Gönderen / 26 Temmuz 2010 Pazartesi / 30 Comments /

İçimizdeki Düşman: Sevgilinin Annesi

Bir kadının içindeki nefret duygusunu yok edemezsiniz. Bu nefret bazen beğendiği, ancak numarasını bulamadığı bir ayakkabıya, bazen indirim gününde iki beden büyük gelen badiye ama genellikle sevgililerin eski sevgililerine patlar. Ancak bu nefret patlamalarını çok daha hakeden biri vardır, bu hengamede görülmez. İçimizdeki düşman; Sevgilinin Annesi.

Adamın geçmişini deşmekten aslında dününe, bugününe, yarınına sonsuza kadar hükmedecek tek kadını görmezden geldik. Ne kadar büyük bir hata! Ve bu hata ileride nasıl başımıza patlıyor, sonraki günlerde anladık. Aslında bir ilişkide en büyük dönüm noktası ne ilk öpüşme, ne de ilk yatak macerası. Esas sevgilinin annesiyle tanışmak mesele. Sevgilin seni hayatındaki insanların hayatına dahil ediyor bir şekilde tanıştırarak çok güzel, annesi de bu insanlardan biri. Fakat nemrut mendebur kadın sizi en baştan sevmemeye programlanmış oluyor. Siz bakmayın o yalandan "ah evladım, kızım hoşgeldin" kandırmacalarına. İş biraz ciddileşsin, o laflar anında "bula bula buna mı buldun" olur. Kadıncağız da kendince haklı tabi, zaten sevgiyi paylaşmak zor, bir de evladını, en sevdiği insanı paylaşıyor kadın. Bizler anne değiliz, nereden bilelim?

İşte bu kadınlardan bir tanesiyle istemeyerek, mecburiyetten tanıştım. Aksi gibi sevgilimin hasta olduğu bir gündü hem de. Hasta dediğim de burnu akıyor. Ateşi de en fazla 37.5 Ama bizimki yerlerde sürünüyor her erkek gibi iki gram ateşe, annesi de oğlunun zatürre başlangıcı olduğuna kendini inandırmış, "vah vah vah" diyor başka bir şey demiyor. Kadın gidene kadar “tavşanlar gibi seviştiniz, oğlumu terletip hasta ettin” der gibi baktı gözlerimin içine. "Senin oğlun halı saha maçı diye gebermese bunlar olmayacaktı" diyemiyorum tabi, ağzının ortasına terliği atamıyorum tabii, nerden atacağım, lord oğlu, kont oğlu hasta. Kraliyetin sonu tükenecek çünkü oğlu nezle olduğu için, o derece üzgün, o derece yasta.

İnsanın eli kolu bağlanıyor o anda. Nasıl davranacağını da kestiremiyor. Kendimi anasına sevdirip kaleyi içten fethedeyim desen, kadınla biraz sohbet edeyim desen, yaşlı başlı kadınla ne paylaşacaksın? O sana mercimekli köftenin püf noktalarını anlatacak, sen balenli sütyenin mucizelerini.

Tabii adamların anneleriyle olan ilişkileri de önemli. Bu bir klasiktir ama söylemesem de olmaz; anne lafı dinleyen adamdan hemen kaç, koşarak uzaklaş, arkana bile bakma. Gizli bir güçleri mi var bu oğlan analarının nedir bilmem uzaktan kumandayla, tek bir laflarıyla, bakışlarıyla yönetiyorlar bunları. Sevgili değil japon malı robotlar adeta, sadece annelerinin sesine tepki veriyorlar.

En güzeli soğuk İngiliz prensesi gibi olmak. Madem oğulları kraliyet ailesi mensubu, ben de o aileye layık bir gelin olurum, burnumdan kıl aldırtmam, ağzımdan kerpetenle laf alırlar.

Ama adam hala halı saha ayakkabısının yerini bana soruyor. Bir prensese bir eşyanın yeri sorulur mu, pis köle.
Share This Post :
Tags :

30 yorum:

hacikemal dedi ki...

çok iyi

Adsız dedi ki...

Ahaha son cümleye çok güldüm :))

Turuncu Tadında dedi ki...

Dünya'da en iyi en güçlü en en en olan sadece oğullarıymış gibi davranmıyorlar mı bende o zaman çıldırıyorum.

Adsız dedi ki...

So tell the boys, Pink Freud is back in town :)

Esma dedi ki...

Off bende tanıştım sevgilimin ailesile ve beni hiç sevmediler.Kendimi sevdirmek için didindim durdum ama sevgilim hep onların lafını dinledi.Oğullarını bu kadar karakter yoksunu yetiştirdikleri için sevmiyorum oğlan annelerini..

Adsız dedi ki...

Kitabın ne zaman çıkıyooo?

shamamciyan dedi ki...

al benden de o kadar ya! :) http://shamamciyan.blogspot.com/2008/11/anasna-bakp-kzn-alrken-ayn-eyi-oullar.html

pabucu yarım.... ツ dedi ki...

bi de "benim oğlum herşeyin en iyisine layık, sen onun için en iyisi değilsin ama idare edicez artık" bakışı vardır..ne zaman kafayı sana çevirse hemen o bakışı ve ona uygun ifadeyi takınıverir..ne söylese ne yapsa o bakışı geçemez..

Sude dedi ki...

Kadın erkek ilişkileri hakkındaki yorumlarına bayılıyorum.Senin gibi bi ablam olsa keşke :)

Adsız dedi ki...

Lütfen daha sık yaz

Adsız dedi ki...

Bir gün anne olursan sen ne yaparsın Freudcuğum bir de öyle düşün.Benim oğlum 4 yaşında hiç olmadığım bir insana dönüştüm büyük konuşmamak lazım :))

Adsız dedi ki...

Ben de 12 yaşında oğul annesiyim. Hiç böyle hislerim yok. Fazla da konuyu deşmeyeceğim ama neden durum böylesine anormal; bunu düşünen ve okumayı sevenler için şu siteyi tavsiye edeyim: www.psikoestetik.com

Ana-oğul düşkünlüğü neden ileri geliyor.Cevabı fazlası ile mevcut.Tüm makaleleri okuyun derim.

Adsız dedi ki...

Al benden de o kadar, ben de hastane odasında tanışmıştım ex-imin annesiyle. O gün yaşadığım travma hala üzerimde, anne savar bir moda büründüm. Sanırım bu yüzden de evde kaldım :)Ama gel gör ki bu kadar söylenmeme, erkek annelerinden uzak durma ve hatta nefret etmeye kadar varan hislerime rağmen bir gün erkek annesi olabilirsem, ben de kesin nefret ettiğimiz anneler gibi olurum. Acı ama gerçek :)

Adsız dedi ki...

Al benden de o kadar, ben de hastane odasında tanışmıştım ex-imin annesiyle. O gün yaşadığım travma hala üzerimde, anne savar bir moda büründüm. Sanırım bu yüzden de evde kaldım :)Ama gel gör ki bu kadar söylenmeme, erkek annelerinden uzak durma ve hatta nefret etmeye kadar varan hislerime rağmen bir gün erkek annesi olabilirsem, ben de kesin nefret ettiğimiz anneler gibi olurum. Acı ama gerçek :)

ponchi dedi ki...

Off oofff sadece anneleri mi. Bir de bunların ABLA (Görümce) versiyonu var ki. Nefret duygumun var olduğunu bana gösteren yegane sebep.

zıbırtık dedi ki...

son cümle =)))

MakinoSev dedi ki...

2 gündür depresyondaydım, sayenizde yüzüm güldü azıcık:) azıcık mı dedim shrek'in istanbul şubesi gb etrafta dolanıyorum şuan:D

Unknown dedi ki...

Okurken gecenin bir yarısı kahkaha attım. Evin tek ve biricik oğlu olarak anne bakısı yaşamayan ender varlıklardanım. Keşke böyle bi annem olsaymış ama çok eğlenceliymiş.

asi_karamelek dedi ki...

http://bit.ly/cg8fEj >> "doğru adam doğru kaynana" diye yazmıştım ben de.. benim kaynana dünya tatlısı olduğundan ve şimdiye kadar baş edemeyeceğim dişli bir kaynana çıkmadığından bunları hissedemedim ama sevgilim için aynı şeyi söyleyemiycem onun kaynanası bildiğin terminatör ben geçinemiyorum karıyla elin oğlu nasıl geçinecek anlamış değilim.. görecez!

Matmazel Garcia dedi ki...

ana kuzusu erkekten daha korkuncu varsa ana kuzusu erkeğininin anasına ikinci bir kuzu olmaya çabalayan kız modelidir.Yarım saat önce arabada sevişir,kaynana geldi mi bakışları değişir,kalkır kadına kolonya tutar,en ipana gülüşlerle kahveler yapar,sevgilisinden çok sevgilisinin annesini arar.Özellikle çocuktan tekme yediği anlarda.
Pink Freud sen de İzmirliymişsin,seviyorum ya İzmirimin kızını.

Derya dedi ki...

yahu ben daha tanışmaya bile layık görülmeden boykot yedim.sevdiğini boktan yere kaybetmek nası bi acı var ya.sevmemeyi kafaya koyup da numaradan bir şans vermeye bile layık görmediler tanışmak için.

Adsız dedi ki...

bende de var 14 yaşında bir oğul, aman kızlar bana sövmesin diye neler çekiyorum bilemezsiniz:) aman aradığını kendin bul, yemek yapmayı öğren... benim yemeklerimle karşılaştırmasın diye güzel yemek bile yapmıyorum çocuğa ha ha ha!!!

Pink Freud dedi ki...

Genelde oğluşlarının üzerine çok düşen anneler, eşleri tarafından pek ilgi görmeyenler oluyor.

Alexis dedi ki...

bi git ya anana sor ayakkabını :Pp

Ecenur Dogan dedi ki...

ahahaha yine çok güldüm ya valla bi eski sevgili, bi de sevgilinin annesi kadar tiksindiğim bi şey yok. hele "annemle arkadaş gibiyiz, her şeyi anlatırım ona." erkekleri terlikle dövülesi.

daha sık yaz, pink freud; yeminlen süperegomuzsuz =))))

Adsız dedi ki...

formspring nooldu soracaktık daha

MERY DAIMON dedi ki...

Sen ucuz kurtulmuşsun.. ,) Benim durum daha vahimdi.. ama yazını çok sevdim prenses!

Fatih Şahinbaş dedi ki...

pis köle :) anneler iyidir ama ya öyle deme :)

Barika dedi ki...

hahahah blogunu anca keşfedip yazını da anca gördüm ama sabah sabah anneme de okuyup yarıldım burda... yahu o da gizli forvet bi kaynanadır hani :)))

Adsız dedi ki...

güzel olmuş

Fotoğrafım
Sorun bende değil Sende, Sorun Bendeymiş, Beni Hep Sev ve Mualla'ya Sor ve Türk Kızının 50 Tonu kitaplarının yazarı, 2011 Blog Ödülleri moda blogları 1.'si "bi kot bi tişört"ün sahibi, bir kitap okuyup hayatı değişmeyen, onun yerine bir kaç kitap yazan ama hayatı hala değişmeyen Pinkfreud'un blogu... İletişim: pinkfreudinfo@gmail.com

Instagram

Muallaya Sor #15

Ben size ne dedim, artık her hafta "Muallaya Sor" yazıcam dedim. Buyrun söz böyle tutulur, istikrar reis olarak hayatıma devam ed...

En Popüler Yazılar