Gönderen / 29 Aralık 2011 Perşembe / 9 Comments / , , , , , ,

Yeni Trend: Elbise Üstü Kazak

Bu kış bir sürü şeyi inceledik. Bol kazaklar, eldivenler, leopar desenleri, montlar... (Hepsine şuraya bir tık atarak ulaşabilirsiniz.) Şimdi ise benim bu kışın en sevdiğim trendi olan "Elbise üstüne kazak" akımından bahsetmek istiyorum. 


Kışın tek sevmediğim yanı mont giyip bütün giydiklerimi kapatmak olsa da sevdiğim bir sürü tarafı var. Bunları başka bir zaman anlatırım, şimdiki konumuz başka. Sevmediğim nadir yanlarından biri ise sürekli üşümek ve yazlıkları ne yazık ki giyememek. İşte bu elbise üstü kazak, tabii ki de plajlıkları değil de bi nebze ince elbiseleri kışın da giymemize olanak sağlıyor. Elbisenin kısa kollu, askılı, sırt dekolteli olması hiç önemli değil, hop giy kazağı, çık sokağa.


Şu elbise üstü kazak modasını keşfettiğimden beri hem elbisem, hem eteğim varmış gibi oldu. Ama tabii yine de giyecek bir şeyim yok o ayrı. Üst kısımda elbisenin yakasının bir kısmının görünmesi hoş bir detay oluyor. Ben sadece bir etek değilim, aslında elbiseyim diyor o yukarıdan görünen minicik parça. Bebe yakalarla şunu giydiğinizi düşünsenize nefisss.


Gayet yazlık bir elbiseyi düz siyah bir kazakla giyip kışa hazır hale gelebilirsiniz. Bence bu kışın kurtarıcısı ödülünü siyah opak çoraba vermek istiyorum ben. Böyle bir muhteşemlik olamaz. Kışın en sevdiğim yönü siyah çorap giyebilmek. Yazın açık ayakkabı giyip ayakları göstermek zorunda olmanın yanı sıra (bir çirkin ayaklının itiraflarını dinliyorsunuz) kalın çorap da giyemiyorsun. E habire kotla gezince pişik olma tehlikesi yakından takip ediyor, e şortla, etekle de "Gel bacağıma bak" der gibi oluyorum. O yüzden yaşasın kış, yaşasın siyah çorap! İstediğimiz kadar mini giyinip, "yollu açmış her yerini" damgası yemediğimiz güzel mevsim kış. Canım kış. 


Yok ben kışın da mini giymem diyenleri uzun elbise köşemize alalım. Uzun elbisenizi de gayet salaş bir kazak ve bot ile kombinleyip rock chic olabilirsiniz. Uzun elbise dediysek komşunun kına gecesine giderken giyilenlerden değil! Bu kızda gayet güzel durmuş da, bizim memlekette bu havada beyaz elbise giyilirse olacakları düşünemiyorum. Evden annenin gazabından kurtulup çıksan taksici hışımla "Kızım bu havada beyaz mı giyilir!" diye saydırır diye tahmin ediyorum. Sanane be taksici, sen önce para üstlerini ver adam gibi. Hepsine yattın.


Peki ya uçuş uçuş yazlık bir elbiseyi kapkalın kışlık bir kazak ve botlarlar kombinlemek? Hmm fikir güzel ama bu fotoğraftaki renkler benim için fazla canlı. Daha pastel ve birbirine yakın renklerle denemek lazım. 
Share This Post :
Tags : , , , , , ,

9 yorum:

Adsız dedi ki...

kazaktan bahsederken bir anda delirip taksicilere saydıran sevgili pinkfreud HASTANIZZZZ

queen dedi ki...

Söyleseler olur mu öyle şey derdim ama görünce ne kadar güzel durduğunu farkettim, en kısa zamanda denemeliyim :) çok güzel yazmışsın bu arada :)

Judy Abbott dedi ki...

siyah opak çoraba tapıyorum gibi bişey:)) böyle penti'ye mentiye gidip denyelerden denye beğeniyorum ohh:)))

Lunapark Queen dedi ki...

hem elbisem, hem eteğim varmış gibi oldu. Ama tabii yine de giyecek bir şeyim yok o ayrı... Bayılıyorummm sanaaa :)))

http://lunaparkqueen.blogspot.com

Clea dedi ki...

ben bunu çok severek yaparım yıllardır:) eline sağlık!

Adsız dedi ki...

Oh be! Ben de nasıl yapsam ne etsem diye düşünüyordum, adamsın pink.

Adsız dedi ki...

Bizim böyle giyinen bir İngilizce hocamız var..İnanın hayatımda bu kadar tarz bir kadın görmedim.Hem de fiziği o kadar güzel ki ne giyse yakışıyor.Konuya gelecek olursam bu trend benim hoşuma gitti :)

Unknown dedi ki...

Merhaba öncelikle yazınızı Cook beğendim ama çok alakasız birşey sorucam en baştaki fotodaki kızı tanıyomusunuz yada tanımıyosanızda netten fln bulduysanız nerden bulduğunuzu sorsam. Yardımcı olursanız çok sevinccem çok çok sevinccem hatta :)) galiba ikizimi buldum

Unknown dedi ki...

Merhaba öncelikle yazınızı Cook beğendim ama çok alakasız birşey sorucam en baştaki fotodaki kızı tanıyomusunuz yada tanımıyosanızda netten fln bulduysanız nerden bulduğunuzu sorsam. Yardımcı olursanız çok sevinccem çok çok sevinccem hatta :)) galiba ikizimi buldum

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar