Gönderen / 12 Temmuz 2011 Salı / 11 Comments / , , , , , , ,

Esmod 170. Yıl Defilesi

Geçtiğimiz günlerde ESMOD'un 2011 yılı mezunlarının defilesine davetliydik. Paris'in ardından İstanbul'da bizlere sunuldu bu yılki mezunların tasarımları. Makinemi yanımda götürmediğim için telefonla çektiğim bir kaç fotoğraf ve video var elimde o kadar.


Stylingin oldukça sade olduğu, mankenlerin çıplak ayaklı olduğu defileyi, erken gitmenin avantajıyla en ön sırada izledik.


Yep yeni, gencecik tasarımcıların elinden çıkmış kıyafetleri eleştirecek bir moda otoritesi olmadığımdan pek de yorum yapma taraftarı değilim açıkçası. 


Kıyafetler dışında bir şey söylemem gerekirse, "Memeye doyduk" diyebilirim. Bol frikikli, bol dekolteli bir defileydi. 


Erkek koleksiyonunu ise oldukça yenilikçi ve cesur buldum. Vallahi erkek mankenlerin Zeus gibi olmasından değil, gerçekten güzel tasarımlardı.


Ve defilenin sonundan bir video. 

Biraz da, ESMOD'dan bahsetmek istiyorum bilmeyenler, az bilgi sahibi olanlar için. ESMOD, 1841 yılında III. Napoléon’un eşi İmparatoriçe Eugénie’nin özel terzisi Alexis GuerreLavigne tarafından kurulmuş ve dünyanın en eski moda okulu olarak kabul ediliyor. Şu an 14 ülkede toplam 22 okulu bulunan ESMOD'un, 4000 üzerinde de öğrencisi var.

Bu moda, tasarım işleri yetenek istiyor kabul ama, eğer bir eğitim alınacaksa bu konularla ilgili tek ve en doğru adres ESMOD gibi görünüyor. Duyduğuma göre de yaz kursları başlamış, geçenlerde yine bir söyleşi için gitmiştim ESMOD İstanbul'un binasına, azcık yeteneğim olsa kendimi kollarına bırakırdım ama ı ıh, olmayınca olmuyor. Bu kurslar hakkında bilgi almak için tık tık: http://www.esmodistanbul.com/


Hazır başlamışken bir de ne giydiğimi de koyayım. ESMOD defilesi sonrası Lucca'daki Adidas partisinde aldık soluğu. Bakmayın böyle alkolikler gibi her karede elimde içki kadehi olduğuna. Amy Winehouse olma yolunda değilim.


Elbise: Zara
Ayakkabı: Vivenne Westwood Melissa

Share This Post :
Tags : , , , , , , ,

11 yorum:

ELA dedi ki...

senin elbisen hepsinden güzelmiş :)

Adsız dedi ki...

tatlım post da sen de yakıyorsun ^^

Adsız dedi ki...

Melissa'ları kaç paraya ve nerden aldın :O

Pinkfreud dedi ki...

Hediye onlar ehehe, yurtdışından siparişle gelmişti :)

Adsız dedi ki...

Hediye demiş ya, bize hediye diye anca çikolata alırlar :(

Adsız dedi ki...

ahahaha aynen yaa! bi keresinde tüm avrupayı gezmeye giden bir arkadaşım bana gelirken alman çikolatası getirmişti hediye diye! sana bu ayakkabıları hediye alan insana iyi davran, sev onu. gör bak neler var.

Pinkfreud dedi ki...

Haha artık çok geç, çikolata bile yok bana :)

Adsız dedi ki...

merak ediyorum neden babane topuğu ve platformsuz topuklu ayakkabı giyiyosun.

Pinkfreud dedi ki...

Vivienne Westwood Melissa'lara babanne topuğu deme çarpılırsın, gece fashionistalar rüyana girip oranı buranı mıncıklar :)

Bi de boyum 1.75, platform topuklarla 5 metre olurum. O yüzden alçak topuk giyiyorum :)

mellys dedi ki...

pelincim sen sakin ol biz vivienne westwood reise babanne ayakkabısı diyen hadsizi kuytuda sıkıştırırız :))

fibula dedi ki...

Pelincim kıyafet kombinin süper olmuş. Bu arada Vivienne Westwood ayakkabılarına bayıldım. Giymekten sıkılınca bana yollar mısın?
Sevgiler. kzlfeza@gmail.com

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar