Gönderen / 16 Ocak 2012 Pazartesi / 34 Comments / , , , , , , , , , , ,

Kırmızı Halı: Golden Globes 2012

Yine bir ödül töreni, yine onbinlerce dolarlık kıyafetler içindeki milyon dolarlık bebekler. Ve yine evde totosunu yaya yaya bunlara bakan bizler... Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar demiş atalarımız. Sevgili Hollywood yıldızları, o şaşaalı elbiselerinizi, yakışıklı kocalarınızı bize vermezseniz kıyamet kopacak! 

Bu kadar kıskançlık yeter. Lafı fazla uzatmadan kıyafetlere uçuyoruz. Otoriteleri, moda uzmanlarını falan sallamayıp kendi enlerimle başlıyor, kekolarla devam ediyorum yazıya. Burda koca götlüye koca götlü denir, kimse kusura bakmasın.Siz insansanız biz neyiz amk? Allahım bunları yaratırken o kadar uğraşmış ki, bize sıra gelince "Uff snne be slk" diyip böyle götüm gibi yapmış bizi. Yakandaki ufacık kırmızı detayına kurban olayım senin. Angelina Jolie Atelier Versace tuvaletiyle göz kamaştırıyor. Aksesuar olarak Brad Pitt kullanmayı tercih etmiş. Sezonun modası tabi, işini biliyor Angie. 


Karizmanın kelime anlamı, mükemmeliğin tanımı Kate Winslet kendisine herkesi aşık etti sanırım dün gece. Siyah beyaz Jenny Peckham tuvaleti, Roger Vivier ayakkabıları amaaaaan boşverin markaları, şu duruşa, şu endama bakın! Saçını ne renk yapsa, ne model elbise giyse, ne rolde oynasa mükemmel oluyor bu kadın. Tüm zamanların en en en eni seçiyorum onu. Her şeyin eni o. I love you Kate Winslet, bütün dünya duysun. Ayrıca Kate Winslet, Mildred Pierce dizisindeki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.


George Clooney ve sevgilisi Stacy Keibler o kadar muhteşem görünüyorlardı ki, artık dayanamadım yüzünü karaladım! Napiyim ben de insanım, içim şişti bunların mutluluğundan. Herkesin yapmak istediğini ben yaptım, yoldum yellozun yüzünü. George Clooney gecede The Descendents filmindeki rolüyle"En iyi aktör" rolü ile adaydı. 


İngiliz güzeli Kate Beckinsale bana göre gecenin ennn şıklarından biriydi. Roberto Cavalli tuvaletinin rengi, modeli, kuyruğu her şeyi mükemmeldi. Saçı makyajı, kolundaki kocası vallaha on numara olmuş. Normalde hem güzel, hem başarılı, hem şık kadınları ultra mega kıskanırım ama Kate bi sevimli geldi nedense. Kim inanır bu kadının 38 yaşında olduğuna. Kadir İnanır ve ben tabi ki. 


Güzelliğin sadece sıfır bedenle olmadığını, oyunculuk için ille de mükemmel bir ingilizce konuşmak gerekmediğinin en güzel örneği Sofia Vergara. Bu denizkızı modeli elbiseleri hiç sevmesem de gerçek bir deniz kızı gibi olmuş kendisi. Gecede en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Modern Family'deki rolüyle aday olan Sofia Vergara'nın elbisesi özel yapım bir Vera Vang. Sofie Vergara'nın Gloria rolünde oynadığı Modern Family dizisi gecede En İyi Komedi ödülünü aldı.


Lea Michelle geçen haftaki People's Choice Awards kabusunu bu muhteşem elbiseyle unutturdu. Bok gibi parası ve imkanı olduğu halde kötü giyinenleri gerçekten affedemiyorum. Ama onu affettim. Üst kısmı transparan ve işlemeli Marchesa elbisesi süper yakışmış. Saçı, makyajı da 10 numara. Aferin Lea.


Emma Stone, sen nasıl bir güzelliksin öyle? Böyle süt gibi kızları gördükçe kendimi çingene gibi hissediyorum. Elbisesi ben Lanvin'im diye bağırıyor zaten. Etek kısmı muhteşem ötesi, ama o kemer? Ankara'da metroaltından 10 liraya Gezma'dan mı aldın Emma hayırdır?


Gecenin sunucuları Ashton Kutcher ve Elle Macpherson uyumlu bir çift gibi görünüyorlar uzaktan. Kıçımı devirip uyuduğumdan töreni izleyemedim, o yüzden sunuculuk performanslarını bilemiyorum. Bu Ashton da önümüzdeki on sene boyunca ne yapsa, ayrılığı atlatmaya çalışıyor damgası yiyecek garibim. Erkeklerin Jennifer Aniston'ı olucak galiba.


Bunlar da "Biz sizi hanımefendiliğimizle, zerafetimizle döveriz" ablalar. Törene donla gelseler gözleri "Emeğine sağlık, yüreğine sağlık." diyip duran İclal Aydın gibi bakar. Judie Joster mavi Armani elbisesi, Julianne Moore siyah Chanel tuvaleti, Meryl Streep ise markasını bilmediğim battanisiyle kucaklamış ödülü sırıtıyor.


Bu kızlara güneş değecek de sırtlarına yoğurt sürmek zorunda kalıcaklar diye aklım çıkıyor. Şu beyazlığa bak. Kireç gibi olmuşlar. Kansız mısınız kızım siz? Anneniz ıspanak falan yedirmiyor mu size? Tilda Swinton her zamanki karizmasıyla, Evan Rachel Wood tüm delişmen bakşlarıyla Gucci Premiere tuvaletiyle, Nicole Kidman ise gelen vurdu, giden vurdu, suratım ekmek hamuruna döndü tipiyle Versace elbisesiyle salındı gecede. Peynirgilleri gölgede bir yerde muhafaza edip başka kıyafetlere ışınlanıyoruz. 


Fazla sevimlilikten ölme hastalığına yakalanmış olan Zooey Deschanel tamam iyi hoş da ne bileyim onu böyle ciddi olmaya çalışmış elbiselerin içnide görünce bir garip geliyor. Hele bir de olgun kadın görüneceğim diye o saçlarını Öğretmenler gününe giden öğretmen gibi kabarta kabarta fönletmiş. Gözleri olağanüstü güzel ama garip gureba rimellerle iyice bi belirginleştirmiş falan. Sevemedim bu kokona görüntüsünü. Elbisesi özel tasarım bir Prada. Gecede New Girl dizisindeki rolüyle "Komedi / Müzikal - En iyi aktris" dalında" adaydı. 


Siyah her zamanki gibi vazgeçilmezdi. Mila Kunis tam bir Black Swan olarak Dior elbisesiyle salındı. PMS döneminde mi nedir ama, pek bi suratsız, tatsız geldi bana. Son dönemlerin parlayan ismi Rooney Mara, Nina Ricci elbisesiyle tam not aldı benden. Zaten kendisinin son dönemlerdeki stilini inceleyen bir yazı da yazmayı düşünüyorum. Hemen hemen bütün ünlü markaların CEO'suyla evli olan Salma Hayek, damat tarafının markası Gucci'yi tercih etmiş. Biraz güdük olduğundan bi garip durmuş ama fena da değil.


58. geleneksel, devri geçmiş mankenin "Neremi açsam da hala vücudum taş gibi mesajı versem" etkinliğine hoş geldiniz. Tamam Heidi Klum, 38 yaşında ve hala mankenlik dönemindeki fiziğine sahipsin, artık oranı buranı açmak için delirmene gerek yok. Hepimiz biliyoruz yani, bu çaban niye? Günde 105 saat spor yapıyor, elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmuyorsunuz. Ben mi taş gibi olacağım, sen olacaksın tabi ibiş. Somon rengi elbisesi Calvin Klein. Dev boncuklu takılarını yazlıkların sahilinde kurulan tahta tezgahlardan aldı gibi görünse de onlar da Lorraine Schwartz. İnsana zorla biz o paraya üç öküz alırdık dedirtiyorlar ya.


Sen koskoca dünya starı ol, kalk perdelik kumaştan elbise giy de gel. Olacak iş mi ya? Uçuş uçuş elbiselerin, dantelli işlemelerin yılında bu elbiseler ne kızlar? Uğurkan Erez gibi konuşturuyorsunuz beni. Bu ne kardddeşim? Hadi Kelly Osbourne'a yazıktır gariban deyip geçiyorum da, Natalie Portman'a ne demeli? Hamilelik gibi riskli bir dönemde bile en şıklarından biri oluyordu bu gecelerin, doğurunca saldı kendini. Reese Witherspoon da 100 yıl geçse de Legally Blonde işte benim için. Hadi markaları da söyleyelim de eksik kalmasın. Natalie Portman'ın elbisesi Lanvin, Reese Witherspoon ve Kelly Ousbourne'unkiler de Zac Posen. Aslında Reese'inki fena değil de, saçı başı bi meymenetsiz, o yüzden yıkıl karşımdan!


Helen Mirren, lacivert Badgley Mischa tuvaletiyle 10 numara. Battaniyeli Merly Streep biraz örnek alsın, utanmasa koltuk giyicek. Sırf hastası olduğumdan Charlize Theron'ın korkunç Dior elbisesine laf söylemeyeceğim. Böyle gecelere mini hiç gitmiyor. Hele üç sene önce modası geçmiş önü kısa, arkası uzun tuvaletler hiç hiç gitmiyor. İyice Bugün Ne Giysem'e bağladım bu kırolar yüzünden. Bizimla degılsın Charlize. Tina Fey de 30 Rock'daki rolüyle o kadar kazınmış ki aklıma, Liz Lemon böyle bir elbise giymiş gibi geldiğinden bi garipsedim. Oscar De La Renta tuvaleti vücut tipine gitmemiş. Bizim Türk kızında omuzlara apolet takıp paşa olma sevdası bitmedi, bu ecnebilerin de kuyruklu elbise sevdası. Bi nefes alın, soluklanın ya.


Ey gidi koca Madonna, sen bu hallere düşecek kadın mıydın? Fazla spor ve kocasızlık yedi bitirdi bu kadını. Eridi bitti, şu hale bak. Hayırdır Maduş, nişana mı eltingilin? Michelle Williams tüm hanımefendiliği, tüm sıkıcılığıyla Jason Wu bir tuvalet tercih etmiş. Jessica Alba'ya da sırf ciciliğinden laf söylemeyeceğim ama uykum geldi ona bakarken resmen. Gucci elbisesi çok güze, saçı başı çok güzel, ama bi eksiklik var tarif edemediğim. İçim geçti ciciliğinden. 


Ve finali de ödül törenlerinin en sevdiğim yanıyla yapalım. Hastası olduğumuz tüm beyler şıkşıkırdım takım elbiseler, smokinler içindeler! Uyy papyonlarınıza kurban olsunlar sizin. 


Ve gelelim Meltem Cumbul meselesine... Yok elbisesi yakışmamış, ödül vermemiş, almamış da niye konuşma yapmış? Ya hu boş konuşmaya ne de meraklı bir milletiz. Sevsen de sevmesen de Meltem Cumbul'un dün gece sahneye çıkması büyük bir başarıdır. Hala gelmiş "torpille" diyorlar. E sen yaptır o torplili o zaman? Sen çık dünyanın karşısına olmaz mı? Tanıdığı en fazla rahat bi staj yeri ayarlar ona gıkı çıkmaz kimsenin, Meltem Cumbul konuşma yapınca herkesin söyleyeceği bir şey olur ama. Yabancı basın bile kendisinden "Turkish Delight" diye bahsederken, bizim kendi milletimiz çuvalla çıkmıştan tut, gerekizliğine kadar demediğini bırakmadı. İnternette Türk milletinin diline düşeceğine bok çuvalına düş daha iyi zaten. Elbisesi Chloe.

Hadi bakalım benden bu kadar, kırmızı halı dedikodusunda sıra sizde :)
Share This Post :
Tags : , , , , , , , , , , ,

34 yorum:

Naz dedi ki...

Meltem Cumbul'un diğer konukların yanında nasıl kaldığını anlatamıyorum. Kılık kıyafetini beğenmedim işte siz anlayın. Sadece çantasını beğendim. Ve tabii ki orda olması gurur verici bir şey. Ben de uyumayı tercih ettiğim için konuşmasını izleyemedim. Merak ediyorum doğrusu. Onun dışında En şık Angelina Jolie diye düşünüyorum. Fazla şaşırmamak gerek.

Duygu Senyurek dedi ki...

Harika elbiseler cok guzel post elinize saglik
Bende beklerim bloguma:)
khaleesistyle.blogspot.com

caloroso dedi ki...

golden globe 2012 postlarının en eğlencelisi:)

shoeshine* dedi ki...

Angelina Jolie de güzel tabi ama en güzeli Gerard Butler. yirim...

Lunapark Queen dedi ki...

Ben Bradley cooper'ın gözlerini, gerald butler'ın saçlarını yerim yerim :))) Süper bir post olmuş öptümm canımmm :)

Adsız dedi ki...

Ben bu Lea Michele'i hiç beğenemeyecek miyim peki? Bana göre ne giyerse giysin altyapı kötü, boşuna uğraşıyor.
Ve Adam Levine ve Gerard Butler 500 kalp.

Adsız dedi ki...

Mila Kunis meymenetsizlikte çığır açmış resmen! Diğer blogları okumadım bugün senn yazını bekledim özellikle pinky :)

Elf in Alphabet dedi ki...

ahahhahhaha nasııll güldüğümü sana anlatamam, nasıl karaladın Stacy Keibler'in yüzünü ölee :)))

Sofia'ya vuruldum, Angie desen.. Ne denir ki..
Ama Meltem Cumbul konusunda öle de güzel söylemişsin ki..Ağzına sağlık !

Şirin dedi ki...

Pink sen müthişsin, müthiş! O kadar uzun yazmana rağmen bitince yine üzüldüm. Ve yazdıklarına tamamen katılıyorum, özellikle iclal aydın bakışlı ablalar için söylediklerine de, Meryl Streep acilen Helen Mirren'ı örnek almalı.

Not: Stacy Keibler'ın yüzünü karamakla çok şık bir hareket yapmışsın, bayıldım :)

Adsız dedi ki...

kate winsletin neden bütün pozlarda tek kaşı havada?

hülya dedi ki...

harika bir post!blogunu uzun zamandır takip ediyorum bu işte çok iyisin!
yazdıklarını okuyunca bütün yorgunluğum,stresim bitiyo:)
DEVAM!

Adsız dedi ki...

Emma Stone'u görünce dibim düştü resmen. Tek kelimeyle muhteşem olmuş.

Adsız dedi ki...

rooney bi altmış bouyna rağmen nasıl öyle kuğu gibi görünüyor? 30 santim topuklu mu giymiş nedir. ama allah için çok düzgün fiziği var kızın. zooey için söylediklerinse su katılmamış hasetlik pink hanım. o elbisesini saşlarını her bi şeyini beğendim hanım kızımızın çok seksi ve aynı zamanda tatlıydı. hah!

iiremimObenim dedi ki...

kahkaha ata ata okudum. Alemsin yeminle :)

PELLORA dedi ki...

Puahhhaahh en eglenceli golden globe postu olmus kesinlikle cook guldum supersin... George un yanina yakismiodu paralamissn zilliyi cok iyi olmus pinkfreudcm;)) bizimla degilsin puahhhaaahaa

Rubi dedi ki...

Yorumlara koptum Pink :)))
Ayrica benim de favorim Angelina, Kate Winslet ve Kate Beckinsale!
Gerçekten de muhteşem görünüyorlar!

I'm the butcher's masterpiece dedi ki...

Herkesin Brad Pitt gibi aksesuarı olsa hayat daha güzel olabilirdi

Gölge Yaşam dedi ki...

bi dolu blogda bi dolu kırmızı halı yorumları okudum ama hepsini göz ucuyla... bunun tamamını gülme krizi eşliğinde bitirdim. sen çok yaşa emi, bu postu da gecenin en ii yorumu ilan ediyorum

Adsız dedi ki...

Niye GG kıyafetleri yapmıyorsun artık :D

Pinkfreud dedi ki...

Gossip Girl ara vermişti, bugün yeni bölüm yayınlandı. 10 ve 11. bölüm kıyafetlerini bu hafta ekleyeceğim :)

Burcu A. dedi ki...

Yazı herzamanki gibi eğlenceli de Lea nın Seda Sayan tarzı kıyafetini beğenip ,Charlizenin yırtmacını önden kısa arkadan uzun yapmışsın ki hatun kuğu gibi zarif!!!O Lea 'nın üst tarafı hilton oteli şamdanı transparan elbiseyi ikinci giyecek isimde bülent abla yani,nassı beğendin anlamadım

Adsız dedi ki...

Emma Stone'u daha fazla kiskanamam diye dusunurken o fotografi gordum. Biz de insan evladiyiz diye geciniyoruz...

Adsız dedi ki...

İlk defa görüşlerine katılmadığım bir post olmuş. Bence gecenin en şık kadını açık ara Nicole Kidman'dı. Mila Kunis ve Lea Michele'in elbiseleri ise tam anlamıyla rezaletti. Kate Beckinsdale ise baştan aşağı tek renk, kıyafeti sade, düzlükten ölüyordu. Yolda yanımdan geçse dönüp bakmam. Anlaştığımız iki yer var, Madonna ve Angelina Jolie.

Hırsımı alamadım. Lea Michele'in giydiği kıyafeti üstüne 1 milyon dolar verseler giymem. Pazardaki ortayaşlı teyze abiyeleri bile daha güzel.

Ciiden dedi ki...

İnanılmaz keyif aldım postu okurken:)
Ellerine saglık, afiyet, bal, şeker!

:*

günay dedi ki...

takip ettiğim bütün bloglardaki altın küre kıyafet postlarını okudum, seninkini özellikle en sona bıraktım :) çünkü okumayı en en sevdiğim okurken eğlendiğim hatta kahkahalar attığım 2 blogdan biri sensin.gerçekten bu konuda hastanım.yorumların ve anlatım dilin o kadar bizim gibi o kadar komik ki post hiç bitmesin istiyorum.bu sefer de harika bi iş çıkarmışsın bayıldımm :) xoxo

Ulq Ulq dedi ki...

vallahi oturdum izledim ben töreni, hemen ertesi sabah katılanların elbiselerine bidaa baktım :)))Ama burada okuyunca tam oldu :)
Meltem Cumbul için dediklerinden dolayı teşekkür ederim, bu 'kıskançlık' kime yarıyor bilemiyorum... Süpersin!

Adsız dedi ki...

sofia vergara varken gözüm diğerlerini görmedi bile:)

aysinsss dedi ki...

çok eğlenceli yazmışşın gene pinkfreud bacım. ben de brad Pitt'in artık saç boyamasa daha bir hoş olacağını düşünüyorum. meltem cumbul da cumbul cumbul kollarını azıcık spor salonuna gösterse fena olmaz.

Puren OZCAN dedi ki...

okudugum en basarili anlatim!!!
gelecegin en basarili kadin yazarinin onunde egiliyorum!
bravo!

İlkim YILDIZ dedi ki...

Emma Stone için "Ankara'da metroaltından 10 liraya Gezma'dan mı aldın Emma hayırdır?" yazmışsın ya yarım saat güldüm :D ağzından bal damlıyor mübarek! :DD

Deniz Şevval dedi ki...

Salma Hayek ve Sofia Vergara favorimm. Ama Salma'nın boyundan dolayı birazcık garipseme oluştu ister istemezz, bu arada 45 yaşındaa vee taaş :))

Ballad of Seasons dedi ki...

of vallahi blogunu gördüm beri müptelasi oldum :) dönüp eski postlarini okuyorum kikir kikir gülüyorum :)
söylemeden geçemedim:)

kin dedi ki...

lea michele aynı şuna benzemiş
http://www.pressturk.com/uploads/1_3206.jpg
chris colfer'ın ödül aldığı golden globesdaki yapmacıklığı da aynı sibel can yapmacıklığında ayrıca. o da burdan yakılsın:
http://www.youtube.com/watch?v=_buU1Xk2w_U
leighton kusursuz o ayrı

aryanne dedi ki...

Merhaba,bie kaç gün önce keşfettim blogunuzu.Modayla ilgili olduğumu söyleyemem.Ama yazılarınızdaki dil,espriler harika.Sadece gülmek için okuyorum ve bayıldım.Harikasınız.O kadar doğal bir anlatımınız var ki,okurken kahkahalar atarak gülüyorum.Sağolun.Bravo....

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar