Gönderen / 8 Aralık 2011 Perşembe / 11 Comments / , , ,

Stil İkonu: Olivia Wilde

Çoğumuz onu (en azından ben) House M.D. dizisinde oynadığı sorunlu doktor 13 olarak tanıdık. House henüz baymamışken (bi kaç sezon önce oluyor bu) Olivia Wilde dikkatimi çekmiş, "Kimdir nedir bu zilli Housecuğumuzun yanında dolanıp duruyor." diye kıl olmuştum bu kıza. Baktım House mala bağladı, bu da diziden ayrıldı gitti, artık düşman değil, dostumuz olduğundan konuk olsun bloga dedim. Çünkü gittiği her ödül töreninde, her davette şıklığıyla olmasa da güzelliğiyle ilgi çekiyor Oliviacık.


1984 doğumlu olan Olivia Wilde'ın siyah her zaman kurtarır düşüncesiyle bol bol siyah giyiniyor. Dümdüz siyah elbisenin içinde vücut kıvrımları bu kadar hoş duran başka bir kadın var mıdır acaba? Bu arada, alt baldırlar biraz futbolcu bacağı mı ne? Kızz, Pele misin Ronaldo mu?


Tülden, perdeden bile gelinlik yapmaya meraklı Türk kızı gibi fırsat buldukça beyazlara da bürünüyor Olivia Wilde. Düz beyaz elbiseyi her zaman gelinlikten hallice bulsam da bu konuda pek üzerine gitmemek lazım. 19 yaşındayken bir okul servisinde evlenivermiş Olivia. Tabii yürümemiş bu evlilik, geçtiğimiz Eylül ayında boşanmışlar. Sözde stilini inceleyecektik inceden biyografiye, dedikoduya kaydık. Hemen toparlıyorum dümeni.


Kızımız derin sırt dekoltelerini de pek seviyor. E yakışıyor ki giyiyor. Olivia Wilde'ın sade ama cesur kırmızı halı seçimlerini çok sevdim ben. 


O da bizden biri... "Üç kuruş fazla olsun, kırmızı olsun"culardan Olivia Wilde beyaz tenine yakıştırmış kırmızıyı. Ama bazı kıyafetlerinde gereksiz fazlalıkta dekolte var. Hee tamam memen var, zaten güzelsin oranı buranı niye açıyorsun Oli? Sen de böyleysen biz napak donsuz mu gezelim Taksimde?


Dikkatimi çeken bir diğer konu memeleri götü göbeği ne kadar açsa da mini giymiyor bu kız. Bacaklarıyla bir sorunu olduğu belli, poz verirken bile garip şekillere girmiş her defasında. Ama kendisine ve onun gibi alt bacağı kalın olanlara tavsiyem böyle emekli edebiyat öğretmeni Münevver hanım elbisesi boyunda elbiseler değil ya tam mini, ya da uzun giymeleridir. Bu boy ne lan, okul bahçesindeki nöbetinden mi çıktın Olivia?


Çoook nadir de olsa mini giydiğinde koyu renk çorapla giyiyor. 13 dönemindeki halinden eser kalmamış, baya kilo almış. Sevimli de olmuş bence. Çuval giyse seksi olacak bir kadındı zaten, azıcık etlenip butlanması iyi olmuş, daha yumuşatmış hatlarını.


Günlük hayatında ise adeta bir hippi, bir yaramaz kız oluyor Olivia. O pür makyajlı halinden eser yok. Uzun salaş elbiseler içinde kırmızı halıdakinden çok daha çekici bence. Ünlülerin bir giydiğini bir daha giymeme tribi yok kendisinde. Aynı püsküllü çantayı ard arda takmış. Çanta da çanta olsa gam yemiycem.


Bir diğer tercihi de uzun etekler. Göt göbek saldıktan sonra daha bir sever olmuş uzun etekleri. Her hali seksi ama. Postal giymiş hali bile al götür beni eve diyor. Fotoğraflardan da anlayacağınız üzere pek "ikon"luk bir hali yok aslında Olivia'nın. Sadece hem kırmızı halıda giydiklerini, hem normal hayatta kendine özgü bir stili olmasını sevdiğim için konu ettim bloga. 


91 yılından kalma model jean giymese daha çok sevecektim tabii. Üç fotoğrafra da aynı çantayı takması gözlerden kaçmamıştır. Olivia Wilde halktan biri!! O da bizim gibi fakir, o da aynı şeyi giyiyo!!!!1


Tabii zaman saman sıçıp sıvamıyor değil. Allı güllü, parlaklı işlemeli saçma elbiseler de giyebiliyor. O kadar kusur kadı kızında da olur.


En çok bu prenses hallerini sevdim en ama. E tabi eski kocası bir İtalyan prensi olunca kendini prenses sanması gayet normal. Bu arada hala soldaki Loubuotin'lere baktığınızı biliyorum. Bu altın sarısı ayakkabılar Louboutin'in bridget back isimli modeli. 


Stille pek alakası yok ama hazır elimiz değmişken Olivia Wilde'ın kapak olduğu dergileri de şöyle bir görelim dedim. Normal hali ne kadar salaş ve bezginse "seksi fotoğrafları için tıklayınız" gazeteciliğine kurban gitmiş yazılı basında. 
--
Pekkii siz nasıl buldunuz Olivia Wilde'ın stilini? Bir stil ikonu alışverişe çıkarken bile tasarımcıların en yeni parçalarını mı giymeli, yoksa kafasına ne eserse giyip kendi tarzını mı yaratmalı?

Fotoğraflar: justjared
Share This Post :
Tags : , , ,

11 yorum:

Adsız dedi ki...

Bence stil ikonu olmak gibi bir kaygısı yok Olivia Wilde'ın, hatta belki de güzel giyinme takıntısı yok, sadece üzerine güzel bulduğu şeyleri geçiriyor ve dışarı çıkıyor.

Kilo alması da iyi olmuş, o altıgen suratı biraz yumuşamış.

shoeshine* dedi ki...

Mouseun tekerini aşağı aşağı yuvarladıkça benim aklımda yer eden Golden Globe'daki kabarık elbise+dore Louboutin halini göremeyeceğim diye çok korkmuştum, neyse ki assolist gibi en sonda duruyormuş!

Pinkfreud dedi ki...

Onu koymasam olur muydu hiiç, benim de aklımda ilk o görüntüsü vardı zaten :)

Adsız dedi ki...

bu kız blake gibi sürekli marchesa giymeli. çok yakışıyor :))) bacak sorunu olduğunu yeni farkettim sayende. şaşırdım valla :))

yerdenuzak dedi ki...

Kendi tarzını yaratmasını tercih ederim.

Adsız dedi ki...

Aslında o kadar belli oturmuş bir stili olmamasına rağmen giydiklerini renklere modellere göre indexlemen çok güzel olmuş. Olivia Wilde'ın hiç dikkat etmediğimiz yönüne odaklandık sayende. Blake Lively bekliyoruz artık!

Adsız dedi ki...

o değil de bu hatun 1.71 olamaz ya. cidden olamaz. en fazla 1.65 gibi. ne bileyim.

Adsız dedi ki...

Tasarımcı parçaları çoğu zaman giyen -giymek isteyen kişinin- hatlarına uymuyor. Bozuk bir görüntü vermektense kafama göre yaşar,kendi trendimi yaratırım

Adsız dedi ki...

Bu arada simdi farkettim the oc'de de alex rolunu oynamisti. Ben de en cok prenses halini sevdim ve evet gozlerim hala louboutinlarda! Bu arada evet artik blake lively stili istiyoruuz ama uzun uzun istiyoruz biliyoruz hepimiz kiskanicaz ama artik olmali!:D

Adsız dedi ki...

"Rock Chic" postu bekliyorum hala Pelin :(

LaMa dedi ki...

bacağı kalın olanlara tavsiyeye cok guldum :))
genel olarak da cok keyifli okudumyaziyi. blgo odullerinde ilk 10a girmissinzi tebrik ederim,ordan gordum de geldim zaten, basarilar

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar