Gönderen / 26 Haziran 2011 Pazar / 8 Comments / , , , , , ,

The Sort Issue - Bölüm 1: Amerikan Bayragı

The September Issue misali "The Şort Issue" huzurlarınızda. Yazın gelmesiyle şortları zaten yazacaktım da baktım konu dallanıp budaklanıyor, tek posta sığmayacak, dedim üçe böleyim. İlk bölüm "Amerikan Bayrağı Desenli Şortlar"


Aslında geçen sene Topshop'da oldukça fazlaydı bu şortlar. O yüzden geçen senenin modası desek yalan olmaz. Milliyetçilikten mi, emperyalistlikten mi, kim bu şortları neden giyiyor bilemiyorum. Giyenlere sormak lazım.


Yaz geldiğinde giyim tarzım "bi kot bi tişört"ten, bi şort bi tişörte dönse de pek moda olan bu Amerikan bayrağı desenli şort modasına dahil olacağımı hiç sanmıyorum.


Zaten kendisi oldukça renkli ve hareketli olan bu şortların üzerine çok abartı şeyler yakışmıyor. Düz bir tişört en güzeli. Aslında düz bir tişört her zaman en güzeli.


İlle de Amerikan bayrağı desenli şort giyeceğim ama bulamıyorum diyorsanız kolayı da var. Herhangi bir kot şortunuzun üzerine rahatlıkla Amerikan bayrağı yapabilirsiniz. Tek gereken kırmızı, beyaz ve lacivert kumaş boyası.


Yok ben Amerikan bayrağı giymem, cennet vatanımın bayrağını giyerim diyorsanız orada bir durmanız lazım. Bildiğim kadarıyla, eğer yasa değişmediyse üzerinde Türk bayrağı olan şeyler giymek yasak. 2003 yılında Atıl Kutoğlu'na kreasyonunda Türk bayrağı motifleri içeren kıyafetler olduğu için dava açıldığını dün gibi hatırlıyorum. 


Bu tarz şortları değişik stillerde ayakkabı, tişört ve aksesuarla kombinleyip ister bir festivale, ister gece gezmesine çıkabilirsiniz. Ama benim şahsi önerim; çıkmayın. Yıl olmuş 2011 Amerikan bayraklı şort tek kelime ile "lame". Ne yalan söyeyeyim baya özenti işi geliyor bu şortlar bana. Hadi elin Amerikalısı giyse bir derece de, İstanbul'un göbeğinde Amerikan bayrağı desenli şortla gezen görsem tip tip bakar, sinsice gülerim arkasından.


Yavru fil Ke$ha da Amerikan bayraklı şortu pek seviyor. Millet Lady GaGa'nın çükü mü var diye tartışıp duracağına Ke$ha'yı inceleme altına alsınlar. Resmen beş okka ta..akları var hatunun. 
--
Bu kadar Amerikan bayrağından bahsettik, bu postu da pek sevdiğim Madonna - American Life ile bitirelim. Önümüzdeki günlerde The Şort Issue ikinci bölümüyle huzurlarınızda olacak.


Share This Post :
Tags : , , , , , ,

8 yorum:

Marla dedi ki...

merterde 10 tl'ye buldum da ben bunu baharda,aman kim giycek bunu dedim almadım.adam da ısrarla moda olucak diodu elinde kaldı diye satmaya çalışıyor sandım ya beeeeeen.

watashi wa sinem dedi ki...

ahaha yıllar evvel pazardan aldıydım ben amerikan bayraklı şort, fekat o yıllarda gelişen amerikan emperyalizmine düşmanlığım bi kere bile kıçıma geçirmeden çöpe gitmesine sebep olduydu.. hey gidi gençlik...

Adsız dedi ki...

ahah kesha yorumuna bayıldım. hakketen o ne öyle yav boş zamanlarında otursun tartsın dursun :))

Adsız dedi ki...

ilk fotolardaki kızı sen sandım yaa, sen olmadığına emin misin :)

Pinkfreud dedi ki...

Ahah alakamız yok, saçlarım iğrenç bi şekilde turuncuya döndü zaten en kısa sürede boyatmam lazım, o kızınki güzel görünüyo :))

Bi de bu kocaman Moschino yazan kemerlerden alıp almamak arasında çok kararsız kaldım. Azcık görmemiş kıro işi mi ne?

ELA dedi ki...

bide bunun pantolonları var onlar hakkında ne düşünüyorsun?

Judy Abbott dedi ki...

yaaaawww ben çocukken vardı sanki bu gudikler, bakınız : 80'li yıllar :)))

Adsız dedi ki...

Bir erkek olarak kızıyorum aslında size erkeklere veriyorsunuz öğütleri sonra fazlalıklar yüzünden siz giymiyorsunuz bu cicileri e Türk erkeği de belli göbekli kıllı biraz ne yapsınlar soruyorum :D

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar