Gönderen / 18 Ocak 2013 Cuma / 59 Comments / , , , , ,

GQ'nun Muhtesem Kızları: Rihanna vs. Beyoncé

Geçtiğimiz ay Rihanna GQ dergisinin kapağında gördüğümde "Kadın dediğin budur! O zaman ben patates püresiyim arkadaş." diyip tası tarağı toplayıp küçük bir köye yerleşmiştim. Bu ay kapakta Beyoncé'yi görünce dağdan çıkıp yazılarıma devam etme kararı aldım. Arkadaşım siz bizi öldürmek mi istiyorsunuz, sizi görüp görüp hem kendimizden hem erkek ırkından mı soğuyalım istiyorsunuz?

Arka arkada dünyanın iki devini muhteşem pozlarla kapak yapan GQ'nun hastası oldum. Türkiye'de de alıp okuduğum nadir dergilerden kendisi. "Bu moda, alın bunu takın" diye önerdikleri 5 bin TL'lik çantalarla dolu salak kadın dergilerini okuyacağıma erkek dergisi okumayı daha çok seviyorum, daha eğlenceli oluyor. Bizim GQ Türkiye'miz de bi tane ama elin Amerikalısı almış başını yürümüş. Hastası olduğumuz kadınları bir güzel soymuşlar. Rihanna'yı görür görmez dibim düşmüştü, Beyoncé'yi görünce ekranı öpesim geldi, bu kadar mı güzel olunur! Ard arda gelince bu pozlar karşılaştırmak istedim. Ben gerçekten seçim yapamadım. Bakalım sonuçlar ne gösterecek.


Önce onun kapağı çıktığı için Rihanna'yla başlayalım. Kadın zaten almış başını gitmiş, üzerine konuşmaya gerek yok. Coolluğun kitabını yazmış, duvara bile asmamış, "Alın ihtiyacı olana verin" diye elinin tersiyle itmiş. Çıplaklık konusunda hiçbir sınırı yok, iyi ki de yok. Sırf dergiler için, böyle çekimler için değil, kendisi için bile Instagram'da soyunuyor, o yüzden alışıldık onun bu pozları. Ama bu çekimde daha bi romantik, daha bi masum, daha bi mutsuz. O "zenci gangsta yo yo yo rapçiyiz biz!!1" tripleri olmadan sade ve güzel. Muhteşem dövmeleri onu Beyoncé'den belki bir adım öne geçirebilir.


Veeeee Beyoncé! Kızının tam birinci doğum gününde sunuldu pozlar. "Doğurdum, tam bir sene sonra alın bakın taş gibiyim." mesajını aldık biz canım sen merak etme. Evinin kadını, çocuğunun anası, aynı zamanda dünyanın en seksi hatunlarının en başındaki isimlerden! Rihanna'dan insan bekliyor da, Beyoncé bu kadar muhteşem olunca bi şaşırdım ne yalan söyleyeyim. Şarkılarının, danslarının, kocasının, bebesinin her şeyinin hastasıyız ama şu pozlara bak allahım. Kıvrımlı vücuduyla, dolgun poposuyla, altın sarısı saçlarıyla Rihanna'nın önüne geçebilri. "Seksi olmak için sıfır beden olmaya gerek yok." mesajını da en güzel şekilde vermiş bebişim ya. Bi şeyi boklarken bir sürü şey söyleyesim geliyo ama sevince ağzım dilim tutuluyo, baka kalıyorum sadece. İşte en zor kısım! Hastası olduğumuz bu muhteşem kızlardan en iyisini seçme vakti. Ben galiba iki farklı bilgisayardan girip ikisine de oy vereceğim, ikisi de benim bebeğim, ayıramıyorum ki! Oy verme işleminden sonra pozlar hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum :)


Share This Post :
Tags : , , , , ,

59 yorum:

watashi wa sinem dedi ki...

rihannanın normal hali bile bakımlı yetişkin bir beyonce'den güzel olduğu halde, itiraf etmeliyimki bebeğim beyonce rihanna'ya fark atmış bu fotolarda...

Bi Carrie Bradshaw Degilim! dedi ki...

Beyonce doğum yaptığı ve ben şahsen çok zayıf çıtı pıtı sevmediğim için bir adım önde :) Nasıl dolgunluk o nasıl mükemmellik! Al kocanı minik bebeğini de git buralardan be kadın!

Adsız dedi ki...

sırtına attığı minicik deri ceketi yeter diyorum ve tabii ki rihanna!

Adsız dedi ki...

Rihanna donu falan da atmış ama beyonce daha iyi.

Adsız dedi ki...

Lana Del Rey'in GQ pozlarını da unutmamak lazım :)

Adsız dedi ki...

beyonce çok ayı, hep de aynı pozu vermiş. RİRİ ROCKS!

Adsız dedi ki...

Şimdi darılmaca gücenmece yok; gerçekten ikisinin de aşırı overrated olduğunu düşünüyorum. Evet biliyoruz makyajsız hiçbiri güzel değil ama özellikle Rihanna'nın makyajsız hali fecahat... Beyonce'nin pozlarına da bi daha alıcı gözle bakarsanız hepsinde göğüs kafesini yukarı ve dışa, poposunu arkaya doğru uzattığını görebilirsiniz. Bunun nedeni göbişi mümkün olduğunca içeri çekebilmek; deneyebilirsiniz. normalde bu postürle dolaşabiliyosa ne ala, yok değilse Beyonce kıvrımlı falan değil; bildiğin kalın. Güzelliğin klişeleştirilmesinden yana değilim; her tipte, her bedende güzel kadınlar var ama bacım Allasen bi Monica Belluci, bi Alesandra Ambrosio falan dururken bu arkadaşların ligi çok farklı. Gözümüzde büyütmeyelim. Dağlara falan çıkmayalım. Populariteyle seksapel doğru orantılı; hatırlarsanız bi zaman Türkiye'nin en seksi erkeği de depremdede Ahmet Mete Işıkara seçilmişti :))

Müge Behram dedi ki...

Bence kesinlikle rihanna ....cok seksi..cooll beyinde güzel ama riri..vücutta hiç mı kusur olmaz ya damar bile geçmiyor, bacaktan bir ben bir benek bir kizariklik offff.

Unknown dedi ki...

bu fotolarda nedense beyonce'un albenisi daha ön plana çıkmış gibi sanki..

Adsız dedi ki...

rihanna çok itici şahsi kanaatim bu. beyonce de herkesi çeken bir şey var ama... OYUM BEYONCEYE!

Adsız dedi ki...

şimdi beyonce'a ölürüz biteriz o ayrı ama bo fotoğraflarda çok profesyonel uygulanmış photoshop olduğunu anlamamak için de saf olmak gerek biraz. doğumdan önceki videolarda canlı yayınlarda bile bundan daha dolgunken ve yeni doğurduğu zamanları biliyorken kendisinin muhteşem yeteneklerini ve kariyerini övelim evet ama bu fotolardaki fiziğine de hayran olmayalım zira gerçek değil.

Unknown dedi ki...

Beyonce sen nasıl bir dişi kişisin beybilim ya seni yerim yutarım.Şu vücuda bak.Objektif açıdan değerlendirmek gerekirse bu kadınsılığın ve seksiliğin Beyoncenin doğasında olduğunu düşünüyorum tabiki Rihanna da çok seksi ancak o daha çok seksi olmak için uğraşıyor gibi ikisini karşılaştırırsak Beyonce koyar çocuğu.

Adsız dedi ki...

Beyonce sen nasıl bi kadınsın nasıl bi dişi kişisin beybilim ya.Şu kıvrımlara bak.Seni yerim yutarım.Objektif açıdan değerlendirmek gerekirse bu seksiliğin ve kadınlığın Beyoncenin doğasında var olduğunu düşünüyorum tabiki Rihanna da çok seksi fakat o seksi olmak için uğraşıyo gibi eğer karşılaştırıcak olursak Beyonce koyar çocuğu.

Rainbow Gatherer dedi ki...

Beyonce 'nin neyi güzel allaşkına ? o vücut bizde olsa rejime gömerdik kendimizi diet yapardık paso. Kütük gibi şişman bacaklar, kocaman kalça (türk kadının asırlardır derdi bu değil mi) zaten kalça buyuk diye devamlı arkaya atarak eğilerek poz vermiş iyi dursun diye, belden aşağısı anormal o kadının. Diğerine gelince onun da her zenci gibi belden aşağısı kalın. Fotoşoptan yıkılıyor resimler. İkisisde arap zaten :) burda çikolata gbi gozukmusler. Kendimzie haksızlık etmeyelim, inanın biz hepimiz bunlardan bin kat güzeliz kızlar. ha victorias secret mankenlerini flan koyup bole yazsaydın ok derdim susardım ama bu iki kütük bacak için bu övgüleri yakıştıramadım :)

Adsız dedi ki...

ikiside güzel değil, photoshoplular ve basenliler, koca popolular :D neden güzeller yazdınız anlamadım bende çoğu kişi gibi. katılmıyorum güzel olduklarına.Birde sanırım renkleri açılmış bunların ? zenci gibi durmuyo ikiside.

Adsız dedi ki...

Rihanna saç kesiminden dolayı kaybetmiş bu pozlarda

Adsız dedi ki...

Rihanna ne zaman giyinikki çıplak hali çekici gelsin.Darılma olmasın inanılmaz ucuz görünümlü şu haliyle.BEYONCE ♥♥♥♥

Adsız dedi ki...

+1

Adsız dedi ki...

Rihanna o saçı uzayana kadar evden bile çıkmasın. Medine dilencilerine dönmüş resmen. Evet vücudu ve dövmeleri acayip seksi ama sürekli soyunuk gördüğümüz için onu artık aşırı şaşkınlık içine giremiyoruz. Seksi olabilmek için iyice kasmış gibi görünüyor suratını asmış da asmış. İfadesiz takınmak bir yana dursun ağlayacak gibi bence.

Beyonce abla ise bence iyi toparlanmış. Ve çok cesur pozlar vermiş kendisine göre. 31 yaşında birine göre taş! Her zamanki Beyonce gibi renkli fotoğraflar olmuş. Hepsinde gülümsemiş de gülümsemiş. Çok tatlı olmuş. Ben olumsuz bir taraf göremiyorum fotoğraflarda. Oyum Beyonce'ye!

Photoshop konusuna gelince photoshop'suz koyarlar mı GQ gibi bir dergiye allasen? Yıl olmuş 2013 çok abartıyorsunuz photoshop'u. Canlı canlı görüp karşılaştıramayacağımıza göre niye polemik yapıyosunuz?

ALMİ dedi ki...

Beyonce'nin vücudu kıvrımsız diyenlere kocaman bir OHA diyorum ve DOĞUM YAPMIŞ BİR KADIN BU KADAR SEKSİ KALABİLMEYİ NASIL BECERİYOR veeeee o SİX PACK'ler Beyoncenin nasıııl seksii nasıl sporcuu bir bayan olduğunu gösteriyor,tartışmaya gerek yok

Unknown dedi ki...

Beyonce Beyonce Beyonce diyorum...:)Doğumdan sonra daha farklı bir sexylik gelmiş kadına..

Adsız dedi ki...

Rihanna'nın saçları beni tam anlamıyla deli ediyooor. Yaşasın Beyonce!

Adsız dedi ki...

İlk fotolarda kesinlikle Beyoncé dedim ama kapak fotoğraflarına gelince bi durdum.Rih sanki daha bi seksi geldi,gerçi çok kasmış ama olsun.Oyum Rihanna'ya.

Adsız dedi ki...

Beyonce kum saati formundaki vücuduyla benim için hep 3-5 adım önde. Nasıl kıvrımlardır onlar, nasıl vücut hatlarıdır. Benim için kadın kelimesinin sözlükteki karşılığı Beyonce'dir.Ayrıca kararsızsanız, acaba Beyonce mi Rihanna mı diyorsanız göğüslere bakıp kararınızı verebilirsiniz. Rihanna yakında göğüslerine ayakkabı giydirebilir rahatlıkla amma velakin Beyonce'ninkiler Allah'a bakıyor meaşallah.

Unknown dedi ki...

Bence her turlu rihanna http://edasurucu.blogspot.com

Adsız dedi ki...

Bu iki kadın sürekli karşılaştırılıyor zaten.Kariyerlerine bakıcak olursak Rihanna'nın şarkılarını daha başarılı buluyorum fakat eğri oturup doğru konuşalım ne sesi ne dansı ne sahne performansı Beyoncenin yanına yaklaşamaz bile ama tabiki bunların konumuzla hiçbir alakası yok:D O yüzden resimlere bakıcak olursak gerek seksilik gerek güzellik olsun açık ara Beyonce diyorum.

Adsız dedi ki...

Karşılaştırmak bile hata bence. Tabiki QueenB!

dilek dedi ki...

Rihanna cool ötesi falan tamam da Beyonce'nin çekiciliği, kadınsılığı bambaşka bir şey!

Unknown dedi ki...

Her türlü Beyoncé, Rihanna'yı döverr!!!

Adsız dedi ki...

ne beyeonce'si allah aşkına, sevginiz gözünüzü kör etmiş, tiksindim şu fotoğraflara bakınca. bildiğin fil. photoshop bile inceltememiş kadını, rihanna da şu saç kesimiyle ne kadar cool olur bilemeyeceğim ama şu anda fark attığı kesin.

Adsız dedi ki...

TEZ BANA BİR YARDIM MEDET!!! geçen gün instagram'da geziyordum ki çocukluğumuzun biricik saati casio'nun renkli modellerini gördüm,aradım taradım bulamadım,bulsa bulsa pink bulur dedim linkteki saatlerin çok moda olacağını ve çok cool görüneceğini düşünüyorum NOLUR YARDIM ET :D
http://www.itusozluk.com/gorseller/casio+f+91w/174991

Unknown dedi ki...

beyonceeee bende hamileyim keşke oyle olabilsem :)

Unknown dedi ki...

beyonce diyorumm

Unknown dedi ki...

ikiside ayrı güzel ama tercihim beyonce

Adsız dedi ki...

beyonceun sureklı popoyu arkaya atmaları falan sankı gobişi gızleme gıbı geldı bana. O da rihannanın ılk pozu gıbı poz verse basım ustunde yerı var.Buarada tabıkı fotoşopuda unutmamak lazım gencler. Gerci 138347957 yorumda solense de bu ben gene hatrlatıyım dedım ve bırdıger husus zencı karalıgındakı hatunlardan süt beyazı serın sulara atlamak ısterız!!

Pinkfreud dedi ki...

Saat soran arkadaş: Şöyle bi şey buldum bilmem işe yarar mı? http://www.ebay.com/itm/New-Casio-F-91W-Digital-Watch-Funky-Mixed-Color-Style-/180998740162?pt=LH_DefaultDomain_0&var=480196280681&hash=item2a245d98c2

Adsız dedi ki...

rihannanın ilk pozu ne öyle ya sokaktaki şelalerde yüzmeye çalışan erkek çocukları gibi

Adsız dedi ki...

Lana Del Rey de kapak olmuştuu o hepsinden güzeldi bencee :D

Adsız dedi ki...

Bence Rihanna'nın fiziği Beyonce'dan daha güzel ama Beyonce,çok çoookkk daha seksi olduğu için oyum Beyonce'a. (:

Adsız dedi ki...

merhaba ben saat soran arkadaş,pink çok çok teşekkür ederim sonunda buldum dualarım seninle tez ikimize de yakışıklı karizmatik bir adam :D

Adsız dedi ki...

Pink ya, Rihanna'nın dövmelerini yazarken az söylenmemiştin kezo diye, şimdi bayılıyorsun bakıyorum :)) Ellerine sağlık, kahkaha ata ata okuyorum her yazdığını.

Adsız dedi ki...

Rihanna kesinikle...daha bir tarzlı, asi...

Aycan dedi ki...

Beyonce, sadece Rihanna'yı değil, şuraya kimin resmini koysan onu geçerdi bence Pink :) Harika olduğu için, Beyonce dedim ben.

Adsız dedi ki...

rihanna tabi ki <3

Adsız dedi ki...

Rihanna 1.73, Beyoncé 1.69 boyunda. Rihanna uzun ince sexy bir kadın. Kısa saç modasını anlamayan gerizekalılar defolup gitsin bi zahmet. Beyoncé'in kalçaları güzel olabilir ama Rihanna'da kalçadan fazlası var. Ayrıca Rihanna'nın Beyoncé'ye bin bastığını savunsamda, ikiside melez diye tamamen farklı iki kadını karşılaştırmak tamamen saçma.

Elif dedi ki...

Beyoncé'yi kendimi bildim bileli bir ayrı severim, taparım. Rihanna hatununu da çok seviyorum ama kocasına bebesine taptığımın Bey'i önde (:

Unknown dedi ki...

kesinlikle Rihanna diyorum!

Adsız dedi ki...

Hey gidi yılların Beyoncesi hala şu dünyaya senin kadar güzel şarkı söyleyebilip senin kadar güzel dans edebilen biri gelmedi buna Michael Jackson amcamız bile dahil.Şimdi sen bu kadar yetenekliyken Rihannayla seni kıyaslamam hem sana büyük ayıp hemde Rihannaya yazık olur:D O yüzden sadece resimlerdede farkını koymuşsun ortaya diyorum ve bir kız olarak küçüklüğümden beri seni ölesiye kıskandığımı itiraf etmek istiyorum:D

Gökhan dedi ki...

Ya adı yeter RIHANNA duruşu şekli kendi yetmyo mu ?

Unknown dedi ki...

Rihanna candir! Istanbul konseri icin can atiyorum!
cmrdra.com :)

hiçkimse dedi ki...

rihanna'yı hiç giyinik görmediğimiz için çıplak fotoğraflarındaki albeni sıfır. beyonce'nin doğum sonrası daha da seksileşen vücudu rihanna'nınkini kesinlikle ezer.

Unknown dedi ki...

Insanlarda ya zevk yok yada ben çok havaliyim:)) rihanna bi boka yaramaz afrikalı cingan bildigin beyonce tabiki çok sexy o vucuddaki boyaları ve photoshopu at ben tabiki;))

Unknown dedi ki...

Ya milet zevksiz ya ben çok havaliyim:) rihanna ne bildigin afrika dilencisi:) beyonce favorim daha sexi. Ha o boyaları fotoshop ları atarsak ben favoriyim;))

Adsız dedi ki...

Aynen

Adsız dedi ki...

Ay ben bu kadina bayiliyorum tabii ki RiRi

Adsız dedi ki...

Hep ciplak goruyorum demissin ama Rihanna bi ara kapndi bi kere camide haksizsin

Adsız dedi ki...

E tabii ki Rihanna ayrica Rihanna Beyonce yi dover zaa soru mu bide bu yaa ahahahah guldum bu soruya sorulacak sorumu haaahaaa za RiRi ' m tabii ki beyonce nin resmine bile bakmadim ahahhah

Adsız dedi ki...

İkiside birbirinden salak. İkiside vücutlarıyla para kazanıyolar. Abi Beyonce evli değil mi? Ayrıca Rihanna bence çok daha güzel bir vücüda sahip.

Unknown dedi ki...

Rihanna tabii ki.

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar