Gönderen / 14 Haziran 2011 Salı / 27 Comments / , , ,

Kırmızı Halı: 38. Altın Kelebek Ödül Töreni

Yine dilimin ödül töreni demeye bile varmadığı bir gece daha geride kaldı. Bütün ünlüleri bir salona toplayıp kendi kanalımızın yapımlarına ödül verelim kafasıyla hazırlanmış bir törenin daha ardından söz bi kot bi tişörtte. 

İzninizle gecenin en ve tek şık ismiyle başlamak istiyorum. Uyarmadı demeyin, bu postun devamı ağır dozda rüküşlük, basitlik ve kıroluk içeriyor ona göre. Yemek falan yiyorsanız bitirin öyle devam edin.


Her ödül törenine şıklığıyla damgasını vuran isim Tülin Şahin, yine yine yeniden en şık. Kral Tv Müzik Ödülleri'ndeki gibi tek renk bir elbise tercih etmiş. Ten rengi, saçı, duruşu gerçekten harika. Hep aynı tarz giyiniyor gibi görünse de bu tür aşırı süslenme sonucu şebeğe dönen kadınların arasından hemen sıyrılıyor. Bu fotoğrafa iyi bakın çünkü devamında görecekleriniz hiç de hoş şeyler değil.


Nilay Dorsa'ya artık diyecek hiçbir şey bulamıyorum. İlgi çekmek için donsuz gelzcek diyeceğim onu bile yaptı, ama yok en fazla "Yazık lan, bu ne." tepkisi alabiliyor artık. Yandaki ismini bilmediğim abla ise çok fazla Spartacus izlemiş herhalde. Ablacım, transparan giyinip orayı burayı açarak haber olmak 1998 yılında kaldı, sen çok geç kaldın.


Hande Yener'in bile şık sayılabileceği bir gece diyorum, daha artık ne olsun. Siz hayal edin durumun vahimliğini. Hande Yener için oldukça güzel bir elbise. Hatta gecedeki elbiseler içinde de oldukça şık. Alt kısmındaki kara fazlalık olmasa ben bile giyerim. Kafasındaki kelebekler de Kemal Doğulu tasarımıymış. 


Off ne yapıyorsunuz siz ya? Tuba Altıntop niye çizgi filmlerdeki önce katrana sonra tüye bulanan karakterler gibi giyinmiş? O yandaki kız ne yapmaya çalışıyor? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?


Ece Gürsel her zamanki Ece Gürsel. Ne giyse hep bi çiğ, bi olmamış duruyor bu kızın üzerinde. Arkası kuyruk olması gereken şey, boyu uzun olduğu için bileklerinde kalmış. Bir deve boylu olarak aynı sorunu ben de yaşıyorum ama kalkıp da üzerime kısa gelen bir şeyle Altın Kelebek'e gitmiyorum. Biraz özen, biraz dikkat diyoruz. Diğer tarafta yine ismini bilmediğim bir abla var. Yaşlandım mı nedir, törendeki tiplerin yarısını tanımıyorum. Ya da kalabalık görünsün diye herkesi topladılar.


Solda 'mini nasıl giyilir?' görürken, sağda ise 'mini nasıl giyilemez?' isimli çalışmamızı görüyorsunuz. Mini etekle nasıl duracağını bilmiyorsan giymeyeceksin. Yoksa böyle iş üstünden yeni kalkmış gibi görünürsün. Bu arada Fatoş Kabasakal su yeşili elbisesinin içinde su gibi görünürken o çantası ne öyle ya? Başkasınınkini mi aldı yanlışlıkla nedir.


Şu iki fotoğrafı gören bu geceyi ödül töreni değil, ilkokul müsameresi sanır. Biri geceye elinden tutup çocuk getirir, biri bakanlıkta torpille işe girmiş memure gibi giyinir. Of of.


Başak Sayan ve yine ismin bilmediğim sarışın abla (adı Nazlı'ymış.) beyazlar içinde fena görünmüyorlar. Yaz gecesi yapılan bir organizasyon için iyi seçimler sayılabilir. 


Bülent Ersoy... Elinin tersiyle suratımın orta yerine bi tane patlatma ihtimali olduğundan hiçbir şey demiyorum kıyafetiyle ilgili. Anladınız siz.


Hepsi kızlarının yarısı diye kötü bir espri yapmamak için kendimi çok tuttum ama dayanamadım, affedin.

Sonradan eklenen not: Soldaki Betül Demir, soldaki de artık Hepsi elemanı olmayan Gülçinmiş. Ee o zaman bunlar yarısı değil hiçbiri. Bundan daha da kötü espri yapamam heralde.


Merve Boluğur son dönemlerde Türkiye'nin en seksi kadını diye dile getirilirken niye böyle babanne modeli bir elbise giymiş anlayamadım. Bolero ne? Daha kötüsü yarım kollu bolero ne? O yandaki parlaklı sarışın da modayı oldukça geriden takip ediyor galiba. Huu sarı abla, o giydiğin model 2005'de Hilary Swank tarafından giyildi ve modası geçti, boşuna pişik geçiriyorsun o her yanı kapalı elbisenin içerisinde.


Ebru Cündübeyoğlu ve Nez klasik little black dress giymeyi tercih etmiş. Güzel de olmuşlar.


Bir yanda Ahu Tuba ve kızı, diğer yanda Derya Baykal ve kızları... Kalite farkı nasıl da anında belli oluyor. Yorum yapmaya bile gerek yok. Derya Baykal'ın kızları bu genç yaşlarına rağmen neden bu kadar koyu ve sade giyinmeyi seçmişler anlayamadım. Yine de çok cici duruyorlar. Diğer yandaki felaket hakkında konuşup da parmaklarımı yormayayım.


Yahşi Cazibe'nin Simge'si Hande Katipoğlu göğüs dekoltesinde o gereksiz cafcaf olmasa gecenin en şıkı olabilirdi. İpek Tanrıyar da üzerine 2 beden büyük perdeyi niye giymiş anlamadım. 


Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin Cemile'si Ayça Bingöl dizinin geçtiği dönemde olmasa da 90'lı yıllarda kalmış. O tasma şeklindeki kolye ne Cemiloş? Biz onları 95'de bıraktık. Sibel Can yine Sibel Can. Her zaman Maksim'de sahne alacak gibi. Kesin yine diyettedir. Fazla botoxdan yüzü, fazla speyden saçı milim kımıldamıyor. Taş gibi dedikleri bu olsa gerek.


Alemlerin iki bıcırığı Atiye ve Nil Karaibrahimgil bile sade denebilecek kıyafetlerle katılmışlar törene.- Anneanne modu on- Nilciğim, güzeller güzelim, o ayakkabılarla bileğin bi burkulsa gidicek o minicik bileklerin. Yapma böyle şeyler, korkutuyorsun bizi bak. -Anneanne modu off-


Bak Hadise, belli ki Beyonce'un Run The World performansını izlemişsin, biz de izledik. Ama olmayınca olmuyor işte. Tombul bacakların, atarlı dansların Beyoncé havasını yakalayamıyor. Performans sonrası bütün ağzı ruja bulanmış şekilde yaptığı konuşmadan ise kendisi yeterince utanmıştır sanırım, burada tekrar rencide etmeye gerek yok. Koskoca Hadise olmuşsun bi kalıcı rujun yok mu ya? Sephora'da 29.90'a bir rujlar var dudağından kazısan da çıkmıyor. Bende bile var, senin nasıl kalıcı rujun olmaz Hadise?


Gecenin en anlamlı konuşması Okan Bayülgen'den geldi. Tabii kaç kişi anladı orası ayrı. İstanbul'un babası, Şirin'in kocası, Reyhan ve ekibinin bir tanesinin o konuşmasını dinlemek için: Okan Bayülgen Altın Kelebek Ödül Töreni Konuşması


Konuşma demişken; sizce de Can Bonomo ilk ödülünü alırken çok tatlı değil miydi? Gözlük esprisini Whatsapp'dan bütün kızlar birbirimize kıkırdayarak anlattık. Bence kesin gerizekalıyız.


İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo sahneye çıktığında Türkiye'de tüm evlerden aynı ses yükseldi: "Ohaa İdo ne kadar büyümüş." İdo'yu en son gördüğümde Seda Sayan'ın oğlu ile aynı gün sünnet olmuşlardı ve ağlıyordu. Küçük İbo+Büyük İbo karışımı bir şey olmuş. Ve artık itiraf edeyim ki uzun yıllar İdo'yu (İstanbul Deniz Otobüsleri) İbrahim Tatlıses'in sandım. "Vay be millette ne babalar var, oğluna deniz yolu kurmuş adam." diye gezdim durdum.


Vee gecenin starı her zamanki gibi Tarkan. Kendisine yapılan büyük saygısızlıktan sonra bir daha bu tür basit organizasyonlara adımını atacağını sanmıyorum. O yüzden iyi bakalım bu fotoğrafa, bu onu gördüğümüz son ödül töreni olabilir. 

Gecenin Unutulmazları:

- Ayşe Arman'ın Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya'ya "Dizide kötü, pis, iğrenç bir adamı oynuyorsunuz gerçek hayatta da öyle misiniz?" diye sorması üzerine Erkan Petekkaya'nın elindeki ödülü sallayıp "Oyuncuyum ben oyuncu." diye cevap vermesi.

- Tarkan sahnede ödül alırkan Tuba Ekinci'nin bir anda sahneye fırlayıp "Niye okul yaptırmıyorsun?" diye sorması ve Tarkan'ın "Burası ödül töreni, ne yapıyoruz biz ya?" demesi, akabinde Tuba Ekinci'nin "Ben senin tarafındayım, seninle düet yapmak isterim" diye Tarkan'a yaltaklanması, Tarkan'ın 'daha çok beklersin' manalı el haraketiyle sahneden ayrılması.

- Hadise'nin 32 dişine birden bulaşmış rujuyla konuşma yapması.

- Ödül verenlerden birinin TNK'ye Tank, bir diğerinin Öyle Bir Geçer Zaman Ki ye Öyle Geçer Zaman demesi. 

- Kategorilerdeki adayları değil göstermek, saymadan bile direk ödül alanın açıklanması. 

- Doğan Holding'in bütün yönetim kurulu üyelerinin ödül vermesi.

- Beyaz'ın ödül vermek, ödül almak için çıkan her ünlüyü tanıdığını mutlaka belli etmesi. Anladık lan aferin, ünlülerin hepsiyle anın var, sus tamam.

- Sonlara doğru konukların ödül törenini izlemeye bile tenezzül etmeyip büyük bir saygısızlık yaparak salonu terketmeleri ve Beyaz'ın canlı yayında "Salonu terketmeyin, sonunda toplu fotoğraf çekimi yapılacak." diye bir lise müdürü gibi koskoca insanları uyarmak zorunda kalması.

- Hıncal Uluç'un ödül alması !#$? Bu bile başlı başına bir fiyasko.

- Hadise'nin berbat performansının hemen ardından Hande Yener'in ödül alması, Sinan Akçıl'a teşekkür ettiği sırada Sinan'ın çığlıklar atarak sevincini belli etmesi.

--
Ve işte bir ödül töreni daha böyle sona erdi. Yapımcı kanalın patronlarının, aynı kanalda yayınlanan tüm dizilere, aynı müzik şirketindeki şarkıcılara ödül verdiği saçma bir geceydi. Türkiye'de adam akıllı bir organizasyon göremeyeceğiz galiba. Yine olmadı, yine olmadı.

Fotoğraflar: hurriyet.com.tr, startv.com.tr
Share This Post :
Tags : , , ,

27 yorum:

Geberik dedi ki...

Öyle bir geçer zaman ki dedi o yaşlı kadın, belki düzeltmek istersin diye.

Adsız dedi ki...

Ödül törenine "Türkiye'nin Oscar'ları" denmesi de ayrı bi unutulmazıydı gecenin.

PAPİŞ STYLE dedi ki...

Merve Boluğur'un sırt dekoltesi güzel ama.Bende de onun sırt dekoltesi var. Bloguma beklerim.
Sevgiler....

http://papis-style.blogspot.com/

Adsız dedi ki...

Petek Dinçöz o sabah yaptığı programda giydiği elbise ile gelmiş. Rezalet

http://tvarsivi.com/player.php?y=348&z=2011-06-13%2010:43:00

Adsız dedi ki...

Bu ülkeden Tarkan dışında 'STAR' çıkmaz.. Tamamen varoş, tamamen kenar mahalle insanlarından oluşan bir geceydi, ödül verenleri-alanları dahil..

TARKAN iyi ki varsın..

Halktan Biri dedi ki...

Postu okuyana kadar herkez yorum yapmış afferin bana...Süper anlatmışın tüm detayarı ve izlerken kulağımı tırmalayan gözlerimi kör eden herşeyi söylemişin. ellerine sağlık.

http://prisonerofashion.blogspot.com/

Dilara dedi ki...

Ece Gürsel'in yanındaki ablanın elbisesine aşık oldum <3

Entel Karınca dedi ki...

Tülin Şahin gerçekten çok şık. Nilay dorsa nasıl dikkat çekeceğim diye yine kılıktan kılağa girmiş.
Hadisenin özentiliğini de unutmamak gerek. Beyonce gibi hareketler yapmak her yiğidin harcı değildir. Orjinallikten yana olmalı bence Hadise.
Tuğba Ekinci her zamanki gibi kalitesizliğini sergilemiş abi. O değil de Bülent Ersoy resmen gecelik giyip gelmiş.
Ve Okan Bayülgenin centilmen konuşmasını, beyaza sayılması çok iyi bir davranıştı.
Ellerine sağlık :)

sonerboyraz dedi ki...

süpper eğlenceli!

*Gecenin erkek sıtaylarını merak edenler; http://sonerboyraz.blogspot.com/

Adsız dedi ki...

off senin yorumlarına kopuyorummmmmmm. bu dandik törenin yazısında bile kaç kere kahkaha attım hatırlamıyorum hep yaz hiç bırakma e mi.

..trend Pınar'ı.. dedi ki...

artık senden başka kimsenin kırmızı halı yorumlarını okumuyorum :))

albesa dedi ki...

yorumlarını keyifle okuyorum. herhalde en uzun okuduğum blog oldu:)
sevgiler

isabel dedi ki...

harika bir yazı olmuş, iki yanağından öpüyorum arkadaşım:) süpersin!
:)

spelin dedi ki...

hahaha İDO'yu ibrahim tatlıses'in sanmakta yalnız olmadığımı bilmek biraz rahatlattı beni...:)

babycakes dedi ki...

süper bir yazı olmuş.. töreni izleyemeyen biri olarak özet şeklinde tüm detayları aldım fransızlığım geçti teşekkürler:)

NehirGündüz dedi ki...

Hayatımda izlediğim en kötü ödül töreniydi. Hadise Beyoncé'nin I Am Yours turnesini kaç defa izlemiş çok merak ettim. Melek performansı Ave Maria ile neredeyse aynıydı. Oradaki eteğin detaylarına, dansçılara kadar. Yuh diyorum böyle özentilik olmaz.

Fatoş Kabasakal ve Ebru Cündübeyoğlu dışında iyi giyinen yok. Fatoş'un çantasının rengi hakkında yorum yapmak istemiyorum, geçim sıkıntısı çekiyor herhalde, çanta alamamış :D

Bir de Twitter'da ''gösterdik Türk'ün gücünü'' :P :D

Adsız dedi ki...

bu bloga aşığıııııııııım :))

Eylül, dedi ki...

baya komik bi geceydi. ve tabi Ayşe Arman'ın facia olarak nitelendirilebilecek sunuculuğu.. Tüm gazetelere tvlere sayın demesi unutulmamalı.koşarak salondan girip Sayın Hürriyet Gazetesi Magazin Müdürü bla bla değil hürriyet gazetesi magazin müdürü sayın blabla diye hitap edilir ablacığım :) dememek için pek zor tuttum kendimi.

rahat yazar dedi ki...

Güzel post olmuş böylece herkesin kıyafetini vs. görmüş olduk:)

Tuğba Ekinci iyice rezil oldu:)

Tarkan ödül törenlerine katılmaya tövbe etmiş diye duydum.

Hadise çakma olsa da iyi bir şov sundu ama kilo vermeli:)

kadir dedi ki...

mahalle aralarında yapılan dugun torenlerınden farksız.

Judy Abbott dedi ki...

ahahah şahane yazıyorsun, keşke daha çok böyle organizasyon olsa, daha çok okusak senden:)
önce katrana sonra tüye bulanmış yorumunu anımsayıp güleceğim yarın hep :)) bayıldım yorumlarına valla:)))

Adsız dedi ki...

sen beyonce nin bacaklarını hiç görmedin heralde. dansı korkunç kötüydü o ayrı.

Adsız dedi ki...

arkiler siz hadiseyi gördünüzmü*
vay vay vay

Adsız dedi ki...

arkiler siz hadiseyi gördünüzmü*
vay vay vay

Unknown dedi ki...

Nazlı - Ruhat Mengi'nin popcu kızı
:)
Ana'dan destekli ama pek bahsetmezler :)

rollertippen dedi ki...

2005'de Hilary Swank kiyafetli sarışın Tuğba Özerk değilmi? ya ben 1 ay önce sarışın oldu yeni imajıyla geliyor diye gördüm onu ama eğer hakketten oysa ve sarışın olmuşsa yazık etmiş kendine çoook..

Adsız dedi ki...

google'a "bi kot bi tişort altın kelebek" yazınca bu çıktı diye buna tıkladım 15 dakikadır 2016 töreni diye okuyorum, 2011miş ADJALFHŞGJHAŞDHŞHLMŞLMŞKH :D:D:D:D:D

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar