Gönderen / 7 Mayıs 2011 Cumartesi / 6 Comments / , , , , , , , ,

Dergi Kapakları: Mayıs 2011

Kitabı bile kapağına bakarak alan biri olarak alacağım dergilerin de elbetteki önce kapaklarına bakıyorum. Uluslararası dergilerin Türkiye basımları zaten genelde kapak dışında pek tatmin edici olamıyor. (Genele konuşuyorum, Vogue Türkiye sen anla.)

Her ay şöyle bir kapaklara bakalım, el dergilerinde neler dönüyor, bizde neler olup bitiyor, kimin kıçı ne kadar büyümüş dedikodumuzu yapıp, sonra da dergilerimizi okumaya geçelim.


Bu ayın en bomba kapağı Vogue Paris'den geldi. Kate Moss bütün muhteşemliğiyle, Vogue Paris'e İngilizce manşet attıran haşmetiyle kapakta salınıyor. 


Vogue'dan başladık, öyle devam edelim. Vogue Türkiye'nin Mayıs sayısında Liv Tyler yer alıyor. Belki de dünyanın en güzel kadınının suratını tabak gibi çekip koca kapağa yerleştirmek de anca Vogue Türkiye'ye yakışırdı. Çekimi Partick Demarchellier gerçekleştirmiş. Tek bildiğim fotoğrafçı Nihat Odabaşı ve Karl Lagerfeld olduğundan bu isim bana pek bi şey ifade etmedi. 


Vogue American'ın kapağında ise Reese Witherspoon var bu ay. America's Sweetheart başlığıyla verilmesine çok bozuldum. Amerika'nın tek sivithartı Blake Lively'dir, öyle kalacak! Amerika şaşırma, sabrımızı taşırma!!!1bir


Cosmopolitan da ise Sıla var. Erkeğimi yatakta delirtmenin 109653 yolunu öğrenmek için hemen koşa koşa Cosmopolitan alacağım. 


Türkçe içerikli her şeyde görsel bulma sorunu bu konuda da devam ediyor. Ne dizi setlerinde adam gibi fotoğrafcı var, ne dergilerin websiteleri mevcut. Böyle saçma sapan pixel pixel fotoğraflarla idare etmek zorunda kalıyoruz. Kusura bakma Meltem'cim sen de gümbürtüye gittin. 2 ay önceki Galliano haberini şimdi okumak isteyenler bu ay ELLE alabilirler.


House'un depresif kızı Olivia Wilde, nam-ı diğer 13 cıvıl cıvıl bir pozla Glamour dergisine kapak olmuş. Bu kız ne kadar da güzelmiş, dizide sürekli ağlak ağlak gezdiğinden güzelliğini unutmuşum. Tüttütü maşallah.


Hep kızlar, hep kızlar olur mu? Olmaz. Esquire'da ise bu ay karizmanın tanımı, Jeff Bridges var. "Bu yıl Oscar'ı alamadım ama her daim ortamların kralı benim." pozu şahane olmuş.


The Hollywood Reporter dergisinde ise Penelope Cruz var. Ulan bu Javier Bardem ağzının tadını biliyor valla. Şuraya bak, ilik gibi kadın.
--
Bu postu hazırlarken aslında aylık dergi okumaktan ne kadar da hoşlanmadığımı farkettim. Bilginin bu kadar hızlı ilerlediği bir dönemde aydan aya bir basım çıkarmak biraz fazla geri kalmışlık olarak geliyor. Örneğin The Royal Wedding haberlerini ancak dergilerin Haziran sayısında görebileceğiz. Kate ve William enseye tokat moduna geçecekler, bekle ki dergiler düğünün detaylarını verecek. Ohoooo. İşte burada derginin websitesinin güncel olması çok önemli. Vogue Türkiye'nin hakkını bu konuda yememek lazım. Vogue blogu oldukça aktif olarak kullanılıyorlar. Darısı diğer dergilerin başına.

Bir de bir yetkiliye sesimizi duyuralım ya bütün kapaklarda cıbıl cıbıl kadınlar. Kadın dergisinin kapağı da kadın, erkek dergisinin kapağı da kadın. Biz saksı değiliz! Nejat İşler'i soyup bir dergi kapağına koymazsanız o dergi binasını bombalarız.

Share This Post :
Tags : , , , , , , , ,

6 yorum:

Adsız dedi ki...

yıl olmus 2011 hala kim icin giyiniyoruz haberi yapan dergi var

Adsız dedi ki...

aşk tesadüfleri severdeki gibi sen bugüne kadar neredeydin pelin dmek istiyorum sana :) bu nasıl ilgi çekici konuları bulup hiç baymadan anlatmaktır süpersin hep devm etmelisin.

What's Next dedi ki...

vogue american ve elle'e lafı iyi yapıştırmışsın, aynı şeyler benim de içimden geçiyor valla :D

..trend Pınar'ı.. dedi ki...

bu kate neden her yerde karşımıza çıkıyor? :)) en çok olivia wilde'la sıla'yı beğendim..

Koray Caner dedi ki...

Ben bu ay Türk dergilerin kapaklarını beğenemedim, elim gitmiyor almaya, ki hala da almadım! :o

Adsız dedi ki...

Her ay yaparmısın bu dergi olayını bilmiyorum ama bir adım daha ilerlettin bizlere verdiğin büyük hizmeti. Artık bende modayı yakından takip ediyorum diyebileceğim sayende. :)

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar