cool ciftler bolumunde incelee lutfenn

Adsız dedi ki...

Beyoncé kadar güzel, asil bi kadın yok ya. Bayıldım o gün izlerken, duruşuna, kendine güvenine, sesine. Cool çiftler bölümünde bir an önce yazmalısın bence de, yıllardır aşklarına hayranım.

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar