Gönderen / 23 Ağustos 2011 Salı / 8 Comments / , , , , ,

Finlandiya Yolcusu Kalmasın! - The Midnight Sun Project


Bütün yazı emekli öğrenci işleri müdürü teyzeler gibi yazlıkta geçirdikten sonra bir anda kendimi Finlandiya'ya gitmek için valiz hazırlarken buldum. 

Biz burada 40 derece sıcakta kavrulurken meğersem Finlandiya'da 73 gün boyunca güneş hiç batmazmış. Bu olaya da "Midnight Sun" yani gece yarısı güneşi deniyor. Eh bu Midnight Sun'ı en iyi kim yaşatabilir bize? Finlandia Vodka.


Peki bu Finlandia Vodka nedir diyenlere en çok dikkatimi çeken bilgileri verip hemen seyehatin detaylarına geçmek istiyorum.
Finlandia Vodka, eriyen buzulların suyundan üretiliyor. Kullanılan arpa ise bizim bildiğimiz gördüğümüz arpalardan değil. O yüzden tadı da, kokusu da bir başka oluyor. Bu arada unutturmayın dönünce özel olarak tasarlanmış Finlandia Vodka şişeleriyle de ilgili bir post yapacağım. Vodka şişesinde balık olasım geldi onları gördükçe.


Bütün kış Survivor'u izledim izledim, aynısı başıma geldi. 3 gün boyunca Helsinki'nin biraz uzağında, Finlandia Vodka tarafından özel olarak yaptırılmış adada Finlandiya'nın çetin hava şartlarında gerçek bir Finli gibi yaşamaya çalışacağız. Özel botlarla Helsinki'den alınıp adaya bırakılacağız. Bu durumda topuklulara 3 günlüğüne veda etmek gerekecek. 


Bu kız oralarda ne yer, ne içer diye hiiiç meraklanmayın, Finlandia Vodka hepsini bizim için düşünmüş. Vodka Vodka Vodka! 


Şaka maka Finlandiya baya baya kuzeyde bir ülke. 73 gün boyunca güneş batmadan hava apaydınlık bir şekilde nasıl yaşıyor bu Finliler bilmem ama 3 gün boyunca ben neler yaptım an be an tepenizde olacağıma şüpheniz olmasın.


Eh tabi bu manzarayı bırakıp gitmek zor olacak ama Helsinki'de de vakit geçireceğiz bir süre. Grotesk bir restorantta yiyeceğimiz akşam yemeğini fazlasıyla merak ediyorum. Vodkama ilaç katarlarsa :((


"Madem güneş hiç batmıyor, biz de hiç uyumayız." kafasıyla hazırlanmış dopdolu bir programımız var. Meşhuuur Fin Sauna'sından, Midnight Sun Bonfire'a (kötü ruhları kovmak için yakılan ateş), vodka tadım testlerinden Grotesk yemeklere kadar üç gün boyunca beni neler neler bekliyor, hepsini Twitter, Tumblr, Facebook gibi yerlerden paylaşıyor olacağım.
--
Şimdi müsadenizi istiyor "Of giyecek hiçbir şeyim yok." kriziyle kendimi başbaşa bırakıyorum.
Share This Post :
Tags : , , , , ,

8 yorum:

DB JUNK dedi ki...

Program süper duruyor. Metal müziğin şehri, herkes gotik, bol görsel çıkar sana:) Ben de otomobil testlerine giderdim kuzeyden güneye keyifli programlarla. Bir dahakine beni de götür:)

Pinkfreud dedi ki...

Kışın ailece gittiğiniz İsviçre tatilinde gözüm kalmıştı zaten, hafif soğuk bir yer de bana nasipmiş :)

modafobik dedi ki...

Haha süpermiiş, o tarafa çıkmaş nasip olmadı ama gittiğinde bol bool foto çek! Gerçi Finlandiya soğuktur, eldiven falan unutma haaa :)

NzN dedi ki...

ne güzel bi program bu böyle!! ben de gelmek istiyorum! hatta bütün yazı yazlıkta geçirip üstüne böyle bir programa dahil olmak istiyorum, duyurulur...
tadını çıkar. süper bir program seni bekler gibi geliyor bana:)
ben gittiğimde totom buz kesmişti finlandiya'da onu da bi hatırlatayım :)

Adsız dedi ki...

ya bu mükemmel bir şey, bazılarımız neden bu kadar şanssız tanrım

betty dedi ki...

Harika bir 3 gün geçireceğin için seni kıskanmamak elde değil. Döndüğünde yazacaklarını da merak ediyorum :)

modafobik dedi ki...

http://goo.gl/2eJLw You must visit here! :)

Taurus Skywalker dedi ki...

Harika program. Dönüşünü, fotoğrafları, maceralarını merakla bekliyorum.

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar