Gönderen / 1 Ağustos 2011 Pazartesi / 7 Comments / , , , ,

Mini Mini Gelinlikler

Tamam düğün sezonu olabilir, tamam altın almış başını yürümüş olabilir, tamam bütün arkadaşlarımız patır patır evlenirken bizim düzgün bir ilişkimiz bile olmayabilir ama bu gelinlikten bahsetmeyeceğimiz anlamına gelmez. 
Her ne kadar evlilik, düğün dernek, halay, takı, görümce, kaynata gibi şeylerin karşıtı olsam da her kadın gibi bir türlü uzak duramadığım bir şey var: Gelinlik.


Son günlerin gözde yeni evli çifti Gökçe Bahadır - Ali Sunal'ın evlilik haberlerinden sonra bu postu yazmaya karar verdim. Günlerce Gökçe Bahadır'ın mini gelinliği tartışıldı durdu. Twitter'da trending topic bile oldu bu konu. Kızlar olarak tek derdimiz kıyafet, hele de konu gelinlik olunca konuşmadan duramadık.


Gökçe'nin meşhur mini gelinliği bu. Aslında gelinliği de değil, nikah elbisesi. Daha sonradan Yunanistan'da yaptıkları düğünde gayet de Türk kızı işi kabarık gelinliğini giymiş. Temmuz ortasında yapılan bir nikah töreni için bundan daha güzel bir elbise düşünemiyorum. 

Rengarenk buketi, minik duvağı, ve Ali Sunal'ın hafif dağınık spor takım elbisesiyle bütünleşince acayip tatlı bir çift olmuşlar.


Tamam evlenmeyi, kocayı, çoluk çocuğu düşünmüyoruz da, gelinlik de hayal etmeyecek değiliz. Korkuluktan hallice olduğumdan kendimi gelinlik dahil uzun hiçbir kıyafetin içinde hayal edemiyorum. O yüzden mümkün değil bembeyaz, kabarık bir gelinlik giyemem. ("Kocayı buldun da gelinliğinin boyu kusur kaldı he mi?" diyenleri kızgın ütüyle kovalıyorum ona göre.)


"Her genç kızın hayali" gelinlik genelde uzun, kabarık, abartılı bir şey olduğundan mini gelinlik modelleri hep bir yavan kalmış nedense. Mini bir gelinlik istiyorsanız özel olarak tasarlatmanız gerekiyor.


Mesela bu model ayağa kalktığında çok şirin duracakmış gibi görünüyor. Yam yazlık, eteği çiçek motifleriyle süslü süper şirin bir gelinlik. Peki ya o korkunç ayakkabılar? Kaç yılından kalma acaba 1995?


 Aslında kendi kafamdaki gelinlik modelini falan paylaşmayacaktım ama yukarıdaki korkunç ayakabıları görünce dayanamadım. Bence bir gelinliğin altına giyilmesi gereken tek ayakkabı Christian Louboutin'in glitter modellerinden herhangi biri. İlle de beyaz, ille de gelinlikle aynı renk, bir daha asla giyilmeyecek bir ayakkabı alacağım diye tutturan varsa buyursun. Ama şahsi kanaatim, bir gelinlik Christian Louboutin hakeder. Eh şimdi bu ayakkabıyı giymek isteyince, otomatik olarak benden en az 20 cm uzun bir koca da istemiş oluyorum. Duyrulur!!


Tabi sade olacağım derken de bokunu çıkartmamak lazım. Düz beyaz bir elbiseyle, gelinliğin arasında biraz fark olsun yani. Abartıdan uzak olmalı derken bu kadar da demiyorum. Tabi bu söylediklerim 40'ımıza kadar koca bulamazsak bütün anlamını yitirmiş olacak. O zaman "Amaan sade beyaz bir elbiseyle mi evleneceğim?" demek yerine pijamalarla nikah dairesine koşacak duruma geleceğiz. Alooo, hanımlar benden geçti, siz elinizi çabuk tutun, düğünlerinize çağırın, şöyle iki gerdan kırıp, rüküş akrabaları inceleyelim.


Görüldüğü üzere internette pek mini gelinlik modeli yok. İş başa düştü, düğününüzde mini gelinlik giyecekseniz kağıdı kalemi elinize alacaksınız. Ya da en iyisi Elie Saab gelinliklerinden birine aşık olup, mini gelinliği falan boşverip onu giyeceksiniz. Aslında bir ara da Elie Saab kıyafetlerini, özellikle de gelinliklerini yazmak istiyorum. Uff ama gelinlikten, düğünden falan bahsedince içim fena oluyor.

Ne o evlenmek, düğün dernek istemiyorum diye evde kalmak istediğimi mi sandınız? Biraz daha yazarsam bu yazı "BEN DE KOCA İSTİYORUM" şeklinde bağırmamla sona erecek. O yüzden bana müsade. 

Share This Post :
Tags : , , , ,

7 yorum:

Adsız dedi ki...

bence sana uzun da yakışır :)

Adsız dedi ki...

Bence sana omuzları açık, uzun bir gelinlik yakışır Pelin. Kabarık değil de düz etekli olanlardan. :)

Adsız dedi ki...

Koptum okurken :D
olacak olacak bizim de kocamız olacak.

Adsız dedi ki...

Christian Louboutin ayakkabılar için baya iyi gelirli bir koca bulman lazım pelin bu devirde kaç gelinin ayağında var bunlardan :)

Pinkfreud dedi ki...

Yok ya o kadar da ulaşılmaz değiller, 800 dolar falan. Tabi gelinlik altına özel olarak giyilecek bir ayakkabı için bu bütce ayrılabilir, normalde her gün 800 dolarlık ayakkabı giymiyoruz :))

Kassam kendim bile alırım ama uzun olmasının yanı sıra hiç gözünü kırpmadan 800 dolarlık bi ayakkabı da alabilecek bi koca olmalı tabii :)

Adsız dedi ki...

4. gelinliğe bayıldım, o gelinlikle ilgili daha fazla ayrıntı görebileceğim bir kaynak var mı acaba Pelin?

cocosh dedi ki...

sen olsan nasıl bi gelinlik giyersin çok merak ediyorum bi post yazsana noluuyyyyyy:)))

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar