Gönderen / 27 Ağustos 2011 Cumartesi / 6 Comments / , , , ,

Banana Republic Mad Men Collection

Günaydın let the sunshine in şarkısının sadece nakaratını coşkuyla söyleyeyip geri kalanında susanlar. Umarım keyifler yerindedir, beni soracak olursanız harikayım. 3 günlük Helsinki seyahatinin yorgunluğunu, mutluluğunu, sarhoşluğunu atamadım ama bu postu artık daha fazla geciktirmemem gerektiğini düşünüyorum.

Mad Men'in ödüllü kostüm tasarımcısı Janie Bryant tarafından hazırlanan bu koleksiyon artık ülkemizde de satışa çıktı. Bu konuyu bu kadar geç işlememin sebebi aslında biraz da buydu. Ağustos ayının son haftasında ülkemizde satışa çıkacağı için önceden haber verip ağızları sulandırmak yerine, sıcağı sıcağına gidip koleksiyonu görme şansımız olsun istedim.


Mad Men'le yatıp kalktığım, hasretinden DVD'ler eskittiğim, arkadaşlarımın artık soyadımı gerçekten Draper sandığı, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde bu koleksiyon çöldeki Hamidiye Su otomatı gibi geldi.


Tam adı Mad Banana olan bu özel koleksiyon 65 parçadan oluşuyor. 60'ların stilini günümüzle birleştirip bizleri birer modern Madison Avenue kadını haline dönüştürmek için son derece özenle çalışmış Janie Bryant.


Büyük kısmı ofiste geçen Mad Men'in bu özelliği koleksiyona da yansımış. Günlük ve gece giyilebilecek kıyafetler olduğu gibi, ofis içerisinde de giyilebilecek, sizi Joan Holloway'e döndürecek parçalar var. 65 parçalık koleksiyonda hiç de azımsanmayacak yoğunlukta hırka ve gömlek tarzında bluzlar var.


Elimden gelse yazın bile kadife eldivenle gezecek biri olarak bu koleksiyonun dokusunu çok sevdim. Koleksiyonun kadınlar için bölümündeki elbiseler, yüksek bel etekler duruma uygun ayakkabı, çanta, trençkotla kombinlendiğinde her mevsim giyilebilecek parçalar olmuş.


Koleksiyonun erkek bölümü ise nefes kesici. Takım elbise erkeği tanrılaştıran bir kıyafetken Mad Men etkileriyle hazırlanmış bu takım elbiseleri kim giyerse giysin aşık olmak garanti. 


Koleksiyonda kışlık parçalar yoğunlukta. İyi ki de öyle. Mad Men "The Sexiest show on television" sloganıyla yayınlanırken, Mad Men koleksiyonunun da seksi olması kaçınılmazdı. Bu gri takımı giybilmek için incecik bir belin yanı sıra dolgun kalçalar da gerekiyor. Mad Men kadını olmak zor iş vesselam.


Mad Banana limited edition bir koleksiyon olmasına rağmen fiyatları oldukça uygun. Çok dikkatli inceleme fırsatı bulamadım ama aklımda koleksiyonun en pahalı parçası 160 dolar diye kalmış. Tabi Türkiye'de fiyatların şişirileceğini de hesaba katmak lazım.
--
En kısa sürede Banana Republic mağazasına gidip bütün koleksiyonu denemek istiyorum. Uygun parçaları yanıma bir Don Draper bulduğumda satın alacağım.
Share This Post :
Tags : , , , ,

6 yorum:

ayşe dedi ki...

Mad Men le ilgili bir yazı bekliyordum ne zamandır, çok sevindim (: En yakın zamanda Banana Republic e gitmek lazım belki bu sayede canım Hollaway ime birazcık olsun benzerim =P

Adsız dedi ki...

bu yazıyı okuyana kadar soyadını draper sanıyordum ben de.

Suceren dedi ki...

Ama pink sen buraları çok boşladın hep bir heyecan açıyorum ama bakıyorum ki yazmamışsın bir şeyleer. Hadiiiii

Adsız dedi ki...

yeni gönderi ne zaman yazıcaksın Pink??

Pinkfreud dedi ki...

Bir aksilik olmazsa bugün MTV postunu yollamayı düşünüyorum :)

Adsız dedi ki...

Kızlar saçmalamayın, nasıl soyadı Draper olabilir ki, şaka olmalı söyledikleriniz :D Gerçek adı Pelin DÜNDAR.

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar