Gönderen / 28 Kasım 2011 Pazartesi / 19 Comments / , , ,

Hayrünnisa Gül's Killer Heels!

Bu başlığı elbette ben atmadım. Daily mail gazetesinin yerel first ladymiz Hayrünnisa Gül'ün yüksek topukluları için bu benzetmeyi kullanmış. Twitter'da Abdullah Gül'ü takip edenler, Gül Ailesi İngiltere'de maceralarını görmüşlerdir. Görmeyenler için gezinin bizi ilgilendiren tarafını didikleyeceğiz.


Buckingham Sarayı'nın merdivenlerinden gelen Hayrünnisa Gül'ü gören kraliçe her zamanki her boka burnunu sokan tavrıyla Gül'ün ayakkabılarına da laf söylemiş. Yok kraliçe endişelenmiş de, sarayın merdivenlerinden bu 15 cm'lik ayakkabılarla inip çıkmasının zor olabileceğini söylemiş. Elizabeth bi yürü git yaa, Diana'ya sarayı dar ettiğinden, Kate'i Prenses yapmadığından beri kılım sana. 163 yaşına gelmişsin, hala derdin ayakkabı, aman düşersin benim istediğim gibi giyin kafası...


Dini inançları dolayısıyla pek çoğumuzun alışkın olmadığı bir tarzda giyinen Hayrünnisa Gül'ün kıyafetlerini eleştirmeyeceğim. Zaman zaman çok fazla parlak ve gösterişli giyinse de, o da en nihayetinde bir kadın. Elbette topuklularda gözü kalıyor, elbette Louboutin'lere iç geçirerek bakıyor. Daily Mail'in haberinin altında kıyafetinden türbanına, eteğinden ayakkabısına acımasızca eleştirilmiş. Bir insanla aynı inançları, aynı görüşü paylaşmıyor olmak onun kılığına, tipine acımasızca saldırma hakkını hiç kimseye, hiçbirimize vermiyor.


Gül'lerin İngiltere macerası işte böyle geçti. Ama ben hala ayakkabılarda kaldım doğal olarak. Acaba markası neydi? Hayrünnisa Gül'ün yüksek topuklu tutkusunu zaten biliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da Louboutin sandığımız ayakkabıları Nursace çıkmıştı, neyse ulusa seslenmek istiyorum izninizle. 

Sevgili First Lady'im, bu Elizabeth'in gözü kalmıştır kesin üzerinizde, bir kurşun döktürüp, o topukluları biz bloggerlara armağan etmeniz gerekmektedir. Yoksa bu kem gözlünün laneti peşinizi bırakmaz. İmza, Louboutin, McQueen almaya parası yetmeyen Pelin.
Share This Post :
Tags : , , ,

19 yorum:

MadamB Fashion dedi ki...

Aslında ayakkabı güzelmiş niye bok atmışki :)
madambfashion.blogspot.com

PELLORA dedi ki...

hahaha Kraliçenin gözü botlarda kalmışş resmen yaa,ilk foto şahane!

Fikriye Filtresiz dedi ki...

Baştan aşağı fazla mı gri olmuş ne? Bi ateş kırmızısı attırsaydı da araya elizabeth'in yüreğini oynatsaydı ezcik:) Gri nedir yaa? Arada kalmış karaktersiz bir renk. Sis rengi, duman rengi, kül rengi. Amanın nikotinim gelmiş herhal.Ben bi beş dakika 23 kat aşağı kadar ineyim..

http://alisverisdanismani.blogspot.com

Pinkfreud dedi ki...

Bu arada bir sürü hakaret içeren yorum gelmiş, onları yayınlamayacağım arkadaşlar boşuna yazmayın. Kötü moda anlayışı olabilir, sizinkiyle paralel olmayan düşünceleri vardır, ama siyasi görüşü, etnik kökeni, dini inancı yüzünden bir insana ettiğiniz hakaretler bu blogda yer almayacak.

Hala marka bilen çıkmadı çok şaşkınım :)

Adsız dedi ki...

bu yazıyı okuyunca seni bi kez daha tebrik ettim. yaşam standartlarına hayat görüşüne tam zıt olsalar da hakaret etmemişsin. inceden yaptığın sarkazm nefis olmuş tabii anlayana ;)

tuba cangüzel dedi ki...

yazınız çok güsel olmuş. bloğunuzu da çok sevdim .ayrıca insanlar sırf dini inançları yüzünden eleştirilior.tahhammül edemiyorum.herkes istediğini giysin.bırakın taksın takıştırsın,yakışttırsın.

Adsız dedi ki...

ayakkabılan bi jeanin altına daha iyi olabilirdi ama kraliçenin huzuruna da kotla bi tek sen çıkabilirsin :)

Reşit dedi ki...

Yıl olmuş 2011, Elizabeth hala yaşıyor.

Adsız dedi ki...

düşünce tarzın için gerçekten tebrikler pelin dini inancına göre insanları yargılamamak da sana yakışırdı amma gossip girl yeni bölüm yarın sen hala 2 bölüm yazmadın yakıştıramadık !!

Adsız dedi ki...

Seni bu yazınla ciddi anlamda tebrik ediyorum! Tam yerinde olmuş!
Bahsettiğimiz bayandan pek hoşlanmasam da kötü giyinir, iyi giyinir kimseyi ilgilendirmez... Kardeşimiz değil onu bu yaştan sonra değiştirelim!

En sevdiğim bloggerlardan birisi valla elini gözünü öptüğüm.

swallow.

rahat yazar dedi ki...

Hakkaten bu topuklular gündeme oturdu:)

Unknown dedi ki...

o değilde asıl kraliçenin ayakkabılarının dandikliği ne olacak :s

Adsız dedi ki...

The Vampire Diaries'e başlamışsın! İlk bölümlere katlan, sık dişini biraz, inan beğeneceksin.

Adsız dedi ki...

Louboutinlerin Nursace çıktığını senden öğrendim aaaa skandalmış resmen bence bi gün o konuyu da detaylı olarak yazabilirsin.

nil dedi ki...

Benim yaptığım ön yargıyı sen yapmadın. Senin böyle bir eleştiri yapacağını zannetmezdim. Bu hüsnü zannım için özür dilerim.

İnsanların inançları için eleştirenlere eksik akıllar diyorum. Bazı kesim tesettürlü diye tesettürsüz eski First Layd olan hanımları eleştirmediyse , kimse de tesettürlü diye eleştiremez. Yapan da cahildir :) Âlim olmak bu konuya böyle bakış açısıyla yaklaşıp şunları diyebilmektir ;
"Bu arada bir sürü hakaret içeren yorum gelmiş, onları yayınlamayacağım arkadaşlar boşuna yazmayın. Kötü moda anlayışı olabilir, sizinkiyle paralel olmayan düşünceleri vardır, ama siyasi görüşü, etnik kökeni, dini inancı yüzünden bir insana ettiğiniz hakaretler bu blogda yer almayacak." ;)İsterse bir metre kumaşı başına örter , isterse mini etek yapar giyer. Kime ne ?!

Renk seçimi, modeli, ayakkabıları, takıları vb sebeplerle kıyafetler tabi ki tartışılabilir, eleştirilebilir. :)

OndaGördüm dedi ki...

Eline sağlık çok güldüm :) Valla her zamanki gibi üstüme vazife edinip hızlı bir araştırma yaptım ama daha ayakkabıları bulamadım :( Tabi bootie mi, çizme mi göremediğimden beni zorluyor :) Daha geniş bir araştırmadan sonra umarım sana markayla dönebilirim canımm..sevgiler..

sibel dedi ki...

pelimcim önünde reverans mı ne işte ondan yapıyorum
walla sende böyle ters köşe beklemezdim yani bunu söylemekte cesaret işi..
bizim yırtık kotumuza teyzeler bişey dedikleri zaman nasıl bozuluyosak bizde aynı şeyi başkalarına yapmamalıyız ..

genc nesil şekilci olmasın ya cool olalım herkes istediği gibi takılsın nedir şu üç günlük dünyada amaaann

Adsız dedi ki...

Kendisini sevmiyorum ve siyasi görüşünden nefret ediyorum, ama bu altta yazacaklarımı söylememe engel değil.

"Kapalı" bir kadın için nefis giyinmiş bence. Ayakkabılar zaten mükemmel, kıyafeti de gayet hoşmuş. Kendine ve tarzına yakışmış giydikleri. Tahmin ediyorum ki, ayakkabıya göre diktirmiş kıyafetini. Gayet de şık olmuş.

Adsız dedi ki...

buruşuk mışamba gibi pörsümüş karıı bide güle laf atıyor ne demişler kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş bununkide o hesap tipine bak karının gözü topraga bakıyor :D

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar