Gönderen / 27 Şubat 2011 Pazar / 4 Comments / , , ,

John Galliano Tutuklandı

Sırf soyadının mükemmel fonetiği yüzünden bile kendisine hayran olunabilecek John Galliano geçtiğimiz günlerde tutuklanmış. Dior'un baş tasarımcısı modanın çılgın çocuğu (50 yaşındaki heriften çılgın çocuk diye bahsetmek?) deli Galliano Paris Moda Haftası için bulunduğu Paris'de gittiği bir mekanda olay çıkarınca Fransız polisi "Ben anlamam modacıdır, çılgındır." deyip içeri tıkmış bunu bir güzel.


Zaten şu tipe bakınca bu adamdan her şeyi yapmasını bekliyor insan. Ama benim şaşırdığım tutuklanma sebebi. Gazetelerde, haber sitelerinde yazılan bir sürü şey var. Gece kulübündeymiş de, gündüz vakti bir kafedeymiş de, akşam yemeğini yiyormuş da.

Olayın gerçekleştiği saat ya da mekan hiç önemli değil. Dediğim gibi, takıldığım konu sebebi. Yahudi bir çifte hakaret ettiği için tutuklanmış. 

Böylesine çılgın, böylesine kimsenin dediğini, düşündüğünü umursamıyor gibi görünen bu adamın, bir tartışma sırasında semavi dinleri kafaya takıp bunu hakaret unsuru olarak kullanmasına şaşırdım.


Sen koskoca Dior'un baş tasarımcısı ol, koleksiyonlarınla dünyayı yerinden oynat, en ünlü starlar senin elbiselerini giysin, ama bir tartışma sırasında karşındakinin "din"ini kullan. İlginç..

Tabi bu olay üzerine Dior 14 yıllık baş tasarımcısını gözünün yaşına bakmadan kovmuş. 
E tabi Yahudiler'deki para potansiyeli ve alım gücünün farkında olacaklar ki, bu kaynağı küstürmek yerine Galliano'yu kovuverdiler.

Ne diyelim, yazık oldu.
Share This Post :
Tags : , , ,

4 yorum:

Anonymous dedi ki...

göt oldun oğluuum demüştüm saaa

Anonymous dedi ki...

Onu özleyeceğiz.

experienceoftheweek dedi ki...

Gallianosuz Dior nasıl devam edecek, kiminle edecek...ilginç olmuş..

pembedonlupehlivan dedi ki...

isin asli bu bebegim.. video da mevcut izleyin derim. tanismisligim ve zaman zaman telefonda konusmuslugum oldu. cok seker sanardim cok irite oldum. ev arkadasim da yahudi beraber izledik. midemiz bulandi.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3436757/Film-of-John-Gallianos-racist-rant-in-bar.html

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar