Gönderen / 23 Mayıs 2011 Pazartesi / 16 Comments / , ,

Stil İkonu: Suri Cruise

Doğduğu günden itibaren aldığı her nefes yakından takip edilen, daha 5 yaşında olmasına rağmen giydiği kıyafetlerle dünyayı yerinden oynatan bir moda ikonu o. Tom Cruise'dan olma, Katie Holmes'dan doğma Suri Cruise'un kıyafetlerini inceleyeceğiz.


Suri, İbranice'de prenses, Farsca'da kırmızı gül anlamına geliyormuş. Anne ve babası daha doğar doğmaz bu kızın bir prenses kadar zarif, bir kırmızı gül kadar zarif olacağını tahmin etmiş olmalılar.


Topuklu ayakkabılarından, kol çantalarına kadar dünya basını tarafından bir çok kez eleştirildi. Ben kendisini inanılmaz tatlı, güzel ve zarif bulduğumdan bu tür eleştirilere katılmıyorum. Sağlığına zarar verecek hiçbir şey yapmasına izin verilmiyordur eminim. (5 yaşındaki kıza yalakalıkta sınır tanımamam?)


Doğduğu günden beri bale, piyano, dans gibi bir sürü ders, kurs alan Suri en çok bale yapmayı seviyormuş. Little white swanım benim.


Küçük hanım topuklu giymeyi sevdiği kadar babet de seviyor. Şu şıklığa, tarza bak, kafayı yiyeceğim. Henüz 5 yaşında olmasına rağmen uzun süredir kıyafetlerini kendisi seçiyormuş.


Blair Waldorf'un gerçek hayattaki yansıması olduğunu düşünüyordum ki, zaten o da Blair'i rol model olarak benimsemiş kendisine. Karşısına en kısa zamanda kör kütük aşık olacağı bir Chuck Bass çıkacağına eminim. 


Doğduğu günden beri kıyafetlerine 3 milyon dolar harcanan Suri, bir giydiğini bir daha giymiyor değil. Tom Cruise ile Katie Holmes da olsan "Bi beden büyük alalım, seneye de giyer." kafasından kurtulamıyor insan demek ki.


Genç yaşına rağmen, kendi kararlarını kendisi vermesinin bilinci oluşması için, ne isterse onu giyiyor Suri. Dore pabuçlarıyla yeşil bez çantasını da takıyor, ayakkabılarıyla uyumlu çantasını da takıyor. 


Taytlar, dizaltı etekler, renkli çizmeler favorileri. En çok Marc Jacobs, H&M, GAP ve Burberry tercih ediyor kıyafetlerinde.


Büyüdükçe güzelleşiyor, gitgide annesine benziyor. Her sabah jimnastik yapan Suri'nin vücudu daha şimdiden oldukça fit görünüyor. 


Üzerinde kendi adının işli olduğu pembe valizini çok seviyor.


İçinde bulunduğu ortamı, ailesini kendisi seçmediği halde, anne babası üzerinden daha el kadar çocuğa çok fazla yükleniliyor bence. Evet topuklu ayakkabı giyiyor, evet annesinin rujlarını sürüp dışarı çıkıyor. Adı üzerinde: Çocuk. Çocukluğunu yaşamasına izin verilmeyen bir çocuk. Yahu daha 5 yaşına yeni girmiş biz kızın isminin sürekli Scientology ile anılması ne demek?


Hoş şunu yaptıran bir babası varken adının yarım akıllı babasıyla değil de, Scientology ile anılması çok daha iyi olur. 


İlk sevgilisini, ilk sarhoş oluşunu hep gözler önünde yaşamak zorunda kalacak. En ufak bir başarısızlığında çocukken giydiği topuklu ayakkabılardan, babasının dini inancına kadar her şey tekrar tekrar tartışılacak. Bu yazıda onun bu minik omuzlarındaki devasa yüklere bir katkıda da ben bulunmak yerine onun yaşam tarzını eleştirmeyip, bu konuda yorum yapmayıp ne kadar şık bir kız çocuğu olduğundan bahsetmeyi tercih ettim. Çünkü o benim gözümde rengarenk etekler giyen, ipek gibi saçları olan yaramaz bir kız çocuğu. 


Her şey bir yana inanılmaz güzel bir kız. Umarım annesine çeker, babası gibi güdük olursa bu güzellik heba olur, çok üzülürüm.
Share This Post :
Tags : , ,

16 yorum:

savréux dedi ki...

Suri çok ikon. Öyle böyle değil acayip ikon. Önünü alamadık öyle ikon..

Neredeyse yaşının 6-7 katı bayanlar bile bu derece güzel giyinemezken ve bana da taş çıkartan Suri, nasıl bir dünya bu?
Zarif tanımının yakıştığı bir kişi Suri, evet. Kendisi gibi de çocuğum olmasını istiyorum. Hatta direk kendisi bile olabilir, ileride Tom ve Katie'den sıkılırsa. *İMKANSIZ HAYALLER*

Bir de topuklu giydiği bu postla e çarptı. Bu yüzden çocuk demek yakışık kalmaz. Sonda da 'çocukluğunu yaşayamıyor' fikrine hak verdim.

Adsız dedi ki...

güzelliğini kesinlikle annesinden almış

Adsız dedi ki...

özellikle topuklulara takıldım ben. o yaşta biraz fazla bence.

merimania dedi ki...

Fotoğraflara bakınca çok güzel orası ayrı, şıklığına bişey diyemiyorum bile ama çocuk psikolojisi açısından bakarsak durumu pek içaçıcı görmüyorum, umarım ebeveynleri bu duruma da kıyafetlerine gösterdikleri hassasiyeti gösteriyorlardır.

Ufuk Pınar dedi ki...

Baktım baktım göremedim, bokunda boncuk afedersin!

eylem dedi ki...

bişey soylımmıGICIK OLDUM!!!11 HELE O TRENÇKOT GYMIS SIYAH BABET GYMIS KOT O RESME BTtım sınır oldum artı!

Adsız dedi ki...

ilk baktığımızda hoş görünüyor ama bu yaşta bu kadar barbie bebekmiş gibi bakılması biraz abartı bence.o yaştaki bi kız ne giyceğinden çok nasıl eğlenceğini düşünmeli.o daha çok küçük büyüyünce bunların hepsini yapıcak zaten.topuklu giymesi de ayrı bişey.kızın bi suçu yok bulunduğu ortamdakiler onu bu hale getiriyor.güzelliğine gelince denilebilcek bişey yok çok taş bir hatun olcağı belli çok güzel kız.

Adsız dedi ki...

duruşlarında bile ayrı hava var ileride bir star olacağı kesin..ileride biir kızım olursa ismini Suri koyabilirimm:)))ilk duyduğumda çok etkilenmiştim..anlamı da çok güzelmiş.

EvA dedi ki...

ayy yavrum benim ya hem çok güzel hemde feci şık :D:D

Unknown dedi ki...

tam bir 23 nisan postu olmuş...

Adsız dedi ki...

yaa ben annemin bana küçükken giydirdiklerine bakıp krize giriyorum bi de velede bak. haksızlık :(

Pırıl Eriten dedi ki...

bence cok guzel bu kadar kucuk yastayken kendı kıyafetlerını kendın secebılmek...ve de ınsanları kendıne hayran bırakarak.ayakkabı konusu abartılıyor bence.sonuc olarak cızmelerı,babetleri,düz ayakkabıları da var. ve evet o cok zevk sahıbı kucuk bır kız. kesinlikle kucuk blaır :) ellerıne saglık cok guzel bı yazıı olmus bence :)

Adsız dedi ki...

anasından güzel giyiniyor veled

Adsız dedi ki...

kesinlikle doğru bir bakış açısı. bu minik ve masum kız çocuğunun ileride annesi ve babasının popüler bi ikon olmalarından dolayı her hareketiyle toplumsal statü önünde yargılanacağı kaçınılmaz..umarım minik suri kendini az da olsa bu olumsuzlardan soyutlamasını becerir.

Xoxo dedi ki...

her yerde karsıma cıkıyo blaırı ornek aldgnı okumustm ve orneklerıde coktu cok tatlı cok hos bı kz adının hakknı verıyor benden bıle guzel gıyınıo tabı pra bokken bende gıyınırm o ayrıda topuklu gıymemelı tabı ama gıyıo napcn kucuk cocuklar gıbı rujda suruo alamıosn onunu bunun cocuk ıste ama babetlı resmı harıka tbı bale etegıylede oyle kzın kakası mı o ılk defa goruorum saka gıbı.s

Adsız dedi ki...

en ünlü marklar daha bu yaşta ona özel tasarımlar yapıyormuş vay be çocuktaki şansa bak ayrıca çok güzel giyiniyor .

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar