Gönderen / 8 Şubat 2011 Salı / 7 Comments / , , , , , ,

Marc Jacobs İpad Kılıfı

Aile büyüklerimden hep duyduğum bir söz vardır, "Pantolonu gösteren ütüdür, kadını gösteren g..tüdür."

İzninizle buradan anneannem, büyük halam ve karşı komşumuz Makbule teyzeye "Has...trin ordan." demek istiyorum. Kıyafeti gösteren tamamen aksesuarlarıdır. Aynı kıyafeti her gün başka aksesuarlarla kullandığınızda kimse "Iy bu da her gün aynı şeyi giyiyormuş." demez. "Hmm ütüsü ne güzelmiş." de demez anneanne üzgünüm.

Bi kot bi tişört dedik ama altına uygun ayakkabıyı bulmak, uygun ayakkabıya uygun çantayı bulmak, uygun çantanın yanında sırıtmayacak ve tişörte uyacak kolyeyi seçmek, kolyeye takım küpeyi takmak hepsi işkence. Her kadın gibi "Bugün ne giyeceğim?" sorunundan çok "Bugün hangi kolyeyi takacağım, hangi çorabı giyeceğim, ne renk küpelerimi taksam ki?" diye çırpınıyorum.

O yüzden zevkime uygun bir aksesuar gördüm mü deliriyorum sevinçten. Marc Jacobs (C.C.)'ın  tasarlamış olduğu İpad kılıflarını görünce gözlerim kamaştı.

Renkleri, dokusu (ellemedim ama güzel duruyo), tasarımı resmen "Gel beni al, okşa beni, öp." diye bağırıyor.

Gördüğüm her güzel şeyi almak istediğim gibi bunları da almak istedim. Sonra tasarımcı ürünü olduğundan -afedersiniz- anasının amı kadar pahalıdır şimdi bu diyerek azıcık soğudum kılıflardan.

Tamam LCW'den tişört almıyoruz, Marc Jacobs ürünü beğendik de, İpad'e verilen para kadar da kılıfa verilmez şimdi doğruya doğru. Modayı seviyorsam cebimi daha çok seviyorum.

Ünlü tasarımcıları, markaları ne kadar zevkle takip etsem de bi tane bile özel tasarım ürünüm ya da Chanel, Miu Miu, Dior gibi markalardan kıyafetlerim, aksesuarlarım yok. Bir kaç sene önce Chanel bir çanta almak için para biriktirmeye başlamış, bir türlü çantanın fiyatı kadar para biriktiremeyince o parayla tatile çıkmıştım.

Düşünün bir hafta tam pansiyon tatilden daha pahalı bir çantaydı. Ama
Chanel işte. Adı var, tadı var. Kadınız sonuçta bu tür şeyleri çok da sorgulamamak lazım.


Marc Jacobs (C.C.)'ın yaptığı bu tasarımlar satışa sunulurken şöyle bir ibare kullanılmış zaten "cute and affordable" Yani diyor ki tatlı, munis, sevimli ve karşılanabilir.

"Siz fanilerin parası anca bundan almaya yeter." demek diğer bir deyişle de. (Ayrıca bu yandaki kuşlu kılıfı hiç beğenmedim ama çeşit olsun diye koydum.)
Kılıflar muadilleriyle hemen hemen aynı fiyatta. Hatta bi çok markasız, dandik deri kılıftan çok daha ucuz.

Ebay'den almak için tık tık.

Yok ben kazık yemek istiyorum diyorsanız Gittigidiyor için tık tık.

Aslında biraz hesaplayınca farkettim kargo ücreti, dolar kuru bilmemnesi Ebay ve Gittigidiyor arasında pek fiyat farkı olmuyor ama olsun.

İphone için olanları biraz rüküş bulduğumdan bahsetme gereği duymadım ama Marc'cığım zahmet edip İphone için de bi kaç kılıf tasarlamış. Onları da kendiniz araştırıp bulun.
Share This Post :
Tags : , , , , , ,

7 yorum:

Anonymous dedi ki...

mj(c.c) ... pink(c.c)

Melis T. dedi ki...

Dolce&Gabbananınkiler de çok güzel,onlara da bak istersen :)

Miskin Kek dedi ki...

ipad alasımdan daha çok alasım geldi bu kılıfları

^^

hvriod dedi ki...

Marc Jacobs'a tanrı gözüyle bakan kadına ben de tanrı gözüyle bakarım.

Anonymous dedi ki...

fiyatları o kadar yüksek değil bunların dışında kulaklık da dizayn etmiş genel de 155 falan gibi fiyatları beymenler de satışta bi göz at istersen

Kisstanbul dedi ki...

Sırf bu kılıfları kullanmak için bile ipad alınabilir :D

Huzursuz Ayakkabı dedi ki...

valla istediğin kadar tak takıştır, ben aile büyüklerine katılıyorum.

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar