Gönderen / 7 Şubat 2012 Salı / 13 Comments / , , , , , , ,

Super Bowl Halftime Show: Madonna

Sanırım tüm dünya dün geceden (5 Şubat 2012) beri Madonna'yı ve tarihe geçecek olan performansını konuşuyor. Uykuya yenik düşüp canlı olarak izleyemesem de gözümü Madonna'yla açtım ve hala kapatamadım. Bu performansın yapıldığı dönemde yaşayanlar olarak tarihe tanıklık ettik gibime geliyor. Hala izlemeyenler ve tekrar izlemek isteyenler buradan izleyebilirler. Tabii showun yanı sıra kıyafetleri konuşacağız biz şimdi.Madonna hepsini sahnede değiştirdiği üç farklı kıyafet giydi. Gösterinin her dakikasında "Şimdi parçalayıp atacak üstündekileri cıbıldak kalacak" diye bekledim ama olmadı. Bütün kıyafetler Riccardo Tisci for Givenchy Haute Couture imzasıyla Madonna için Riccardo bey tarafından özel olarak hazırlanmıştı. Hemmen detaylara iniyoruz. 


İlki göz kamaştıran altın rengi bir pelerindi. İçi leopar kaplı olan pelerinin dışı altın renki boncuklar, işlemeler, payetler ve kristallerle süslüydü. Yaka kısmında yine altın rengi metaller vardı. Ayrıca üzerindeki tüm işlemeler elle yapılmıştı. Bu muhteşem pelerini gördüğüm an "Aha şimdi altından mayo gibi süslü püslü bi şeyle çıkıp oradan oraya zıplayacak" dedim ama bi tek oradan oraya kısmı zıplama kısmı tuttu.


Pelerinin altından Mısır tanrıçalarını andıran bir elbise çıktı. Bizim kızlara söylüyorum, eğer Madonna gibi seksi olacağınıza inanıyorsanız dizüstü çizme giymeye devam edin. Yok böyle olmuyorsanız lütfen giymeyin. Şarkılar ilerledikçe kıyafetteki aksesuarlardan da bir bir kurtuldu Madonna. Önce başındaki boynuzlu zımbırtı, sonra belindeki kemer derken dümdüz bir elbiseye dönüştü üzerindeki kıyafet. 


Geceyi Like A Prayer şarkısına yaraşır bir kıyafetle kapadı. Hayırdır cemaate mi girdin Maduş, bu ne hal? Upuzun, bele oturan, kemer detaylı gotik bir palto ile bitti performans. 


Gecenin diğer detaylarına şöyle bir göz atacak olursak;

- Performans tam 12 dakika 40 saniye sürdü. 
- Vogue, Music, Party Rock Anthem/Sexy and I Know It, Give Me All Your Luvin, Express Yourself ve Like A Prayer şarkılarını seslendirdi Madonna.
- Nicki Minaj, M.I.A., LMFAO ve Cee Loo Green düetleriyle eşlik ettiler sahnede kendisine. 
- Vogue şarkısının performansı sırasında danscılar Jeremy Scott for Adidas eşofman üstlerini giydiler.
- Music şarkısı sırasında bir kere ayağı kaydı 53 yaşındaki Madonna'nın.
- Give Me All Your Luvin sırasında M.I.A. küfür edip el hareketi çekmiş ama son anda kameralara yansıtmamayı başarmışlar bu görüntüyü. Aynı hareketi provalar esnasında da yapmış densiz.
- Madonna 20 kıratlık Bulgari beyaz altın küpeler taktı. Kaşıkçı elmasının 86 kırat olduğu düşünülünce koca elmasın çeyreği kadar küpeler takmış oha diyorum. 

Bakalım İstanbul konseri kıyafetleri ve showu da böyle uzun uzun konuşmaya değer olacak mı?
Share This Post :
Tags : , , , , , , ,

13 yorum:

Adsız dedi ki...

pink linki düzeltebilirsen çok mutlu olacağım. tıklayıverince açılmıyor hiçbir şey:)

Pinkfreud dedi ki...

@Adsız aaa evet linki koymayı unutmuşum heheh. Şimdi düzelttim sorun yok umarım?

basakaldi dedi ki...

Aaa madonna ne zaman konser vericek istanbulda?

What's Next dedi ki...

yok ya istanbul konserinde uyduruk şeyler giymişti mesela rihanna.. ama madonna queen olduğu için başka bir tavır da takınabilir, bilemiyorum.. ama istanbul konserini deli gibi bekliyorum umarım biletler ilk saniyede tükenmez..

Adsız dedi ki...

maalesef kameraya yansıtmamayı başaramamışlar, 07.54'te çok açık gördüm ben. heheheh.

Adsız dedi ki...

kafasındaki boynuz deccalin işaretidirrr uyaan birazzz turkiyeeee

Rubi dedi ki...

Bu kadının enerjisine hayranım! Sahnede tam bir Tanrıça o!

Adsız dedi ki...

Videonun altındaki yorumlar çok hoş yalnız, "total illuminati shit here" falan ahaahah

zedogusann dedi ki...

7 Haziran'da İstanbul'a geliyor @basakaldi

my lifebook dedi ki...

Sanki hep mayo ve file çorap giyse ben daha çok mutlu olucam. Ama şahaneliği beni çarpar diye susup oturuyorum:)

Süm dedi ki...

Mısır tanrıçası kıyafetinin çakmalarını yakında görmeye başlarız bir bir:) Küpeleri sponsorluk için tek gece mi taktı yoksa kendisininmi merak ettim:P

Süm dedi ki...

ha bide uzun çizme konusunda çok mağduruz ciddiden:/ Dombili bacaklılar giymeyin arkadaşım şu çizmeleri, damarlarınız tıkanıcak, etlerinizi sıkıştırıyosunuz resmen fermuaraaa

birdilimportakal.blogspot.com

Adsız dedi ki...

Link hala açılmıyo

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar