Gönderen / 24 Aralık 2012 Pazartesi / 27 Comments / , , , , , , , , ,

2012'nin Enleri / Instagram'ı En Boktan Kullanan Ünlü

2012'nin Enleri'nden bahsederken popülerliği her geçen gün artan Instagram'ı gözartı etmek olmaz diye düşündüm. Geçen sene herkes Twitter'a doluştu, bu yıl herkes bi Instagramlandı. İyi de oldu, Instagram'da hayat hep toz pembe, her şey çok güzel, herkes çok mutlu, yemekler çok güzel, kediler çok sevimli, bulutlar çok yenilesi! Ünlülerin Instagram hesaplarıyla ilgili yazı yazında kendimi ünlülerin Instagram fotoğraflarını alıp haber yapan dandik gazete albümleri gibi hissediyorum. Neyse ki bu fotoğraflar için çok uğraştım hee, dandik haber değil benimkisi! Gayet alınteri. Dedikoduyu, ünlüleri, zenginliği ne kadar sevdiğimi bilirsiniz. İşte bu ünlü aleminin fotoşoplu, özenle giydirilmiş, hazırlanılmış moda çekimleri yerine kendi telefonlarından, kendi hayatlarına dair kareleri görmeyi çok seviyorum. Bu yüzden gördüğüm her ünlüyü takip ederim Instagram'da. Çoğunu üç gün sonra sıkılıp unfollow ediyorum mallıklarından dolayı. Instagram gibi bok çeksen dünyanın en güzel şeyiymiş gibi göründüğü muhteşem mecrayı bile rezil rüsva şekilde kullanan selebritilerimizi göreceğiz şimdi.İlk aday Kylie Minogue. Kendisinin hiçbir zaman hayranı olmadım, düşmanlığım da yoktu. Öyle kendi kendine şarkı söyleyen, ufacık tefecik koca ağızlı bir ablaydı. Taa ki Instagram hesabını görene kadar! Allahım kadın sadece ayakkabılarını, takılarını, yüzüklerini, saçını ve kendisine gelen çiçekleri koyuyor! Her şey kendisiyle bağlantılı mutlaka. Bulmuş parayı sadece Louboutin giyiyor tabi. Kıskançlığımdan demiyorum ama Louboutin'in de en sıkıcı, en kokona modellerini bulup giymiş. Ergen tumblr'ından farksız kadının Instagram sayfası. Ayak ayak ayak, bıktık. En başarısızlar arasında yer almasının sebebi ayakkabılarının çirkinliği de olabilir. Taşlı payetli aptal topuklulardan başka bir şey giymiyor kadın. Az cool ol ya. Ve Instagram'da hiç kimseyi takip etmeyerek sosyal medyadan ne kadar anlamadığını bir kez daha gösteriyor Kylie Minogue abla. Otur, sıfır!


İkinci aday hastası olduğumuz Girls dizisinin, hastası olduğumuz yapımcısı, yazarı, oyuncusu, her bir şeyi Lena Dunham'ın Instagram hesabı. Dizi muhteşem, olay yarattı, yeni çağın en yetenekli isimlerinden birisi Lena Dunham. Kendisiyle barışık olduğunu göstermek için mi, korkusuz olduğunu kanıtlamak için mi nedir bilmiyorum dizinin her bölümünde götünden, göbeğine fazlasıyla çıplak gördük kendisini. Bunu dizinin konseptinden dolayı diye düşünüp çok da kıl olmamıştım, ama Lena'nın Instagram hesabını takip edince anladım ki bu karının ayarı yok. Allahım arka arkaya 3209302 tane foto atmak mı dersin, sürekli bacaklarını, kolunu, ayağını, yüzünün bi kısmını, ayağındaki kanayan yarasını bile koyuyor kadın. Çiçek böcek, kedi, muhteşem sunulmuş yemekler göreceğim diye giriyorum Instagram'a, bi bakıyorum Lena Dunham'ın götü, Lena Dunham'ın ayak parmakları, Lena Dunham'ın bacağı. Bu kadar fazla ve bu kadar özel paylaşımlarını günde milyon kere yaptığı için en başarısızlardan biri ilan ettim kendisini.


Üçüncü aday tabii ki de kezoların kezosu Kim Kardashian. Ben bunun Türk kızı olduğundan şüpheliyim artık. Kadının Instagram hesabı sadece ve sadece tek kolla çekilmiş kendi fotoğraflarıyla dolu. Arka planı kendi fotoğrafı, avatarı kendi fotoğrafı, kapak fotoğrafı da kendi fotoğrafı olan kendine aşık Türk kızlarını hatırlatıyor bana Kim Kardashian. Sürekli bi kendini gösterme isteği halinde. Kendi çektiği fotoğraflarını yüklediği yetmiyor gibi basında çıkan fotoğraflarını da Instagram'a yükleyerek, Instagram'ın tüm anlamını piç ettiği için en rezil hesaplardan biri bana göre Kim Kardashian'ınki. Zaten onun sosyal paylaşımı anlamasını beklemiyordum. Bu ünlü tayfası için her açılan yeni site kendi reklamlarını yapabilecekleri, kendilerini gösterebilecekleri bir başka oyuncak sadece. Yeni hiçbir şey sunmayan insanları sevmiyorum, sevemiyorum. Gerçi Kim Kardashian ne zaman yararlı bir şey sundu ki insanlığa? Anaa nası ciddileştim bi anda, birazdan Siyaset Meydanı'na çağırcaklar beni.


Son aday sırf Instagram hesabına değil, her şeyine gıcık olduğum Chris Brown oluyor. Rihanna'yı çok üzmesi yüzünden arkadaşımın eski sevgilisine beslediğim hisleri besliyorum ona. Sevdiğim birini kimse üzemez! Kızcağız tam affetti, hadi Riri affediyorsa biz de affederiz dedik, adam yine aldattı! Allahın malııı. Zaten hesabınının adında meymenet yok, "fuckyopictures" diye nick mi olur? Madem atarlısın en baştan üye olmasaydın düdük! Chris Brown abimiz yukarıdaki tüm hanımablaların birleşimi gibi bir hesaba sahip. Bu kadar yoğun görgüsüzlüğün, bu kadar fazla kekoluğun olduğu bir Instagram hesabı daha görmedim. Bindiği arabaları, içtiği otları, aldığı ayakkabıyı, taktığı saati paylaşıyor adam sürekli. Tabi hepsinin pahalı olmasına ve markalarının özenle görünmesine dikkat ediyor. Ulan her çiş yaptığında pipini 100 dolarlık banknotla silsen yine de bitmez paran, hala kime neyi kanıtlıyorsun? Tam bi "gangsta niga yo yo yo" görmemişliği mevcut kendisine. 50 Cent kliplerinde gördüğümüz dev pırlanta kolyeli abilerden olmuş bu Chris Brown. İlk çıktığında farklı ve cool değil miydin sen Chris, seni bu yüzden sevmedik mi? Dünyanın en mükemmel hatunu senin peşinden koşmadı mı senelerce? Dövdün dövdün yine de geri dönmedi mi sana? Ne diye kezolaştın şimdi? Git burdan gözüm görmesin seni!


İşte Instagram'ı en beceriksizce kullanan, olayı hiç anlamayan ünlüler bu şekildeydi. Seçim yapmak gerçekten zor. 2012'ye damgasını vuran Instagram'a damgasını bunlar salaklıklarıyla vurdu. Peki en en en boktan kullanan sizce kimdi?Kapı, bulut, kedicik, tırnak yerine aptal aptal fotoğraflar çeken ünlülerden en boktanını belirledikten sonra görüşlerinizi de bekliyorum. Instagram'ın takip edilesi profillerini yazarsanız yeni bir şeyler de keşfetmiş oluruz. Aralık ayıyla birlikte 2012'yi de yavaş yavaş kapatırken, "2012'nin Enleri"nin de sonuna yaklaştık. Başka en isteğiniz varsa yazmaktan çekinmeyin, yoksa dükkanı kapatıyoruz?

Share This Post :
Tags : , , , , , , , , ,

27 yorum:

Adsız dedi ki...

chrise bakınca midem bulandı ağğğ o ne aq

Adsız dedi ki...

koptum yorumlarına hemen bu salakları takibe aldım instagramda fotoğraflarını gördükçe güleceğim.

Adsız dedi ki...

Seçeneklerin hepsi birbirinden kötüydü ama lenanın yaraları sanırım en gereksiz. Girls dizisiyle ilgi yazı yazıcaktın pelin ben onu bekliyorum yazdan beri

Adsız dedi ki...

Enlerden en iyi roman-film-albüm yapabilirsin beraber yerinde olur bence

Adsız dedi ki...

revenge ye hazır başlamışken sen bi emily ile charlotte un stillerini incelesen olmaz mı ? :)

Melislicious dedi ki...

lena dunham biraz kendsine küssün bence bu kadar da barışmasın:))))

Adsız dedi ki...

Rihanna'nın instagram'ı tam bir kezo esas ona bakmalısın :D Ya Kim ya da Chris'e oy atıcam ama hangisine oy atmsam diye düşünüyorum şuan :(

Enda dedi ki...

ben kim'e verdim oyumu kendisini ne kaaa beğensem de facebook foto albümü gibi paylaşımlarda bulunduu için sevmedim.
Q: girls'ün yeni bölümleri yayınlanıyor mu yahu ?

Enda,
http://detailsbyenda.blogspot.com/

Adsız dedi ki...

Hepsi de ayri ayri midemi bulandirdi alin size öneri : ozgeokdem

Adsız dedi ki...

Chris'ime laf yok amaaaaağ,oyum Lena'ya tabikii

fashionizelife dedi ki...

Çok keyifli bir yazı olmuş :)
www.fashionizelife.com

darkolivee dedi ki...

:)) çok güldüm
birde en iyileri yayınla süper olur

sevgiler

Adsız dedi ki...

revenge izliyor musun? çok zevkli bir dizi ben de oradaki ashley emily ve queen victoria'nın stilini inceler misin acaba diyecektim. seni seviyorum pelin :))

Unknown dedi ki...

lena dunham midemi altüst etti. ıyyk

pinar dedi ki...

Kim Kardashian'ın Ermeni olduğunu düşünürsek bizden çok da farkı yok zaten,aynı coğrafya,aynı kültür , yüzyıllardır beraber yaşayan iki millet :)
aynı açıdan durmadan kendi fotosunu çekip Facebook,twitter vs profil fotosu yapan Türk kızı da aynı, milyon dolarlık Kim Kardaşyan da aynı bence :)kezbanların kezbanı

Adsız dedi ki...

pelin kombinler istioruz senden. yelek kombinleri olsun, kloş etek kombinleri, deri tayt kombinleri, kurukafalı kombinler nebiliim böyle şeyler. trendler.. geçen sene çok yapardın. örnek alır bakardık. olmaz mı :)

Adsız dedi ki...

görmemişin parası olmuş parasıyla ne yapacağını şaşırmış'ın en canlı örnekleri işte bunlar.. :)
bidee boyunluk modelleri falan yayınlasana pelin yaa bu kış çok moda. moda olmasına moda ama en iyilerini, en güzellerini sen seçer bulursun diye sen öneri vermeden edinmeyeyim dedim :)

Adsız dedi ki...

Her oylamada bir Kim ahahah. Acıdım lan bu sefer. Oyum Lena'ya

Adsız dedi ki...

açıkçası bu tarz konular bi kot bi tişortun ruhuna uymuyor, bir adsız olarak yukarıdaki adsız arkadaşa katılıyorum pelin boşver iyileri kötüleri ya en iyi bildiğin işi modayı anlat bizeee :D nacizhane öneri ve büyük isteek

Tuba Küçük dedi ki...

2012'nin Saçlarını da yapmalısın bence.

Adsız dedi ki...

chris bildiğin halis muhlis bir ağa gibi aq. ali ağaoğlu gibi ne bilem yani o nedir aq görgüsüzlüğün bu kadarı ağağağa dağdan inmiş zengin olmuş olanda böle olmuş bildiğin aq. anana bacana soruyom olum olmamış bu çocuk. yapamamışsınız bunu. geri iadesi var mıdır acaba? AQsuz JoJukKk !!

Adsız dedi ki...

yaaa azcık da türk ünlülerden yazsan da gülsek ya hallerine :)

Adsız dedi ki...

bu oylama fazla kisisel acikcasi ben hepsini seviyorum ve bu yaptiklari bana tuhaf.gelmiyo cunku bunu bizlerde yapiyoruz o yuzden moda ve gittigin yerler ve kesfettigin magazalar hakkinda yazilar yazsan daha iyi pelott !!!

Adsız dedi ki...

Chris <3 ama instagram hesabini sevmiyorum.zor karar.en kezosu Kim sanırım

Adsız dedi ki...

keşke e)hepsi seçeneği falan koysaydın.ergenleri filan salla ya chris'i savunurlar şimdi.mallık ortada kim ne derse desin.Lena'da kusuyordum.blog senin istediğini koyarsın.istemeyen okumaz.insan iğrençliklerini böyle rahatça ortaya koymaz.çok kötülermiş.

elif salman dedi ki...

chris'in sadece şarkılarını seviyorum. burası senin bloğun istediğini yazabilirsin bence. sonuçta blok yazmak, düşündüklerini bizimle paylaşmak demek.

elif salman dedi ki...

Chloé Moretz tarzını da inceleyebilir misin? 15 yaşında falan ama çok olgun ve başarılı biri. yazıların çok güzel çünkü.

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar