Gönderen / 27 Şubat 2012 Pazartesi / 28 Comments / , , , , , , , , , , , ,

Kırmızı Halı: 84th Academy Awards

Yılın ennnn görkemli daveti bizlerin kıçında pireler uçuşurken, Türkiye saatiyle bu sabaha karşı gerçekleşti. Beni bilen bilir filmlerle pek aram yoktur. Aday filmlerin çoğunu da izlemedim ne yalan söyleyeyim. O yüzden ödüllerin doğruluğu falan hiç konuşmayacağım bilmediğim konuda. Amaaa dünyanın en ünlü starlarının, bu geceye özel olarak giydiği kıyafetler, tüm yıl boyunca, tüm dünya tarafından konuşuluyor. Bakalım dün geceki törende neler olmuş, kimler neler giymiş?

Yazıya bu sene büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyerek başlamak istiyorum. Bu ne yaa? Eltimgilin düğününde bu törenden daha çok şık kadın vardır. Filmlerde esen "eski" takıntısı kıyafetlere de yansımış. Vintage olacağım, retro olacağım derken sapıtmışlar. 1995'in ödül törenini izliyor gibi oldum. Kırmızı halı görkemine yakışır giyinen o kadar az isim vardı ki :( Adama ille "Ahh ahh o para bende olacak" dedirtiyor bunlar.

Elbise: Atelier Versace - Ayakkabı: Özel yapım Salvatore Ferragamo 

Rüya çift Angelina Jolie - Brad Pitt ile başlıyoruz adet olarak. Gerçi Angelina'nın üç kilo bacağı, yedi kilo kafasıyla kabus çift sayılabilirler. Kendinden ağır elbise giymiş, zor yürüyor. Anneannem bunun gibilere "zengin hastalığı olmuş bu" der. Yani zenginlikten napıcağını şaşırmış, her istediğini elde etmiş, sonra da delirip "İki kilo kalana kadar zayıflamalıyım!!" triplerine girmiş. Allesen dünyanın en güzel kadınıyken şu geldiği hale bak. Kadife elbiseyi zor taşıyor belli, ama yakışmış o ayrı. Teni biraz fazla beyaz kaçsa da, bacak dekoltesi nefis. O da bunun fakında ki beş saat boyunca bacakları 180 derece açık gezdi. Kramp falan girmedi mi acaba? Ulan elalemdeki şansa bak, bacağına kramp girse Brad Pitt ovacak, biz kendi dizlerimizi ovalarız nine gibi anca. Ayrıca bacağını öyle bi açtı ki dün gece "Angelinajolieing" akımını başlattı. Angelinajolieing'i buradan takip edebilirsiniz.

Elbise: Tom Ford Fall 2012 - Ayakkabı: Jimmy Choo

Öyle bir tören düşünün ki Gwyneth Paltrow en şık kadın oluyor. Yani en azından benim gözümde. Normalde bu düz ve sade hallerini sıkıcı bulsam da bu geceki kıyafetine bayıldımmm. Pelerinle Oscar ödül törenine gelmek herkesin harcı değildir. Saçı, makyajı, duruşu o kadar narin ki, aferin kız. Adını yazması zor olsa da beğendim. Benim için gecenin en şıkı kendisidir. 

Elbise: Giorgio Armani - Takılar: Chopard

İspanyol güzeli Penelope Cruz... Güzel mi çirkin mi karar veremediğim bir elbiseyle törende. Kocasi Javier Bardem'le yapışık ikiz sanıyordum, ameliyatla falan ayırdılar sanırım. Her yerde göt göte gezmeseler olmuyordu. Elbisenin rengini biraz sıkıcı bulsam da saçı ve makyajını sevdim. Bu yılki filmlerde olan geçmiş takıntısı ünlülerin kıyafetlerine, saçına başına da yansımış. Penelope Cruz prenses gibi olmuş. Saçlarındaki retro etkisi fena değil. Ama yeri bu tören değildi. Kocanı da getir kız bi dahakine, gözümüz göynümüz açılsın.

Milla Jovovich: Elbise: Elie Saab Fall 2009 - Ayakkabı: Elie Saab - Çanta: Edie Parker 
Rooney Mara: Elbise: Givenchy Couture Spring 2009 - Takılar: Fred Leighton

Seksi giyinmezse ölecek hastalığına yakalanan Milla Jovovich tedavi olmuş gibi görünüyor. Gelinliği andıran nefis bir Elie Saab tuvalet giyinmiş. Onun da saçlarında bi vintage etkisi mevcut. Kırmızı halının nadir şıklarındandı.
Bir diğer beyazcı da Rooney Mara oldu. En iyi kadın oyuncu dalında aday olan Rooney, filminin galalarında hep siyah giymişti. Hatta onun The Girl With The Dragon Tattoo filminin galalarında giydiği kıyafetlerle ilgili bir yazı yazmayı düşünüyorum. Hollywood kokonalarından farklı bir tarzı var bu kızın. Saçı, duruşu, makyajı, bakışı her şeyi bir başka. Ama üzerindeki elbiseyi yakıştıramadım. Göğüs kısmı ekmek tahtasından hallice olduğundan yakışmamış elbise. 

Elbise: Giambattista Valli Spring 2012 - Çanta ve takılar: Louis Vuitton 

Son yıllarda ünlenen ennnn güzel kadınlardan biri Emma Stone. Ne var ki bu güzelliğiyle doğru orantılı giyinemiyor. Elbisesinin renginin tonu modeli mükemmel. Yakasındaki kurdaleyi sevmedim o kadar. Hayırdır Emma, Oscar adayı olamadı diye kendini mi paketledin? Elbisesinin çok benzeri 2007 yılında Nicole Kidman tarafından yine Oscar ödül töreninde giyilmiş. Daha yaratıcı, daha havalı bi şey beklerdim ondan. 

Elbise: Vintage Christian Dior (1954)

Ve işte Natelie Portman paranın insana neler yaptırabileceğinin kanıtı olan elbisesiyle kırmızı halıda. John Galliano'nun  (Dior'un eski baş tasarımcısı) Yahudi karşıtı sözlerinin olduğu video ortaya çıktıktan sonra demediğini bırakmayan, hemen ardından da Miss Dior Cherie parfümünün yeni yüzü olan Natalie Portman geceye elbette Dior bir elbiseyle gelmiş. Oyunculuğunun, filmlerinin, tipinin, balet kocasının hastasıyız ama bu tavrı cool duruşuna zeval getirdi gibi geldi. Elbisesine diyecek sözüm yok, 60 yıllık bir tasarım, yine de güzel taşımış, yine de günümüze ayak uydurmuş. 

Elbise: Marchesa 2012 

Allahını seven Sandra Bullock'un üzerine takvim atsın. Hala 2002'deyiz sanıyor galiba. Omuz detayları hariç elbisesinin tek güzel bir yanı yok. Kırmızı halıda çift renk giyen son 15 yıldır yok galiba. Hadi giydi Oscar'a at kuyruğu saçla gelmek ne? Hadi onu da yaptın DEGAJE sırt dekoltesi ne abi? Başımızı mı yaslayalım degajene nedir? Belindeki Medusa'nın kafası gibi duran işlemeler, elbisenin biçimsiz kuyruğu felaket felaket.

Elbise: Lanvin

Iron Lady filmindeki rolüyle En iyi kadın oyuncu ödülüü alan Meryl Streep ne olur ne olmaz diye geceye Oscar heykeli kılığında katılmış. Lan ödülü alacaksın işte, heykel kostümüne ne gerek var. O kadar duru ve sade bir güzelliği var ki, bu rafya kağıdı elbisesi hiç yakışmamış üzerine. Dünürüne nispet yapmak için dirseğine kadar bilezik takan kaynanalardan farkı yok. 

Elbise: Marchesa Fall 2012

Sırf George Clooney'in manitası kontejyanından haybeye ünlü olan Stacy Keibler erkek seçiminde başarılı olsa da, kıyafet seçiminde aynı başarıyı gösterememiş. İlkokulda kedi merdiveninden, kurdaleden yaptığım güllere benzer bi motif var göbeeenin ortasında. Elbisesinin modeli dışında her şey iyi. Renk seçimi güzel, kırmızı halıya yakışmış, saçı makyajı on numara. Ama o elbise, ı ıh. Ceza olarak George Clooney'yi bize vermek zorundasın, en zayıf halka seçildin.

Elbise: Alexander McQueen - Takılar: Harry Winston 

Beyaz tenli, kızıl saçlı hatunların yüz karasıydı dün gece Jessica Chastain. Yüzü, makyajı, saçı ne kadar harikaysa elbisesi o kadar kötüydü. Gerçi elbise güzel, ama o taşıyamamış. Bi kötü durmuş üstünde, bi eğretilik var ama anlayamadım. Ten rengiyle mi uymamış, elbisenin ağırlığını mı taşıyamamış nedir. Allahın hellim peyniri ya, bok etmiş güzelim elbiseyi. Saçı da Hürrem kızılı. Ayy her şeyi çakma hatunun. 

Elbise: Gucci Premiere - Ayakkabı: Salvatore Ferragamo - Takılar: Tiffany & Co (1 milyon dolar değerinde)

Bu ödül töreninin beni en çok şaşırtan yanı Cameron Diaz'ın ne kadar yaşlandığını öğrenmek oldu. Ben onu hala 30'larının başında cici bici bi kız sanırken resmen çökmüş. Yüzü, elleri, kol altları kırış kırış olmuş. Bu işin arkasında bi aşk acısı var kesin, kadınceğiz iki ayda çökmüş gitmiş. 125 senedir aynı saç modelini kullansa da artık genç görünmüyor. Alooo Ayşe Arman bile o kuş yuvası saç modelinden vazgeçti be Cameron, sıra sende hadi kızım. Ayrıca arkada Natalie Portman'ın duruşunu gördünüz mü? Bunların tüm hayatı poz olmuş, kameralar çekmiyor sanınca kambur loser bi ergen gibi duruyor. Yanında da yeşil beslenme çantası. Doğal olun kızım azcık, öyle yakışıklı baletlerle evlenip hava atmak yok!

Elbise: Zuhair Murad - Çanta: Ferragamo

Yıl olmuş 2012 Jennifer Lopez hala poposundan medet umuyor. Anladık kocaman kıçın var, 25 yıldır anlat anlat bitiremedin be bacım. Her giydiği kıyafette, her gittiği davette ille öne çıkaracak o totoyu. Kolu açık, memesi açık, sırtı açık, her yeri açık. Oscar'ın ağırlığına yakışmamış bu kadar dekolte. Elbise vücut tipine uygun olmamasının dışında normalde güzel sayılabilir.


Bunlar da ayrı ayrı konuşmaya değmeyecek bir takım elbiseler içindeki bir takım ünlüler. Konuşmaya değmez dediğim elbiselerin de bi sene aç gezsem alamayacağım kıyafetler olması da bambaşka bir konu.

Yılın en büyük daveti benim açımdan bekleneni veremedi. Ama asıl tören yerine bu sene Oscar partileri damgasını vurdu. Gelenekselleşen Elton John'un partisi ve Vanity Fair dergisinin partileri törenden daha çok ünlü topladı. Tüm dizi oyuncuları, şarkıcılar, oyuncular hepsi oradaydı. Üşenmezsem onu da yazacağım. Şimdi yazının sonundaki ankette gecenin en şıkını seçme sırası sizde. Ve tabi en sevdiğim kısım, yorumlarda kim şık kim rüküş tartışmak!Share This Post :
Tags : , , , , , , , , , , , ,

28 yorum:

Adsız dedi ki...

Michelle Williams'dan niye bahsetmedin? gGcenin Gwyneth Paltrow'dan sonra en şıkı oydu bence.

Merve dedi ki...

Tören bitene kadar izledim uykusuz kaldım ve o şekilde sabahın 7 sinde okula gittim okulda da red carpetı konuşabileceğim tek bir allahın kulu yoktu tabii. Senin postunu sabırsızlıkla bekliyordum sende erkenden yazmışsın Pelin, muhteşemsin!
En çok Shailene Woodley'in kıyafetine ne diyeceğini çok merak ediyordum ama onu yazmamışsın. Diğer yazdıklarına katılıyorum ama benim için yinede Angelina en şıkıydı.
Birde Meryl Streep tahta göğüsmüymüş yahu. :))

Adsız dedi ki...

Tek şık olan emma stone diğerleri ııh olmamış bence.

ütopyalar güzeldir dedi ki...

Milla Jovovich diyorum.En çok onu beğendim

Pinkfreud dedi ki...

@Merve ve Adsız, valla yazmadığım bir sürü isim var farkındayım da, biraz gıcıklık yaptım, kafama göre yazdım bu sefer. Çok isim ve kıyafet olunca biran önce bitsin diye atladım bazı isimleri. Onların da kıyafetini beğenmemişim demek ki, uykumu getirdiler klasiklikleriyle :))

Adsız dedi ki...

Senden çok şey mi beklemek olur bilmiyorum ama geçmiş yılların oscar törenlerinin de en şıklarını mesela bir post yapsan muhteşem olur. Sabırsızlıkla bekliyorum her bir yazını, bu da çok gerçekçi olmuş. Teşekkür ederiz Pelin elin sağlık :)

B dedi ki...

bacagini gozumuze sokmasa Angelina diyecektim ama Milla diyorum ben :)

Larien Ancalime dedi ki...

gerçekten de 1-2 kişi dışında çoğu kıyafet kötüymüş ya :/ ama konuşmaya değmez dediklerin arasında alt orta sıradaki ablanın elbisesini beğendimdi ben :)

iamapainkiller dedi ki...

Ben Gwyneth Paltrow'u bir kere rüküş gördüğümü hatırlamıyorum ve çok severim, 10 parmağında 10 marifet. sen neden sevmiyorsun anlayabilmiş değilim, sürekli söylüyorsun sevmediğini :D
Gwyneth en şık bence. Bir de Jessica'ya yakıştırdım elbisesini ben. Milla ve Angelina da iyiydi.

Pinkfreud dedi ki...

@iamapainkiller: Aslında Gwyneth Paltrow'u sevmiyorum demeyelim de, seviyorum diyemiyorum. Ben Sofia Vergara, Christina Hendricks gibi kendine has havası olan insanları beğeniyorum. Yani al o elbiseleri Gwyneth Paltrow'dan başkasına giydir bi fark yaratmaz, oynadığı filmde olmasa filmin kaderi değişmez. Ama yukarda saydığım kadınlar hem giyimleriyle, hem oyunculuklarıyla, hem duruşlarıyla hayranlık uyandıran insanlar. Ben öyle sıkıcı değil de, kendine has aurası olan insanları seviyorum :)

Adsız dedi ki...

ah be emma, en şıklardan biri olacakken o yaka oldumu şimdi?

Adsız dedi ki...

ama ama neden erkekler yok :( bi ashton kutcherı da yazsaydın gözümüz gönlümüz açılırdı.

Şirin dedi ki...

Meryl Streep için yazdıklarına tamamen katılıyorum, aslında yazdıklarının hepsine tamamen katılıyorum, 10 numara bloggersın, iyi ki varsın :)

Leia dedi ki...

Ahahahahh :D Angelinajoeling akımına bittim yalnız :D, süper yaratıcı olmuş.

Nerissaa dedi ki...

Bana azıcık Angelina gibi geldi. O kadar çok isim var ki insan şaşırıyor aslında. Mill ve Angelina arasında kalıp Angelina'ya oy verdim. Kadın taş ya daha ne :)

Cansu dedi ki...

Sabahtan beklemeye koyuldum vala şimdi yazdı yazacak diye.. Şimdi okumaya fırsatım oldu yine güldürdün beni bayılıyorum senin şu tam onikiden vuran yorumlarına:)neyse gelim asıl konuya.. Bence gecenin en şıkı Miss Piggy'ydi pinkciğim yaa:)

Adsız dedi ki...

şimdi angelina'nın biraz hakkı yendi gibime geldi, kadının fotosuna bak tek bi kusur yok heykel gibi maşşallahhh :) , son zamanlarda mükemmel seçimler yapıyo, böyle devam etsin. ayırca milla da çok taş görünüyo :)

Adsız dedi ki...

angelina altın çağını yaşıyo karizmada resmen de, o bacağı hayvan gibi açma pozu nedir sen koskoca angelina'sın yırtmaya çalışan az ünlü fotomodel değilsin be ablacım.

ebru dedi ki...

gecen cuma César Odul Toreni vardi. ben onun da postunu bekliyordum, ama gelmedi. madem oscar bekleneni vermedi, Fransiz oscarlarina da bir sans vermek lazim bence :)

Gezenti dedi ki...

Milla Jovovich gecenin en şık kadınıydı bence,özellikle makyajına bayıldım.

Adsız dedi ki...

mezuniyet balomuzda bi kız gidip güllü müllü bi elbise giymişti.aynı Stacy Keibler'ın elbisesine benziyordu.biz oturup kıza çingene diye totomuzla gülmüştük.hani bunu mezuniyet balosunda giyen birine totomuzla güldüysek,kırmızı halıda Stacy Keibler'ın giymesine neremizle güleceğimizi artık bilemiyorum...

elif dedi ki...

angelina bence gwyneth paltrow u gördğkçe açtı da açtı bacağı! ee bradin eski karısı sonuçta yunan heykeli gibi salındı ortada angelina da bacağı nereye koyacağını şaşırdı haliyle :)

Burcu A. dedi ki...

Bence asıl haksızlığı Stacy Keibler 'a yapmışsın ki Marchesa tuvaleti kırmızı halıda nefes kesici görünüyordu.Gerçi yukardan torpili sayesinde gül gibi adamı kaptığından pek acıma hissim uyanmadı.Vanity Fair ve Elton John partilerinin kıyafetleri daha görkemli gibi..

Unknown dedi ki...

Paylaşımlarını zevkle takip ediyorum ve güldürme unsurun çok hoşuma gidiyor.
Acemi bir blogçu olarak bloguma bakıp fikirlerini belirtmen çok hoşuma giderdi Pelin.
(Açıklığa kavuşturmak için: acemi blogçu olarak kendimi kast etmiştim)

http://fulden-kumsal.blogspot.com/

Unknown dedi ki...

jessicaya nasıl bok atarsın anlayamadım allah carpar valla :)

Adsız dedi ki...

angelinaya yazık oldu.o daha güzel giyinmişti:(

Tly dedi ki...

Gülmekten yerlerdeyim. :)

Hande Ottaş dedi ki...

abiye elbise modelleri için sitemize de gözatabilirsiniz. www.yokyok.net

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar