Gönderen / 2 Eylül 2012 Pazar / 58 Comments / , , , , , , ,

Aşk-ı Memnu Alternatif Senaryo: 5 Yıl Sonra

Aşk-ı Memnu'yu ne kadar sevdiğimi anlatmama gerek yok sanırım. Seneler geçti hala tekrar bölümlerini ilk seferki gibi izliyor, Bihter'in ölümünü yıllardır kabullenemiyorum. Neden bilmem benim için bir diziden çok daha fazlasıydı Aşk-ı Memnu. Düğün dernek mutlu sonla biten sahte dizilere inat, ölümle, kanla, mutsuzlukla bittiği için bu kadar gerçekçi gelmişti o yalan gösterişi belki de. Ben de oturdum üşenmeden dizinin bitiminden 5 yıl sonrasını yazdım.

İşte Aşk-ı Memnu 5 yıl sonra...

Adnan Ziyagil: Bihter'in ve Behlül'ün ihanetiyle yıkılmıştır. İş hayatındaki itibarı da yerle bir olmuş, işleri git gide kötüleşmiştir. O eski zengin hallerinden eser kalmamıştır. Kimsenin yüzüne bakamadığından şirketti komple devredip Matmazel ile birlikte Paris'e yerleşirler. Adnan Bey Paris'de ufak bir oymacı kakmacı dükkanı açar. Yeteneksiz olduğundan işleri burada da bir türlü iyi gitmez.

Nihal Ziyagil: Behlül onu Bihter'le aldattığı için değil, Behlül'le evlenemediği için kafayı yemiştir. Hayattaki tek isteği ve arzusu Behlül'le evlenmek olan Nihal, isteği bu saatten sonra asla gerçekleşmeyeceği için delirmiş, bir sinir hastalıkları hastanesinde senelerce tedavi görmüştür. Zaten eksik olan tahtaları iyice eksilmiş, bir türlü iyileşememektedir. İçten içe Behlül geri dönmesini diler. Kaçalım dese kaçıp gidecektir salak.

Bülent Ziyagil: Ailesindeki herkesin amı götü dağıtmasından sonra Bülent'de ergenlik dönemini kolay atlatamaz. Liseyi yurtdışında okumak istediğini söyleyip bu çarpık aileden uzaklaşmaya çalışır. Yurtdışında uyuşturucu ve alkol bağımlısı, sorunlu bir çocuk olur. Sürekli tutuklanır, isyeeeaaan diye dolanır oralarda. Aile büyükleri onun arkasından "Çok sessiz sakin bir çocuktu, nasıl böyle oldu anlamadık." diye söylenirler.

Behlül Haznedar: Bihter'in intiharıyla hayatı alt üst olmuştur. Saçı sakalı birbirine karışmış bir şekilde mezarlıkta homeless olarak yaşamıştır bir süre. Kaçak yollardan yurtdışına çıkıp, New York sokaklarında dilenirken zengin bir tarafından keşfedilir ve mankenlik vaadiyle kandırılır. New York'lu zengin kadınların seks kölesi olur. Girdiği bataktan senelerce kurtulamaz. Ne de olsa Bihter'in ahını almıştır...

Firdevs Yöreoğlu Özder: Bihter'in ölümünden sonra yüzüne inme inen Firdevs Yöreoğlu azimle ve çok çalışmayla kolay toparlanır. Fiziği eskisinden de iyi hale gelmiş, Çetin Özder ile mutlu bir izdivaç gerçekleştirip gücüne güç katmıştır. Bihter'in ölümünden Behlül ve Ziyagil ailesini suçlamaktadır. Hayatını onları bitirmek için yaşar. İstanbul'un en ünlü patroniçesi olmuş, herkese sözünü dinletmektedir. Adnan'ın işlerinin kötüye gitmesinde de, Bülent'in uyuşturucu bağımlılığında da, Nihal'in yanlış tedavi ile iyileşememesinde de hep onun parmağı vardır. 

Matmazel Deniz Hanım: Nihayet amacına ulaşmış Adnan Ziyagil ile evlenmiştir. Adnan beyin yıkılmış halinden resmen faydalanmış, "Buralarda duramayız artık." diye adamı resmen Paris'e kaçırmıştır. Adnan bey beş parasız olduğundan oturma izni için Matmazel ile evlenmesi gerekmiştir. Formaliteden de olsa 30 yıl sonunda Adnan Bey ile evlenebildiği için Matmazel kaşarından mutlusu yoktur.

Peyker & Nihat: Peyker 5 yıl içinde 5 çocuk daha doğurmuş, evleri çocuk yuvası gibi bir hal almıştır. kitipiyoz damat Nihat babasının işlerini devralmış, sürekli çalışmakta, eve uğramamakta, uğradığında ise Peyker'i hamile bırakmaktadır. 

Hilmi Bey: Hayattaki tek amacı Ziyagil ailesini ve Firdevs Yöreoğlu'nu bitirmek olan Hilmi Bey amacına ulaşmıştır. Bihter'in ölümü ile Firdevs Yöreoğlu ile uğraşmaktan vazgeçer. Ziyagil ailesinin ise allah zaten belasını vermiştir. Bu mutlulukla bütün şirketi sünepe oğlu Nihat'a devredip Aynur hanımla birlikte bitmeyen bir dünya turuna çıkar. Tropik meyvelerden kolyeler takıp, çiçekli gömlekler giyerek hedonist bir hayat sürmeye başlar.

Cemile: Beşir'in ölümüyle yıkılır. Nihal'in suçu olduğunu düşünür. Firdevs Yöreoğlu'yla işbirliği yapıp Nihal'in yattığı hastanede hastabakıcı olur. İlaçlarını değiştirir, tedavisinin aksamasına sebep olur. O da kafayı sıyırmıştır, aklı başında değildir. Hastanedeki sürekli öksüren 75 yaşındaki dedeyi Beşir sanıp, onunla özel olarak ilgilenmektedir.


Görüldüğü gibi herkes hayatına devam etmiş, sevdiği adamın başkasıyla mutlu olduğunu görmektense ölmeyi terih eden Bihter'e olmuştur olan. 

Share This Post :
Tags : , , , , , , ,

58 yorum:

Adsız dedi ki...

asdffdsad müthiiiş :D katya'yı unutmussun piink

Adsız dedi ki...

Ahhahah :D Çok güzel olmuş, en çok Peyker ile Nihat'a güldüm. Ellerine sağlık

Adsız dedi ki...

Bihteriiim , bihterim ... ölünce ailecek damara bagladik...

Adsız dedi ki...

behlüüülll noldu sana yavrım benim.

Adsız dedi ki...

Tatlim sen de biliyorsun ki bu hikayedeki kotu kisiler Ziyagil ailesi degil, kotulugu de ihaneti de yapan Bihter be Behlul. O yuzden allah sadece onlarin belalarini vermistir bence, digerleri de hayatlarina hersey unutulduktan sonra mutlu mesut devam etmistir.........

Adsız dedi ki...

harikaaaaaaa kesinlikle senaryo yazmalısın ve onları izlemeliyiz. bu yazı da isimsiz olarak forumlara facebook sayfalarına ve gazetelere düşecek gibime geliyor.

Adsız dedi ki...

Adamın dibisin :D

Adsız dedi ki...

Cetin Ozder Firdevsi ters etmisti orayi kacirmissin

gatsby3578 dedi ki...

tebrik ederim bu hayal gücünü blog köşelerinde heba etme bu yazıyı kap senaristlere götür olmadı bi film yapılsın komedi tadında hep olur ya başyapıtlarla dalga geçen türden paraya para demezsin bi düşün derim

Adsız dedi ki...

Tıpta çareler tükenmez! Belki bihteri yeniden diriltebilirler bile! :D

aysenur dedi ki...

asdfgh allah seni kahretmesin

Adsız dedi ki...

müsadenle bende bu senaryonun 2.sezonundan devam edeyim :
behlül newyorkta seks kölesi olduktan sonra yolda avanak avanak dolaşan ve bihtere cok benzeyen zengin bir babanın kızına tecavüz eder ve kız hamile kalır behlül mecburen bununla evlenir ve kısa yoldan gene zengin olur.ednan bey beceriksizliğinin verdiği ağır yükün altında iyice ezilip ölür, bununla birlikte ağır bi travma geçiren matmazel nihale her sey senin yüzünden deyip atarlanır ve zaten salak olan 1.50 nihali iyice dellendirir. Ergenliğinin doruklarında olan bülent ise new york a kacar ve birgün behlülle karşılasır. behlül ezerberleri bozar, kaçmak yerine durup bülentin beynini yıkar, ağır ergen bülent deli ablasına ve kasar matmazele rest ceker ve behlülün yanına tasınır. o sırada istanbulda sürtük katya firdevs ve çetinin yatak odası konusmalarını dinler ve hilmi beye sızdırır, hilmiyle birlikte firdevsi tahtından indirir. diğer kaşar cemileyse hastanedeki 75 yaşındaki dedeye tecavüz eder ve hastaneden atılır, firdevs ona yüz vrmeyince sokaklarda geberir.

Adsız dedi ki...

Aaa bak eğer böyle olsaydı işte o zaman derdim ben asıl şimdi güzelleşti aşk-ı memnu diye. Sen yazarlık dışında, senaryo yazarı falan da olsana, vallahi bak..

Adsız dedi ki...

Bihter öldüğü icin firdevs'i korumaya almıssın ama daha cenazede cetin tekmeyi basmıstı firdevs'e

İrma dedi ki...

bihter öbür dünyada da işler çevirmiştir bence :)

Cansu dedi ki...

Ahahahahahaha....bayıldımmmm!!! Müthiş yahu :D :D :D

Adsız dedi ki...

Çok iyiydi, ellerine sağlık valla

Adsız dedi ki...

Pink yapmışsın yine yapacağını.Çok güldüm...

Adsız dedi ki...

Ahahaha güldürdün beni pink çok iyi olmuş :D

Adsız dedi ki...

pink akiyon yaa bihteri kötüleyen anonim seninde AQ bihteri seviyoruz :(

bc dedi ki...

"Nihat babasının işlerini devralmış,sürekli çalışmakta, eve uğramamakta, uğradığında ise Peyker'i hamile bırakmaktadır." en şahane yorum hahaha :)))

Adsız dedi ki...

Bihter olmemeliydiii arkadasss !! Askinin kurbani oldu guzelim kizz :(

Adsız dedi ki...

Ben behlülün bi mağarada yasayıp koktugunu kendi kokusundan öldügünü hayal etmiştm dfbdsjfhd peyker çok iyiii

Renawen dedi ki...

Ağzına sicmissin güzelim dizinin peyker ve Nihat güldürdü ama

Adsız dedi ki...

cok guzel olmus peliin ama bunun türk dizisi oldugunu unutuyosun eğer devamı çekilseydi muhtemelen firdevs behlül dışında hepsi çok mutlu olmuş olurdu

Adsız dedi ki...

Uffu yine kacirdin pink 😉😊

Feyza Ketenci dedi ki...

Çok güzel olmuş:)) En çok Behlül'e güldüm!

Adsız dedi ki...

jhdskjhfjwkah güldürdün yine pink :D ayrıca ednan beceriksizini iyi ki batırmışsın. hilmi beyi de ben seviyorum ya tek kötü yönü yöreoğullarını sevmemesi :D firdevsi de çok iyi etmişsin ya sen senarist ol harbi :D bu arada bihterciğimi özlemişim ya :(((

rahat yazar dedi ki...

hayal gücün müthişmiş valla devam senaryosu yazılsa anca böyle olurdu ama Firdevs kolay toparlanamaz gibi geliyor bana:)

Rubi dedi ki...

Ahh Bihter`im, vah Bihter`immm! dediğin gibi olan Bihter`e oldu :((!
ama en çok Firdevs Hanım senaryosuna güldüm yaa :)))
Keşke bir de, son anda kocayı bulan Katya`yi da yazsaymişsin ;)

Adsız dedi ki...

Altima isedim! Hshlshdjksa/vxzjkfbfksb

Adsız dedi ki...

Bihter olmedi, olemez! Bihter bizleriz :D hahaha cok guzel pinky :) firdevs hanim yine layigini buldu. Gavat adnan ve ailesi de :D ehehe.

greenladyyy dedi ki...

bayıldım süpper olmuş ellerine sağlık:)nolucak bizim bu bihter fanatikliğimiz,aşk-ı memnu çılgınlığımız bilmiyorum...bende hep sonra ne oldu diye düşünürüm ve aslında bihter ölmedi diye avutaraktan başka senaryolar yazarım kafamdan:))))) o tabutta başkası vardır aslında hepsini firdevs hanım ayarlamıştır...inme fln da inmemiştir hepsi numara :) haa ha daha neler geliyor aklıma da şimdi yazamıcam muck.

piggy dedi ki...

çok iyi :)

Adsız dedi ki...

bihter aslında ölmemiş olsa mesela, behlül onun mezarını ziyarete geldiğinde ortaya çıksa ve behlülle mutlu son yaşasalar süper olurdu hahaha :)

Adsız dedi ki...

bende kabullenemedigimden hep bihterin son anda kurtulacagını ve behlulle mutlu olacagini dusunmusumdur bu arada pelin seni cak seviyoz sakin faceinde bi temizlik gibi bi kitipyozluk yapma ha

LeylaK dedi ki...

En iyisi Firdevsmiş ;)

Adsız dedi ki...

ajksdsfkkldgnlk çok güzel olmuş tebrik ederim pink :D

Adsız dedi ki...

Hahahah harika yazmışsın yaaa :D

Adsız dedi ki...

çok iyi pink

Adsız dedi ki...

Ben her gün finalden sonra noldu diye düşünüyorum aslansın pelin!

Adsız dedi ki...

Firdevs hanım kısmına katılamadım çetin özderin cenazedeki bakışını hatırlayınca hayatta almaz onu o adam :D

tersimpiçtir dedi ki...

Favorim Peyker'in hayatı oldu nedense :D

Adsız dedi ki...

Asil kötü behlüldü o cikardi bihteri yoldan... gerci bihter giller para icin o eve girmeseydi hic biri olmazdi yani suc para mal mülkte

Minus dedi ki...

çok acımasızsın pink.

Adsız dedi ki...

Koptum !!! :D

Adsız dedi ki...

ASsıl kötü bihtermi o haettiği yerde herkesin hayatına etmişsin daha ne..

Unknown dedi ki...

süper olmuş yaa ne güldüm

Adsız dedi ki...

sen porno senaristi olsana:) +18lik işlere kafan çalışıyor sanki, iii para kazanırsın:)

Adsız dedi ki...

beni beni bihteriniii ruhu evde sürekli insanları rahatsız etmektedir, özellikle nihalin kafayı sıyırmasında bihterin 3 harflilerinin gelmesinden kaynaklanmaktadır :=)) nihahahha

Adsız dedi ki...

ya bayıldım ya yemin ediyorum harika bir senaristsin kendini burda harcama.bu arada bihter ve firdevs kaşarı bok yoluna yani hakkettikleri yere gittiler nihalin herzaman ki salaklıgı tanrım böyle salak vvee deli bi kız olamaz aslındsa o deli değil tam bir şımarık kahpe taklısına naz yapıyodur yine sürtük oh olsun behlüşüde alamadı :) bülentin piç olacağı belliydi zaten behlül abisine özenip duruyodu bihter yaşasaydı emin ol bülentede verirdi can çıkar huy çıkmaz kesin öbür dünyadada zebanilere veriyodur kaşar.ednana üzüldüm ya yazık adam hem karısından hem yiğeninden hem madmazelden şimdi de hayttan yemiş kazığı.ahh ahh etme bulma dünyası işte zamanında behlül bütün kızları elinden geçirmişti mukadderat işte şimdide bütün avrupa onun üstünden geçiyooo.:))))))))))

alive dedi ki...

Bence gercekci olalım.Dun tekrar izledigim finalden sonra iyice anladım ki olan bihtere olmus..Baksanıza son sahnede asil matmazelin öne oturmasndan,safım bülentinden gülmesinden ve kör ednanla magdurum nihalin tebessumunden her seyin unutuldugu ve gelecegin parlak olacagı izlenimi veriliyor..Ölen öldügüyle kalır nolacak,hayat devam ediyor..O kadar zenginler hicbisey olmaz onlara ,yeni eve bile yerlesmisler.Behlulun de serefsizligi son sahnedeki slm dan belli! hep aynı iste ,kız oldu gitti halaaa korkak ve kacak.Gider manken olur,unlu olur o da devam eder hayatına yeni guzellerle..Acı ama gercek...

Unknown dedi ki...

oo pink müthiş firdevs hele helee:D

cocosh dedi ki...

ahaaha çok enteresan olmuş ama ben daha farklı düşünmüştüm hatta gerçekte çekilebileceğini bile düşünüyorumbenim kafam da ise söyle:adnan bu kötu olaylardan çocuklarının enaz etkilenmesi için elinden geleni yapmış işleri arsen hanıma bırakıp evde çocuklarıyla binevi emeklilik yaşamaktadır deniz hanımla evlenmiş eski güzel günleri tekrar yaşamak için büyük bi özveri harcamaktadır .sessizliğe suskunluğa sakinliğe bürünen evden hiç çıkmayan nihal yıllar yıllar sonra behlülle karşılaşır.pişmanlık içindeki behlül şimdi gerçekten nihale aşık olmuştur.nihal dünden razı zaten ve adnan beyden habersiz behlülle görüşen nihal için bu ke gerçekten imkansız bir aşk domuştur ..falan filan :)))

Adsız dedi ki...

http://www.blogperest.com/ask-i-memnu-alternatif-senaryo-5-yil-sonra/
senin yazını çalmıııış. hırsıııız

Adsız dedi ki...

Güldüğüm yerler oldu nihat ve peyker kısmı gibi ama gerisinde ıçım gıttı..
Aşk-ı Memnu bır klasık.. ve muthiş ötesi final bölümü.. Bilmiyorum üzüldüm sanırım dalgaya alınmış olmasına. :)

Unknown dedi ki...

Bence de guzel olmus ama bulent nasil gidiyo yurtdisina tamam tabiki onlar batsalar bile biraz olsun paralari var ama nasil okutacaklar bu cocugu orada

emine dedi ki...

aşığı oldum şu aşkı memnunun yaaaa

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar