Gönderen / 12 Kasım 2012 Pazartesi / 19 Comments / , , , , , , , , , , , ,

Kırmızı Halı: MTV Europe Music Awards 2012

11 Kasım 2012 tarihinde Almanya'nın Frankfurt şehrinde gerçekleşen ödül töreniyle, MTV Europe Music Awards 2012'nin ödül alanları belli oldu. Sonunda Avrupa saatiyle bir ödül töreni, Amerika'lılar uykusuz kalsın biraz da diye sevinsem de izleyemedim töreni. Sabah bakayım kıyafetlere benim için de sürpriz olsun dedim, demez olaydım. Kahvaltıda kabukları soyulmamış domates görmüş kadar mutsuz oldum. Ne katılanlar, ne ödül alanlar, ne kıyafetler tatmin etmedi beni. Ey gidinin koca MTV'si, sen bu hallere düşecek kanal mıydın? Hayatın ergenliğimdeki gibi olmadığını, artık her şeyin çok farklı olduğunu böyle böyle idrak ediyorum işte. Taylor Swift elinde 3 ödülle törenden döner, ben tek bir şarkısını bile bilmem. Yaşlanmak böyle bir şey sanırım. 

Lan ne oldu bana bir anda. Bir ödül töreni üzerinden hayatı sorgulama noktasına geldim. Geçen sene törenden sonra yazdığım MTV Europe Music Awards 2011 yazıma baktım da, her sene daha da dandikleşiyor bu ödül töreni. Seneye Kahtalı Mıçe, Güllü falan gidecek bir tek.


Törende ödülleri silip süpüren Taylor Swift ile başlayalım. Yahu bu kız country söylemiyor mu, gençler arasında country müziğin bu kadar sevildiğini hiç bilmiyordum. Biz göremiyoruz ama demek ki bir alamet-i farikası var ki bu kadar seviliyor. En iyi kadın, en iyi canlı performans, en iyi görünüm dallarındaki ödülleri aldı. Kıyafeti J. Mendel tasarımı. Bu kıyafeti bir Amy Adams, bir Cate Blanchett giyse efsane olabilirmiş ama Taylor Swift ve saçları giyince ol-ma-mış. Sürekli retro elbiseler içinde görünce ödül törenince böyle alakasız bir elbise hiç gitmemiş. 22 yaşında koca kadın gibi işlemeli tuvaletler de neyin nesi ya. Çok para mallaştırıyo bunları.


Gelen ünlüler zaten tatmin etmedi, bi de kötü kıyafetler olunca yılın en sönkü kırmızı halılarından biri oldu bence bu EMA 2012. Rita Ora'yı pek severim, herkes Rihanna çakması dese de sarı saçlarını, siyah kaşlarını karizmatik bulurum. Ama bu neeeeeee, ne buuu? Resmen prenses sendromuna girmiş. Kendisi dışında bu kadar abartılı giyinen tek bir isim yoktu. Kabarık etek, transparan, kemer, dantel, kırmızı ruj... Her şey o kadar fazla ki gözlerim kanadı Rita Ora'nın Marchesa tuvaletine bakarken. Zaten şu Marchesa'yı bi türlü sevemedim gitti. Hangi ünlü giyse maymuna dönüyo. Allah bilir kaç paradır da. Çoluk çocuğun rızkını böyle keko şeylere yatırmaya utanmıyonuz mu siz annem? Allah katında yatacak yeriniz yok....


Ya şimdi ben bu Heidi Klum'u açık saçık giyiniyo, kaç çocuk anası diye eleştirince "geleneksel ve tutucu olmakla" suçlanıyorum?!! ama şu hale bakkk. Her zamanki gibi orasını burasını açmazsa ölecek hastalığı nüksetmiş. Tamam dekolte giy, güzel kadınsın, maşallah taş gibisin ama bi dekolte de böbreklere kadar açılmaz ya. Bacak desen hiç kapalı görmedik, pıtısı nerdeyse ortada, memeler desen ayıp olmasın diye ucunu kapatmış. "Bakıııın ne de güzel açmışım di mi?? Biraz da sağa döniyim ordan çekin memintolarımı.." diye saatlerce poz vermiş. Versace Spring 2013 koleksiyonuna ait bu elbise onun üzerinde mi böyle durmuş, normalde mi böyle felaket bilmiyorum ama hiiiiç sevmedim Heidi seni. Bi de ev sahibi olcan.


Anne V. "Madem ki Victoria's Secret meleğiyim, neden kapalı giyineyim?" diyip allah ne verdiyse ortaya serenlerden. Yine de Heidi Klum ile karşılaştırınca türbanlı denecek kadar kapalı olmuş. Arkadan 10 numara görünse de 90'lardan kalma fermuar detaylı elbisesini hiç sevmedim. Parmak uçları kesik eldiveniyle çocukluğuma döndürdü beni sağolsun. Rakçı olduğumu iddia ettiğim dönemde ben de öyle gezerdim. Annem Barış Manço öldükten sonra çıkan Mançoloji albümünü almayınca sinirden ağlaya ağlaya ucu kesik eldivenimi paramparça etmiştim. Sağol Anne V. beni eskilere götürdün.


Rüküşleri geçip şıklarla devam edelim diyeceğim ama bu törende öyle bir şey söz konusu değil. Annesi evde plastik bardakları parçalayıp etek yapmış Kim Kardashian'a. Canım paranız mı bitti, sıkıntıda mısınız? Bi 50 lira çalışır benden sana. Bu kıyafetin Stephanie Rolland tasarımı olduğuna kim inanır? Soner Arıca bile inanmaz. İğrenç espri yapmada kendimi aştım artık, delirttiler beni bu kekolar.


Gecede "En İyi Alternatif Sanatçı" ödülünü alsa da benim Lana Del Rey'e başka bir ödülüm var. Yılın en iyi "Napıyom Ben Burda Amk" bakışı benden kendisine gidiyor. Bulunduğu ortamdan o kadar memnuniyetsiz, o kadar yabancı ki, kadın gözüne far tutulmuş tavşan gibi bakıyor. Lana'cım senin Conneticut'daki malikenende parti yapıyor olman lazımken napıyorsun böyle biz fanilerin karşısında? Kendisini çok sevdiğim için, asıl tarzının bu olmadığını çok iyi bildiğim için elbisesine bir şey demiyorum. Kendine has bir tarzı var ve bunu mecburiyetten, istemeye istemeye giydiği belli. 


Ahhh Carly Rae Japsen ahhh. Beynimde kalan son hücreleri de bu kız eritti. Orta yaşlı teyzelerin Bağdat Caddesi'nde bi hevesle açtığı, hiç iş yapmayan butiklerdeki duvar kağıdı desenli elbisesine diyecek laf bulamıyorum. Canım o kumaşla biz burda duvar kaplıyoz, koltukları örtüyoruz. Seni elbise diye kandırmışlar. Carly Rae Japsen gecede en iyi çıkış, en iyi şarkı ödüllerini alsa da kıyafet konusunda sınıfta kaldı. Kırmızı halıya aşina olmadığından nasıl duracağını falan öğrenmesi lazım. Bir de iyi bir kuaför gerekiyor. O kahküller ne yavrum, alnında saç çıkacak bi, git bi toka al geriye doğru topla onları, bi ferahla. Kötü saç modeli, kumaşı felaket olan Johanna Johnson tasarımı elbisesiyle Carly'yi de sevemedim. Ama şarkını seviyom zilli kız. 


Kıyafetini, saçını başını beğendiğim tek isim Alicia Keys oldu. Stella McCartney tasarımlı yeşil, siyah ve transparan elbisesiyle en cool hatunu olmuş gecenin. Ne kabarık etekler, ne geniş dekolteler. Vücudunu tanıyarak ve kendini bilerek giyindiğinde insan işte ortaya bu güzel görüntüler çıkıyor. Saçını ve makyajını da çok beğendim. Çok modern görünüyor. Aferin Alicia bacı, herkese sıfır, sana yüs puan.


Sahneden performans sergileyen Taylor Swift ve Gwen Stefani'nin kıyafetleri fazla benzemiyor mu birbirine. Show= her şey olan bir düzende bu kadar yaratıcı yoksunu kıyafetleri yadırgamadım desem yalan olur. Taylor kırmızı halıdan sonra çok yapay göründü bu kostümle gözüme. Gwen Stefani ise her zamanki coolluğunda olduğundan yine çok beğendim.


Gecenin sunuculuğunu üstlenen Heidi Klum'un sahne kıyafetlerine bakınca kendisinin seçmediği çok belli oluyor. Ona kalsa bikiniyle falan çıkar herhalde. Bu kadar kapalı şeyleri asla giymez. Töreni izlemedim henüz ama showların da pek başarılı olduğu söylenemez. Klasik sahneye iple inme, uçma, seyirciyi coşturma hareketleri dışında akıllara kazınacak ikonik bir olay olmamış pek. Bu arada Heidi Klum kırmızı halıda ve sahnede sadece Versace giydi. O kadar çabaya rağmen Heidi'nin memişi falan da açılmamış. Sessiz sakin, kendi halinde bir ödül töreni olmuş ve bitmiş. 

Henüz bir kaç ay önce popüler olmasına rağmen en iyi klip ödülünü Gangnam Style videosunun alması, Rihanna, Katy Perr, Nicki Minaj ve Pink dururken en iyi kadın şarkıcı ödülünü Taylor Swift'in alması gibi malca bi skandala imza atılması, Justin Bieber'in son zamanlarda aday olduğu hiçbir kategoriyi boş geçmeyip yine en iyi pop şarkıcısı ödülünü alması, herkesin ultra mega rüküş olması gibi binlerce saçmalığa imza atılan MTV Europe Music Awards 2012 işte bu şekildeydi.

Sizin törene, kazananlara, kıyafetlere dair düşünceleriniz neler?
Share This Post :
Tags : , , , , , , , , , , , ,

19 yorum:

Adsız dedi ki...

One Directiondan hiç bahsetme zaten.Rita fena değildi yine aralarında orantılıydı.Heidi gecenin rüküşüydü zaten.

Adsız dedi ki...

Heidi Klum'un elbisesi normalde çok güzel ama ona hiç yakışmamış. Angelinaya laf ederler bacağını açınca bu kadına neden hiçbi şey söylenmiyor?

Adsız dedi ki...

Oldukça saçma ve acayip bi fiyasko bi tören olmuş karşıma çıksa iki tokat sallayacağım Taylor Swift köylüsüne o kadar ödül vermeleri bütün töreni özetliyor aslında. Zaten büyük pop'çu ablalar ve abiler tayfası kıçına bile takmayınca böyle saçma bişey olmuş. Rita Ora'yı ben de çok severim elbisesi bana güzel geldi ama bu törende değil de sanki başka biyerde giyse daha güzel olurmuş törenden çıkarıp tek başına bakınca tam bir prenses olmuş kerata. Diğerlerine gelince bakarken gözlerimden kan geldi.

Adsız dedi ki...

Marchesa'ya keko diyenin yatacak yeri yok yalnız.

Adsız dedi ki...

mtv mi kaldı ya eskidendi o eskideeeeen.

Adsız dedi ki...

Heidi Klum'un ilk görseldeki kıyafeti gözlerimi kör etti

Adsız dedi ki...

Pelin git töreni izle özelliklede Kim hanımın sahneye çıkışını izle kadının ayakları o memeleri o kıçı taşıyamıyor tam yere düşecekti ya :D bu arada evet keşke One Directiondan bahsetseydin

Adsız dedi ki...

taylor kendi de inanamamıştır o kadar saçma sapan kategorilerde aldığı ödüllere

Adsız dedi ki...

pink Carly Rae jepsen'ın elbisesini nina dobrev de giymiş ancak nina da carly de durduğu kadar ucuz durmamış bence:) http://www.tv.com/news/rejoice-the-vampire-diaries-all-new-season-4-promo-has-arrived-video-29484/

Anita dedi ki...

Rita Ora'nın Kıyafetine bakarken annem yanımdaydı ve aramızda geçen diyalog aynen şu;
-kimin kınası?
*kına değil, ödül töreni anne.
-kimin ödül töreni?
*Mtv???
-hıııı (anlamamış gibi yaptı)

Adsız dedi ki...

taylor swift e diyecek lafım yok haketmiş ve çok da hoş görünüyo bence. diğerleri ise felaket hele hele carly rae jepsenin saçlarını kesmek istiyorum..

Adsız dedi ki...

http://www.style-den.com/wp-content/uploads/2012/09/versace-spring-summer-2013-milan-fashion-week.jpg kadında ne kadar mütsasıp ahahaha

Adsız dedi ki...

Ya hep takip ediyorum sayfanı kendi kendime burda gülmekten krizlere girdiğimde bir gerçek ama bu ilk yorumum olcak. "Gecede "En İyi Alternatif Sanatçı" ödülünü alsa da benim Lana Del Rey'e başka bir ödülüm var. Yılın en iyi "Napıyom Ben Burda Amk" bakışı benden kendisine gidiyor."u görünce dayanamadım koptum burda bu iğrenç vize haftasına tahmin ediceğinden daha fazla katkıda bulundun teşekkürler :D

bloody mary dedi ki...

evet, herkesin de dediği gibi taylor swift'de inanamadı ödül aldığına, ya da her zamanki gibi inanamamış gibi yaptı. adı okununca ağzını 465452 metre açmasından belli, bi gün şaşırcam derken çenesi yerinden çıkçak. bu kızda ne ses var, ne şarkıları güzel nasıl ödül alıyo anlamadım yeminle.hele ki lady gaga'nın aday olduğu bi dalda nasıl olup da ödülü buna veriyolar şaşkınlıktan ölcem. carly de cidden bi gitsin kessin o kahkülleri ya küçük görüncem diye zorlamaktan kör olcak. MTV ema gecesi, ergenlerin gecesi oldu zaten, afedersin boktan bi tören haline dönüştü.

Adsız dedi ki...

Heidi'nin önce fotoğrafını gördüm baştan tanıyamadım. "Öha kimse artık her yerini de açmış yani" dedim ve dınınınıııın Heidi Klum. Tabi ki.

Adsız dedi ki...

Admin dinle hak vericeksin . Bunlar Justin bebesi gibi değil kendi emekleriyle bişeyler yapmaya çalışıyorlar ... http://www.youtube.com/watch?v=xGPeNN9S0Fg

Adsız dedi ki...

One Direction grubu bence hak ederek aldı ödülü . Ondanda bahsedebilirdin .

Adsız dedi ki...

One Direction yeni yetme bi grup değil içlerinde 20 yaşında olan bile var

Adsız dedi ki...

Taylor yine aynı, bi kerede bi farklılık yap be gülüm ... Carly'e çok şaşırdım yaşına rağmen çok genç çok güzel dedim ama bu halini görünce bir rezalet olmuş. Rita çok şirin ama sahnedeki hali daha iyi tabiki .. O kırmızılı hali neydi öyle be :D Cadılar bayramında sanmış galiba kendini asdfg :D Bu arada One Direction diye bi grup varmış baktım inceledim onları şimdiki hallerini falan gerçekten banada başarılı geldiler önleri çok açık ,Justin denen çocuktan iyidir yani . Hee bide onların pepsi reklamını gördüm bayıldım türkçesini atıyım hatta sizde izleyin . Biz hala Bülent ersoyu izliyoruz yani düşünün halimizi orda taş çocuklar varken :/ http://www.youtube.com/watch?v=wE4HOrIH4Vc

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar