Gönderen / 27 Mayıs 2011 Cuma / 4 Comments / , ,

Ünlülerin Dövmeleri - Lady Gaga

Sürkeli post konusu olarak seçtiğim "Ünlülerin Dövmeleri" konusunun ilk konuğu Angelina Jolie idi. Maşallah öyle çok dövmesi vardı ki, bu konuyu yazmaktan soğutmuştu beni. Beş ay sonra ikinci konuk Lady GaGa. Angelina Jolie'nin dövmeleri yazısını okumak için -> Angelina Jolie'nin Dövmeleri

Dövmelere geçmeden önce genel bir bilgi vermek istiyorum. Lady GaGa babasına acayip düşkün bir hatunmuş. Ecnebinin "Daddy's Girl" diye tabir ettiği kızlardan yani. Babası yaşam tarzına, fikirlerine, davranışlarına hiçbir zaman karışmamış ama dövmeleri konusunda, vücudunun en azından bir tarafını normal bırakmasını istemiş. Lady GaGa da babasını kırmayıp bu isteğini yerine getirmiş. Bu yüzden Lady GaGa'nın bütün dövmeleri vücudunun sol tarafında yer alıyor.


Sol bileğinde bir adet barış işareti bulunuyor. Bu dövmeyi John Lennon öldürüldükten sonra onun anısına yaptırmış. Büyük bir John Lennon hayranı olan Lady GaGa, onun barış içeren şarkılarından esinlenip onun hatırasına sol iç bileğine bu barış işaretini yaptırmış. 


Yine sol kolunun iç kısmında uzunda bir yazı var. Bu yazı Lady GaGa'nın favori yazarı, Alman filozof Rainer Maria Rilke'ye ait. Yazı Almanca. İngilizce tercümesi şöyle imiş: "In the deepest hour of the night, confess to yourself that you would die if you were forbidden to write. And look deep into your heart where it spreads its roots, the answer, and ask yourself must I write?"

Yakın bir tarihte de hayranları için bu dövmenin altına "Little Monsters" yazdırmış. İşte bu kadını sevmek için milyonlarca sebepten biri daha. Kendisine "Mother Monster" diyen, hayranlarına "Little Monsters" diye hitap eden, ve minnetini vücuduna kazıtan gerçek bir kraliçe. Ay yerim onu ben.


Geçtiğimiz Eylül ayında üst bacağına üzerinde yeni albümünün adı olan "Born This Way" yazan bir unicorn, tek boynuzlu at dövmesi yaptırmış. 


Omzunda papatyalar ve üzerinde Japon fotoğrafcı Nobuyoshi Araki'nin el yazısıyla yazdığı "Tokyo Love" dövmesi var. Bu dövmenin yanına bir de kalp içinde "Dad" yazan bir dövme yaptırmış babasının geçirdiği açık kalp ameliyatından sonra. 


Belinin arka kısmında ünlü dövme sanatçısı Kat Von D tarafından yapılmış güller var. Bu dövmenin yapılışının her anı videoya kaydedilmiş. Videoyu izlemek isteyenler -> Lady Gaga Tattoed by Kat Von D
--
Kraliçemizin dövmeleri de bu kadardı. Adım adım Lady GaGa köşemizin de bu haftalık sonuna geldik.
Share This Post :
Tags : , ,

4 yorum:

Adsız dedi ki...

dövmeleri şu an çok güzel ama ileride umarım daha fazla yaptırmaz. çünkü vücudnun tek tarafı kaplanmış gibi olur hoş durmaz. ama lady gagadan bahsediyoruz yani mümkünatı yok durmaz :))

What's Next dedi ki...

o favori felsefecisinin yazısının dövmesini (zincirleme isim tamlamasııı :D) okuduktan sonra bu kadına ve zevkine bi kez daha hayran kaldım!

Peaceinwonderland dedi ki...

Boynuzlu at dövmesi ve hayranları için yaptırdığı uzunca yazı olan dövmesi benim favorilerim

Adsız dedi ki...

hepsi harika daha çok yaptırsınnn

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar