Gönderen / 31 Temmuz 2011 Pazar / 7 Comments / , ,

Koleston Köpük Boya Deneyimi

Amerika'yı yeniden keşfedip dönen Koray Caner ayağının tozuyla etkinlikten etkinliğe koşarken bu sefer beni de davet edince, havanın 6500 derece olduğu bir Cumartesi öğleden sonrasında soluğu Wella Studio'da aldık, Koleston'un yeni köpük boyasını denemek üzere.


Koleston'un yeni boyası hakkında biraz bilgi aldıktan sonra, kuru kuru videoyla, slaytla olmaz diyip bizim için özel olarak hazırlanmış perukları köpük boyayla boyayıp, boyayı test etmeye başladık. 


Gelelim asıl konuya: Koleston köpük boya. Ne yalan söyleyeyim "3 kere çalkalayacaksın, bütün saça yetecek." dendiğinde pek inanmadım. En son şişeyi sıkmaktan elimin ağrıdığını fakat kutudaki boyanın hala bitmediğini hatırlıyorum. Alışkın olduğumuz krem boyaların aksine saça daha kolay yedirildiği, daha kolay sürüldüğü ve inanılmaz yoğun olduğu bir gerçek. Mankenimin burnuna kadar boyamasaydım iyiydi.


Yıkama aşaması da diğer boyalara nazaran daha kolaydı. Elimizdeki peruklar gerçek saçtan yapıldığından birebir deneyim yaşadık sayılır. O yüzden evde de yaptığınızda saçtan eski usül boyalara göre daha kolay arındığını göreceksiniz. 


Koray boyasının yarısını yere, yarısını ellerine dökmesine rağmen yine de peruğunda bir tane bile boyanmamış yer kalmamıştı. O derece yetiyor boya. 


Peruğuma krem sürmeyi unutunca taramakta oldukça zorlandım :( Neyse ki evden, aslan yelesi gibi saçlarımı tarama çalışmalarından alışkındım da zorlanmadım. 


Vee peruğumun son hali. Artist, nasıl da öpücük atıyor. Kendisini Hürrem kızılından bu hale getirmek sadece 30 dakikamı aldı.


Televizyon kumandasından, cep telefonundan bile mikrofon yapıp şarkı söyleyen tipler olarak gerçek mikrofon bulunca içimdeki Rockcı Serpil'i daha fazla tutamadım. Koray'ın 32 şarkıdan oluşan türkü albümü ise önümüzdeki aylarda çıkacak.

Sizler de Koleston köpük boya deneyimlerinizi yazmak, ya da deneyimleri okumak, fikir sahibi olmak için Koleston Türkiye'nin Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

Share This Post :
Tags : , ,

7 yorum:

ELA dedi ki...

baya eğlenmişsiniz anlaşılan :) sen perukda da olsa kullandığın için soruyorum saçlarım kısa fakat uçlarında kırıklar var saçı yıprattı mı boya? bide bunu denemek istiyorum senin yorumuna güveniyorum al dersen alacağım.

Koray Caner dedi ki...

32 şarkı ile Muazzez Ersoy'un 15 albümlük nostalji serisine rakip olacağım!

Pinkfreud dedi ki...

@ELA, bizim boyadığımız peruklarda bir yıpranma gözlemedim ben. Kutunun içinden çıkan bakım kremiyle saçlarındaki sorunu bir kereliğine giderebilirsin gibime geliyor, ama o kırıkların için uzun bir bakım kürü şart :)

Adsız dedi ki...

yaa o değilde ben asıl senin saçının rengine bayıldım. elbisenle makyajınla nasıl bir uyumdur o öyle =)

Adsız dedi ki...

ojelerının numarasını verir misin peliin bi de özel değilse bileğindeki dövme de ne yazıyo

Pinkfreud dedi ki...

Sanırım benim ojemi sormuyorsun bu postta görünmüyor benim ojelerim, peace işareti yapan kişinin ojesinin numarasını da bilmiyorum :)

Dövmem de özel değil ama görenler bilenler yetiyor nette yeterince bilen var zaten biraz kassan bulursun :)

Adsız dedi ki...

evet onu sormustum neyse saglık olsun :D çok baktım ama bulamadım dövmenle ilgili bişey

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar