Gönderen / 28 Haziran 2012 Perşembe / 36 Comments / , , , , , , , , , , ,

Spice Girls Viva Forever Müzikali İçin Tekrar Birarada

Ya böyle ampır bir başlık atmak istemezdim, büyük gazetelerin dandik magazin ekleri gibi ama ne yapayım, seneler sonra yeniden birleşen Spice Girls kızları Victoria Beckham'ı eziklediler mi yazsaydım...

Geçtiğimiz gün bir haber okuyunca pek sevindim. Çocukluğumun ilk yabancı müzik dinlediğim grubu olarak bahsedebileceğim Spice Girls bir müzikal için yeniden birleşmiş. Eskiyi özlemekten midir, yeninin bokluğundan mıdır bilemedim sevindim bu habere. 10 sene içinde nasıl değişmişler ki diye fotoğraflara bakmaya başladım. Tamam kabul tek amacım götü göbeği ne kadar salmışlar diye incelemekti aslında. Anaam bi de ne göreyim bizim kokonayı bi dışlamışlar, bi dışlamışlar, nası sinir oldum.


11 Aralık'ta Londra Piccadilly Theatre'da sahnelenecek müzikalın basın toplantısı yine Londra'da yapıldı. İyi hoş, bütün kızlar giyinip süslenip gelmiş. Seneler içinde hepsi olgunlaşmış, kocaman kadınlar olmuşlar diye düşündüm. Zaten "Viva Forever" müzikali de kadın gücünü göstermeyi hedefleyen, cesaret dolu bir müzikal olacakmış. İyi hoş da, siz içinizdeki ergen ruhu atamamışsınız be ablacım, nasıl millete cesaret vereceksiniz?


Demek istediğimi şu karelere bakıp anlayabildiniz herhalde. Melanie Brown, Melanie Chisholm, Geri Halliwell ve Emma Bunton sanki lisenin en popüler kız grubu, Victoria da senenin ortasında şehir dışından gelen havalı kızmışcasına davranmıyorlar mı sizce de? Hepsi kıkır kıkır gülüp, birbirlerine sarılıp şakalaşırken Vicky 10 metre ötede ikonik pozunu veriyor kıpırdamadan. Büyük ihtimalle de içiden "Ulan para uğruna uğraştığım mallıklara bak." diyordur. 


Victoria Beckham'ı pek sevmem ama hepsi seneler içinde yok olup giderken Victoria parladıkça parladı, elini neye atsa mükemmel bir şekilde başardığı için kıskançlıklarından tırnaklarını kemirmişler. Ya da onlara bu kadar mesafeli olmak Victoria Beckham'ın tercihiydi bilemiyorum. Ama grubun kalanın ergen triplerini 500 km öteden sezdim ben. Küçükken mal gibi Emma'cıydım, al gördük Emma'yı, botoxdan ağzını açamıyor. Ccc Victoria Reyis.


Bu kadar dedikodu yeter, biraz da kıyafetlere göz atalım. Soldan sağa başlıyoruz.

Mel B.; gri mini bir Lanvin elbise giymiş. İçlerinde en sade olanı Mel B. olmuş. Ayakkabıları zımbalı, Christian Louboutin / Pigelles. Naayss.

Mel C. ; baya kilo vermiş son gördüğümden beri. Uzun beyaz Acne 'Barika' elbisesi içlerinde en abartılı olan olmuş ne yazık ki. Elbise güzel olsa da ortama fazla ve uyumsuz kaçmış.

Geri Halliwell; sevimli olacağım diye kastıkça kasmış, Ece Erken'e dönmüş iyice. Beyaz mini, dantelli elbisesinden bende bile var. Koskoca Spice Girl'sün sen ya, azcık büyük düşün.

Emma Bunton'a bu pozlardan sonra gıcık olsam da mavi Brian Atwood / Manhattan ayakkabılarıyla aşk yaşadığımı inkar edemeyeceğim. 

Victoria Beckham; yine her zamanki gibi kendi imzasını taşıyan markasının Fall 2012 koleksiyonuna ait siyah bir elbise giymiş. Tarzına diyecek yok, ama Tom Ford botları biraz fazla kaçmamış mı?


Yeri gelmişken biraz da Spice Girls geçmişinden bahsedelim... Bu onların ilk "yeniden birleşme"si değil. Kim parayı basarsa filmdir, reklamdır, konserdir hop hemencik biraraya geliveriyorlar. 10 sene önce dağılan grup heralde 4-5 kez yeniden birleşmiştir. Bu birleşmeler yüzünden Viva Forever projesi beni çok heyecanlandırmadı. Bu olmasa 3 sene sonra nasılsa yine toplaşıp pozlar verecekler, kıyaslayacağız geçmişle diye düşündüm.


Yazıyı 90'lardan bir kare ile bitirelim. Sanırım o zamanlar 20'lerinin başında olan bu genç kız grubu enerjileriyle sevdirmişti kendilerini. Bakalım yine aynı tadı verecekler mi?

Siz ne düşünüyorsunuz peki Victoria Beckham'ın eziklenmesi, grubun yeniden birleşmesi ile ilgili?

Share This Post :
Tags : , , , , , , , , , , ,

36 yorum:

dreamnwishbox dedi ki...

Bence Vicky'nin tamamen kendi tercihi, ben zaten ikonayım, zaten yıldızım, sizi gidi ezikler anca böyle basın önüne çıktınız der gibi bakıyor :))

Özlemden dedi ki...

Victoria'da her pozda aynı surat ifadesi...Kendi değil de mumyasını getirip koymuşlar gibi..
Gerçi öbürküler de çocuk doğurdu, hem de 2-3 tane doğuran var ama 4 çocuğun üzerine kadın taş gibi taş.
Şaştım kaldım yiine

Adsız dedi ki...

Victoria olmayan sesinden dolayı ezilmis olabilir. Her sarkıda hadi yazık sende 2 kelime soyle diye mikrofonu veriyorlardı muhtelemen... Niye basta gruba aldılar o da ayrı bir mevzu tabi ....:)

Fikriye Filtresiz dedi ki...

Ben fotolara bakınca tam tersini düşünmüştüm, resmen Victoria diğer kızları eziklemiş. "Ben sizi asaletimle döverim varoşun dilberleri" havasında 45 derece eğimini koruyaraktan gerek baş ile ayakları, gerekse grubun diğer kızlarıyla arasına mesafe koymuş.Yav hepsi değişmiş bu kızın dötü havada duruşu değişmemiş iyi mi? Gerçi davidi alanın dötü mars'ta olsa yeridir de neyse!

Adsız dedi ki...

hepsi çok iyi tamam da ne bileyim. Vicky 90larda da put gibiymiş sanki...

Adsız dedi ki...

Bence o 4 ezik victoria'yı eziklemeye çalışmışlar ama 4'ü biraraya geldiğinde bile victoria'nın tırnağı olamamışlar. hasetlerinden dışlamaya kalkmışlar ama olmamış sorry. kesinlikle victoria içinden ne işim var burda amk yanımda david başarıdan başarıya koşuyorum normalde demiştir.

=/=// =/= dedi ki...

Bence Victoria'ya hahayyttt benim tuzum kuru tutarsa tutar tutmazsa ne halt edeceğinizi siz düşünün pozu vermiş.

emilianata dedi ki...

ben eski fotoğraflara da bakınca victoria hep onlardan farklı durmuş gibi geliyor, yüz ifadesi hep farklı, ben sizin gibi değilim ben asilim vıcıklaşamam gibi bakışlar var sanki...

HuysuzKuzu dedi ki...

danışmana katılıyorum Victoria bildiğin götüm götüm uzaklaşmış ortamdan maazallah cool'uma zarar ziyan gelir diye, çok uyuzum o hatuna bir sevemedim gitti elime verseler yüzünü gözünü dağıtırım o derece, hoş tek bir kası mimiği oynamaz bunun kavgada bile ama olsun..

Adsız dedi ki...

victoria kendini dışlamış bence o kadar insanın içinde ben havalıyım siz ezik tavrı almak onu yüceltmemeli

Adsız dedi ki...

victoria'nın plastik suratından oldum olası haz etmem. 15 sene önceki hepsinin havaya zıpladığı çekimlerde bile surat mumya baksanıza, karizmatik değil komik. royal wedding'de de aynı, konserde de, moda çekiminde de, alışverişte de. bir balık etiyle doğal davranışlarıyla kate winslet'e bakın, bir de fiziği saçı başı kameralar önündeki fix pozuyla yapaylık ve donukluk kraliçesi victoria'ya, hangisi karizmatik ve cool?

Adsız dedi ki...

bu mumyalıkla david'i nasıl kaptı bu kadın onu merak ediyorum ben asıl.

Adsız dedi ki...

bence olay victoria'dan kaynaklanıyor, çünkü ilk zamanlardan beri kendine nickname olarak posh'u seçmiş. ki herşeyin en iyisi, en kalitelisi anlamına geliyor. bkz: Posh, which stands for the best of everything (an old luxury liner term, P.O.S.H. stood for "Port Out, Starboard Home"-- the best rooms. YANİ.... İNSAN BİRAZ GÜLÜMSER.

Adsız dedi ki...

Hic kimsenin aklına da Geri ile aralarında bir sorun olabileceği gelmemiş. Resimlerde genelde Gerinin yanında ve bence ondan uzak durmaya çabalamış. Dedikodu dedigin boyle olur !

Adsız dedi ki...

o değilde ortadaki tostombikti 90larda iyi toparlamış
bencede viky kendini dışlamış gibi.ama diğerleride asıl biz onu takmıyoruz pozları vermiş gibi bilerek

Unknown dedi ki...

Hakikaten Victoria'yı dışlamışlar.En kenarda ööylece yalnız yalnız kalıvermiş :) Önceki fotoğraflarına bakınca neerde o eski Victoria,nerde şimdiki !

Selen dogan dedi ki...

o değilde; victoria beckham ın o poz ne ya sanki arkadan dürtüklüyolarmış gibi kadının cdidden sanki mumyasını getirmişler hareket etmiyormuş gibi insan bi konuşur bi güler yok lan bi iş var bunda asfadkgfdkklşlkkklşlş

ÖZGe dedi ki...

David gibi kocam olsa bende hepsine burun kıvırır ve hatta 10 metre ötede poz verirdim.. Kendisini günahım kadar sevmesem de bu böyle yani..

Adsız dedi ki...

Karşılıklı bir itme durumu var gibi geldi bana. Diğerleri "Bizim seninle işimiz olmaz mimiksiz meymenetsiz şey" tavrında Viky de durumu kurtarmak için "Asıl ben sizi takmıyorum sönmüş yıldızlar" havasında

Unknown dedi ki...

Bende tam tersini düşündüm.Bildiğin ben fix pozumu vereyim de onlar napıyorsa yapsın gibi.Ama içlerinde en taşı da o en kasıntısı da.

seval kuday dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Anita dedi ki...

Kadınların bir araya geldiği yerden çıksa çıksa kıskançlık çıkar. Para için bir araya geldikleri ne kadar da belli victoria'ya resmen zorla katlandıklarının kanıtıdır bu. Haklı olduklarını düşünmüyor değilim. Hem dünyanın en yakışıklı adamlarından biriyle beraber hem de dağıldıktan sonra adı magazin sayfalarından düşmeyen de sadece o

Naked Queen dedi ki...

victoria basarılı diyorsunuz ama victoria acaba hakkaten disiyle tırnagıyla mı bu kadar basarılı oldu,bir grubun üyesiyken böyle bir ikonaya dönüştü,koleksiyonlar vs vs, yoksa victoria BECKHAM oldugu için mi oldu ,çok tartışmaya açık bir konu bence :) ki en hazetmediğim konu su koca parası,soyadı vs mevusu!
diger kızlar gülüşüp eglenirken hiç pozunu bozmadan duran putvictoria bana hiç dışlanmış gelmedi aksine,ne işi var BENİM gibi bir kadının burda,bakışları görüyorum,bıyykkk!
tek duruyor ya köşede asil asil bööö
merak etme o victoria BECKHAM ona bişi olmaz :)

Yalnız elinizle bi victoriayı kapasanıza resimde,hiç bir eksiklik olmuyor,öyle bir alakasız ki :)

hazal dedi ki...

Bence hepsinde bi sorun var o emma cadisi yanimda ki kankam da viki sen kimsin ayol gibi durmus viki de asil siz kimsiniz der gibi bi de hep ayni siralamada durmuslar bence iclerinde bi sorun yok ama boyle dusundurmek istemis olabilirler konusulmayi istedikleri icin! :) :)

Adsız dedi ki...

Ece Erken benzetmesi on numaraydı lan. Ahahaha. Ben de diyorum bu kız bir andırıyor ama, sen şıp diye söyledin. :)

Adsız dedi ki...

Bir zaman victoria düşüş yaşadı ve klasik magazinel olarak o zamanda david daha yeni çıkış yapıyorken yapımcılar tarafından bir araya getirilip patlama yapıldı ve bu şöhret kazanıldı görünenin arka yüzü vardır ve Victorianın bu kadar kasılması egolarından olmalı yoksa insan yıllar geçsede arkadaşlıklarna önem vermeli :)

Adsız dedi ki...

viki en dış kapının en dış mandalı gibi duruyor gerçekten. bi de botları falan sanki kıştan kalmış gibi.

ya da diğer dördü birleşip poz verdiler, viki'yi fotomontajla yerleştirdiler, başka açıkklaması yok.

Adsız dedi ki...

pinkciğim hala kelebek yazmadın meraktan çatlıyorum nasıl yorumlican diye :D

Adsız dedi ki...

viki bunları asaletiyle döver bence :D yalnız botlar olmamış bence de :D

Adsız dedi ki...

ya iyi de 90larda olsun 200lerde olsun veya şimdi olsun. hiç bir resimde gülümsemiyor ki victoria zaten. her zamanki putluğunu koruyor işte. vücudu o kadar güzel olmasa...

heyyo dedi ki...

Vücudu zaten kaslı Victoria'nın ya hiç estetik durmuyo, ne biliyim bence kızlar o eski ergenliklerini atmışlar üzerlerinden Vikinin dışlanmasına üzülmedim,garip de gelmedi

Ayshenur dedi ki...

victoria kücükkende hiççç sevmezdm hatta hepimiz oyun oynarken bi spıce girl olurduda victoria'yı kimse olmak istemezdi bilmem anlatabildm mi :d

Ballad of Seasons dedi ki...

Victoria çok itici görünür evet, ben de ne koko$ aman yaa der sevmezdim, ama bir ara oturdum röportajlarini izledim, resmen evinin kadini :) ve çok alçak gönüllü, ayrica öyle zengin asalaklar gibi orasina burasina botoks yaptirmiyor, kiri$ikliklarina kötü gözle bakmiyor bir gün beckham'iyla beraber yaslanmayi hayal ediyor :) gözüme girdi, simdi en favorim o :p
ve dedigin gibi, neye el atsa ye$eriyor resmen! kadin 4 çocuk dogurdu, en az yipranani yine o. bence içi güzel, ona buna kafa takmiyor...yani diyecegim, röportajlarini izleyin, siz de benim vardigim sonuca varicaksiniz :p

ayrica bir konuya daha açiklik getireyim :p Victoria aileden zengin birisi, yani dogustan para içinde büyümü$, Beckham yokluktan gelmi$. yine de Beckham'i Beckham yapan bence Victoria'dir, Beckham'a star olmustur sayesinde (yakisiklidir, orasi ayri konu) :)

arzu-basak dedi ki...

http://s3-ec.buzzfed.com/static/enhanced/terminal05/2012/8/13/18/anigif_enhanced-buzz-30526-1344895609-7.gif

kadının içi çürümüş.

Adsız dedi ki...

victoria beckham harbiden hiç gülmüyomuş fotoğraf çekiliyo dimi orda bi gül bişi yap yani :D acaba düğünlerinde güldü mü çok merak ediyorum ya .

Adsız dedi ki...

doksanların ortasında doğmuş biri olarak ben victoriayı hep davidin güzel karısı olarak bildim spice girls sonradan duyduğum bir şeydi bu yazıyı okuyunca bir şarkılarını açıp dinleyeyim dedim seneler öncesindeki kliplerde bile farkediliyor ki victoria onlardan hep uzakmış kızlar renkli şalvarlar göbeği açık fosforlu tişörtlerde zıplarlarken victoria normal düz bir elbiseyle yanlarında yürüyor hafif hafif salınıyor

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar