Gönderen / 3 Nisan 2011 Pazar / 9 Comments / , , , , , ,

Kırmızı Halı: Yeşilçam Ödülleri 2011

4. Yeşilçam Ödülleri'nin verildiği gecenin üzerinden neredeyse bir hafta geçti am ben anca yazmaya fırsat buldum. Türkiye'nin Oscar'ları sloganıyla bir tören düzenleme amacıyla yola çıkıp bu kadar kötü bir organizasyon nasıl yapıldı aklım hayalim almıyor. Neyse, bizim konumuz o değil. O gece kim ne giymiş, onunla ilgileniyoruz bu blogda.


O geceki şık kadın sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdı. Bu tür gecelerde kısa giyilmez kuralını Ece Sükan muhteşem elbisesiyle yıkmış geçmiş. Yakışan yakıştırıyor ve sırıtmıyor elbisenin kısa olması. 
Hande Ataizi iki parça gibi duran harika bir kıyafetle katılmış. Sezonun modası yüksek belli uzun etek trendinin mükemmel bir örneği üzerindeydi o gece.
Cansu Dere'nin  elbisesi, saçı, makyajı her şeyi, son derece zarif görünüyor. Söyleyeceklerini bütün gece önündeki karttan okumasaydı iyiydi.Gecenin rüküşleri çoktu ama en rüküş olarak bunları seçtim. Burcu Kara, Türkiye'nin sayılı zarif kadınlarından biriyken nasıl böyle bir kıyafetle bu törene gelmiş aklım almadı. Spor bir ceket, kapkalın çoraplarla açık ayakkabı. Hiç ama hiç yakışmamış giydikleri.
Meşhuuuur sinema yazarımız Ömür Gedik ev sahibi gibi konuşup, engin sinema bilgisiyle adayları yorumlamaktan ne giydiğine bile bakmadan çıkmış herhalde. Farklı olacağım derken düştüğü bu durum cidden komik. Star Trek çekimlerine gitse figüran olarak hemen kadroya alırlardı Ömür Gedik'i.
Ey gidi yılların Lale Mansur'unun şu haline bak. Altın gününden çıkmış da şöyle bir uğramış gibi. Saçma sapan bir yerde biten elbisesinin altındaki siyah şeyler çorap mı, çizme mi seçemedim bile. 


Bir kadının düşebileceği en korkunç durumlardan biri olan "pişti olmak" o gece baya bir kişinin başına geldi sanırım. Selma Ergeç, Sinem Kobal ve Özge Özpirinçci bu seneki Oscar ödül törenini iyi izlemişler ve sezonun gözde modeli ve rengi elbiselerini üstlerine çekip gelmişler. Hepsine de çok yakışmış giydikleri ama modeller %99 aynı gibi durunca eminim bütün gece tatları kaçmıştır. Özge Özpirinçci'nin elbisesinin arka kısmında şahane bir dekolte vardı fakat onu görüntüleyen tek bir fotoğraf bulamadım. Bir fotoğrafçı tutup basına profesyonel çekilmiş bu fotoğrafları dağıtmayı düşünememişler bile.


Güncelleme: Bu postu yazdıktan sonra bana mail yoluyla ulaşan Sedef, elbisenin arka kısmını yolladı. Bu muhteşem elbisenin tasarımcısı Hakan Akkaya'yı da fotoğrafta görüyorsunuz. Hem kendisini, hem de Özge Özpirinçci'yi tebrik etmek gerekiyor.


Melis Birkan ya çok kilo almış, ya da giydiği elbisenin modelinden dolayı öyle duruyor. Oyunculuğunu her ne kadar başarısız bulsam da Issız Adam'daki şeftali suyu ve sarmaya abandığı sahne yüzünden bende ömür boyu bitmeyecek bir kredisi vardır. O yüzden çirkin olmuş diyemeyeceğim.
Ortadaki ablanın ismini bilmiyorum. Sadece çok sempatik durduğu için koydum :)
Başak Sayan'ın dekoltesi biraz abartılı olsa da bu tür bir gece için fena durmamış. Zaten son derece zarif bir duruşu var, belki bir başkası giyse bu kıyafeti olmazdı ama ona yakışmış.


Bu hanımlara ise diyecek söz bulamıyorum. "Neremi daha ne kadar açabilirim?" diye kendisiyle yarışa giren Ahu Yağtu korkunç görünüyor. Dekoltenin sınırını ayarlayamayınca ne olur sorusuna kapı gibi bir cevap olmuş.
Ferhunde Hanımlar'ın, En Son Babalar Duyar'ın hanım hanımcık oyuncusu Hatice Aslan ne ara bu hale geldi hiç anlayamadım. Son zamanlarda hangi ödül töreninde görsem gereksiz cesurlukta kıyafetler tercih ediyor. Yıllardır oyunculuğunun kalitesi sayısız ödülle tescillenmesine rağmen niye bu tür şeylere kalkışıyor hiç anlamadım.
Hayatımda tek bir başarılı işini görmediğim, bilmediğim, niye ve nasıl şöhret olduğuna aklımın bir türlü ermediği Arzu Yanardağ her zamanki rüküşlüğüyle geceye katılmış.


Gönül isterdi ki sultanımız, idolümüz, taptığımız kadın Nebahat Çehre (a.k.a Firdevs Yöreoğlu, yerli Benjamin Button, Hafsa Sultan) için şıklığını anlatmaya doyamadığım ayrı bir post hazırlayayım. Ama bu maalesef mümkün olmadı. Niye böyle bir kıyafetle gelmiş hiç anlayamadım. Tamam klasik uzun bir elbiseyle gelmek istemeyip, cesur bir tercih yapmak istemiş ama cidden çok kötü duruyor. O alt kısımdaki tülün kalitesizliği, gerçekten kötü. O tül olmasa mini etek ve ceketle katılsa bu fotoğrafını poster yapıp evimin duvarına asardım.
Naz Elmas ise bir garip hallerde. Ya bu fotoğrafları çeken kişinin fotoğrafçılığı kötü, ya da bütün ünlüler duba gibi şişmiş. O narin, çıt kırıldım Naz Elmas gitmiş, iri kemikli bir Alman kadını gelmiş sanki. Dizleri ve ayak bilekleri bir garip duruyor. Keşke bu elbise uzun olsaymış.


Basının Türkiye'nin dream couple'ı, Angelina Jolie - Brad Pitt misali uyumlarını sürekli gözümüze soktuğu çiftimiz Serenay Sarıkaya ve Tolgahan Sayışman çok tatlı görünüyorlar. Tolgahan Sayışman smokiniyle gerçekten tam bir beyefendi. E boylu poslu olunca ne giyse yakışıyor. Tabii bu kadar hoş görünmesinin bir diğer nedeni de ütüsüz tişörtle törene gelen erkek ünlüler. Bizim ünlülerimiz maalesef salaş olmakla, bakımsız olmak arasındaki farkı kavrayamıyorlar. 
Serenay Sarıkaya ise tüm bıcır bıcırlığna inat kapkara bir elbise giyinmiş. Gerçi ne giyse tenine gider ama çok daha gösterişli bir renk beklerdim. Yine de onca rüküş arasında şık sayılabilir. Bir tek kolyesini ve elbisenin kollarını beğenmedim o kadar.

Bakanların topluca çıkıp ödül verdiği bu törende sinema, şıklık ve modadan başka her şey mevcuttu sanırım.

Kaynak: Fotoğraflar http://www.vogue.com.tr/ adresinden alınmıştır. 
Share This Post :
Tags : , , , , , ,

9 yorum:

Adsız dedi ki...

hanımlar fotoğrafların açısı yüzünden öyle dombilli görünüyor diyeceğimde serenay sarıkaya ve cansu dere sülün gibi duruyor. sorun sende değil onlarda :))

MeLL dedi ki...

O ortadaki beyazlı Arza Akın değilmi?

Dilcun D. dedi ki...

Adını bilemediğiniz "ortadaki abla" Türkü Turan. Kosmos'ta oynamıştır kendisi.

Azura dedi ki...

Belki de para veriliyordu ünlülere o elbiseleri giymek için. kim en çok parayı verirse onunkisi giyilir falan. :P Yoksa neden insanlar öyle saçma sapan elbiseler giysin ben de anlayamıyorum.

Mia Wallace dedi ki...

cidden naz elmas ve melis birkanın o hali ne öyle?! çok kötü görnüyorlaaar ve serenay favorim.

Adsız dedi ki...

bende ortadaki beyazlı bayan için oyumu türkü turan diyerek kullanmak istiyorum.

watashi wa sinem dedi ki...

bazıları gerçekten kötü olmasına rağmen bu yılki oscar ödül törenleriyle kıyaslarsak türk kadınları daha şık giyiniyor onu anladım ben bu arada kırmızılar favorim, nebahat çehrenin bu elbiseye gelen yorumlar sonucu çehresi düşecek gibi, serenayda tek abartı duran şey o kocamaaan şekilsiz silikonları, genel olarak beyazları beğenmedim.. ömür gedik çok kötü sanırım en güzeli özge özprinççi'nin elbisesi evet

watashi wa sinem dedi ki...

aha bu arada bi ayrıntıyı kaçırmışım arzu yanardağ ile aynı mahallede oturuyorum ve sanırım elbisesini bizim sokağın başındaki abiyeciden almış... :D

Adsız dedi ki...

'Alexander McQueen: Savage Beauty' Galasıyla ilgili de bir 'Kim Ne Giymiş' yapacak mısın Pink?

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar